bademyagi.org https://www.bademyagi.org Badem Yağı, Kullanımı ve Faydaları tr-TR hourly 1 Copyright 2019, bademyagi.org Tue, 11 Apr 2017 00:00:00 +0000 Fri, 23 Aug 2019 00:00:00 +0000 60 Acı Badem Yağı https://www.bademyagi.org/aci-badem-yagi.html Fri, 09 Nov 2018 01:56:48 +0000 Acı badem yağı, badem genellikle tatlı bir kuruyemiş olarak bilinir fakat yenilmeyen cinsi olarakta acı badem vardır. Acımsı ve keskin bir kokuya sahiptir. Kabuğu oldukça kalın içi küçüktür. Tatlı bademden daha farklıdır. A Acı badem yağı, badem genellikle tatlı bir kuruyemiş olarak bilinir fakat yenilmeyen cinsi olarakta acı badem vardır. Acımsı ve keskin bir kokuya sahiptir. Kabuğu oldukça kalın içi küçüktür. Tatlı bademden daha farklıdır. Acı bademde ruhuda denilen siyanhidrir asit ve uçucu madde bulunur bu durumdan ötürü meyveye acı tadını veren bu maddelerdir.  Acı badem yağı krem olarak kullanımı dışında koku ve ayakkabı boyası yapımındada kullanılır. Acı badem zehirli bir bitki olarak bilinir.

Acı badem yağı,  içerisinde bulunan uçucu yağlar nedeni ile zehirli asit içeren bir bitkidir. Badem yağı ile acı badem yağı cok farklı iki maddedir. Bu yağların kesinlikle birbirleri ile karıştırılmamaları gerekir.  Acı badem yağının şeker düşürücü özelliği vardır. Aynı zamanda öksürük giderici özelliğinede sahiptir. Tabi bütün bunlardan faydalanır iken acı badem yağının zehirli olduğunu unutmamakta fayda var. Doktor tavsiyesi olmadan kullanmamak gerekir. Çünkü kişiye zarar verebilir bu durum. 

Acı badem yağının zararları nelerdir 

Acı badem yağı zararlı bir yağdır. Bu sebeple 10 ml si bile bir insanı öldürebilir. Çünkü Acı badem yağının içerisinde benzalhedit ve prusik asit bulunmaktadır. Bu yağ ile kulaktan doğma bilgiler ile tarifler yapılmaması gerekir bilindiği gibi ölümle sonuçlanan durumlar meydana gelebilir.

Acı badem yağı ne işe yarar 
 • Cildi germe ve gençleştirmek için oldukça faydalıdır.
 • Kuru ciltler için nemlendirici özelliğine sahiptir.
 • Cildi gençleştiren özelliği vardır.
 • Sütüde cilt için önemli faktörler içerir
Acı badem yağının faydaları nelerdir
 • Kış aylarında kuruyan cildi nemlendirmek için oldukça faydalıdır.
 • Idrarı arttırma özelliğine sahiptir.
 • Kurt düşmesinde oldukça etkilidir.
 • Strese iyi gelir.
 • Çatlak oluşumunu engeller.
 • Güneş yanıklarına iyi gelir.
 • Kabızlığı giderir.
 • Erkeklerde ise traş sonrası tahriş oluşumunu önler.
]]>
Badem Yağı Çatlak https://www.bademyagi.org/badem-yagi-catlak.html Fri, 09 Nov 2018 11:47:19 +0000 Badem yağı çatlak: Badem yağı badem ağacından toplanan bademlerin çeşitli işlemlerden geçirilmesi sonucunda ortaya çıkan bir üründür. Cevize benzeyen bir tadı olan bademin saymakla bitmeyecek kadar çok faydası bulunmaktadır Badem yağı çatlak: Badem yağı badem ağacından toplanan bademlerin çeşitli işlemlerden geçirilmesi sonucunda ortaya çıkan bir üründür. Cevize benzeyen bir tadı olan bademin saymakla bitmeyecek kadar çok faydası bulunmaktadır. Badem daha çok kuruyemişler arasında yer alan ve tüketilen bir besindir. İçermiş olduğu vitamin ve mineraller sayesinde vücut için birçok yararı vardır. Aynı badem gibi badem yağının da vücut için birçok faydası bulunmaktadır. Badem yağı kendi içerisinde iki gruba ayrılmaktadır. Tatlı ve acı badem yağı olarak ayrılan badem yağının her iki çeşidininde birbirinden farklı faydaları vardır. Ayrıca badem yağı hem vücut için hem de yemekler için kullanılabilmektedir.

Badem yağı son derece faydalı bir yağ çeşididir. İçermiş olduğu vitaminler insanın birçok derdine deva olmaktadır. Özellikle de badem yağı çatlaklara çok iyi gelir. Herhangi bir nedenden dolayı oluşan çatlak ve yarıklar için normal kimyasal kremler yerine doğal olarak üretilmiş olan badem yağı kullanılabilir. Bizim sizler için önerimiz ise kesinlikle vücudunuzda meydana gelen çatlaklar için badem yağı kullanmanızdır. Çünkü düzenli olarak kullanıldığı zaman bade yağı çatlakların iyileşmesine yardımcı olur.

Badem yağı çatlaklara karşı iyi gelir mi

Yukarıda verilen sorunun cevabı elbetteki evettir. Çünkü badem yağı çatlak oluşumunu önler hatta düzenli olarak kullanıldığı zaman kişinin herhangi bir neden sonucunda oluşmuş olan çatlaklarına da iyi gelir. Genel olarak aşırı soğuklar, kullanılan kimyasal maddeler, çamaşır suyu gibi kullanılan deterjanlar kişinin cildinin çatlamasına neden olmaktadır. Bu yüzden kişi böyle maddelerden uzak durmaya çalışmalıdır.

Özellikle kadınlarda erkeklere oranla daha fazla çatlak oluştuğu gözlemlenmiştir. Çünkü kadınlar erkeklere göre daha fazla deterjana, kimyasak maddelere maruz kalmaktadır. Ayrıca gebelik süresi boyunda rahimin büyümesi kadınların larnının gerilmesine ve çatlamasına neden olmaktadır. Bu büyüyen rahim ise deride çatlak oluşumuna neden olmaktadır. Bu yüzden hamile bayanların düzenli bir şekilde badem yağı kullanması gerekir. badem yağı çatlaklara iyi gelir. Ve derinin zarar görmesine engel olur. Sadece anne adayının badem yağını düzenli bir şekilde kullanması gerekmektedir. Eğer düzenli ve güzel bir şekilde badem yağını çatlaklarınız için kullanırsanız faydasını göreceksiniz.

Badem yağı vücutta bulunan çatlaklara iyi gelmekle birlikte cildin beslenmesine de yardımcı olmaktadır. Özellike de gebelik süresi boyunca kişi badem yağını kullanmalıdır. Vücudun bütün bölgeleri için badem yağı kullanılabilir. Özellikle badem yağı çatlaklara, saç uzamalarına ve bıyık uzamalarına çok iyi gelmektedir. Badem yağı birçok kimyasal olarak üretilmiş olan kremden daha faydalıdır. Çünkü badem yağı doğal koşullar altında üretilen bir yağ çeşididir.

Geçmiş olsun.
]]>
Badem Yağı Tırnak https://www.bademyagi.org/badem-yagi-tirnak.html Sat, 10 Nov 2018 03:18:24 +0000 Badem Yağı Tırnak, bakımlı, kırılmayan ve güçlü tırnaklar için düzenli bakım yapmak gerekir. Eğer sizde güçlü ve bakımlı tırnaklara sahip olmak istiyorsanız badem yağı kullanın. Tırnakların ihtiyaç duyduğu nemi kar Badem Yağı Tırnak, bakımlı, kırılmayan ve güçlü tırnaklar için düzenli bakım yapmak gerekir. Eğer sizde güçlü ve bakımlı tırnaklara sahip olmak istiyorsanız badem yağı kullanın. Tırnakların ihtiyaç duyduğu nemi karşılayan badem yağı doğal içeriği sayesinde tırnaklarınızı güçlendirir ve bakımını yapar. Badem yağı ayrıca tırnakları nemlendirerek kurumasını ve kırılmasını engeller. E vitamini açısından oldukça zengin olan badem yağı ayrıca doğal bir antioksidan bakımındanda oldukça zengindir. Mineral ve vitamin bakımından zengin olan badem yağı tırnak bakımı için oldukça önemli bir yağ çeşididir. Badem yağı tırnakların kurumasını, soyulmasını ve ultraviyole ışınların yol açtığı güneş zararlarına karşı tırnakları koruma altına alır. Badem yağı kullanmak tırnakların daha sağlıklı ve bakımlı bir biçimde uzamasına yardımcı olur. Badem yağının tırnak bakımı için oldukça uygun bir yağ olduğu seneler öncesinden keşfedilmiştir. Badem yağı yalnızca tırnak bakımı için değil cilt bakımı içinde oldukça faydalı olduğu bilinmektedir. Badem yağı mükemmel bir cilt nemlendiricisidir. İçeriğinde barındırdığı E vitamini sayesinde badem yağı cilt bozuklukları ve cilt hasarını en aza indirmek için oldukça önemlidir. Güçlü, parlak ve sağlıklı tırnaklar istiyorsanız her gün düzenli y badem yağı kullanın. Badem yağı tırnakların ihtiyacı olan nemide kazandırır.

Badem Yağı İle Tırnak Bakımı

Tırnaklar için badem yağı kullanmak oldukça kolaydır. Pamuklu kulak çubuğunun üstüne badem yağı dökün tek, tek bütün tırnaklarınıza diplerine masaj yaparak sürün. Bütün tırnaklarınıza badem yağı değsin yoksa çokta etkili olmaz. Hemen yağdan tırnaklarınızı yağdan arındırmayın badem yağını tırnaklar iyice emsin. Tırnaklarınızda gözle görülür bir farklılık ve bakım istiyor iseniz badem yağını en az iki hafta kadar hiç aksatmadan düzenliyor bir şekilde tırnaklara uygulayın. 

Güçlü Ve Parlak Tırnaklar İçin Badem Yağı; Bir diş ezmiş oldunuz sarımsağı bir tatlı kaşığı badem yağı ile iyice harmanlayın. Daha sonra bu karışımı pamuklu kulak çubuğu kullanarak bütün tırnakların üstüne ve tırnak diplerine masaj yaparak sürün. Bu karışımı tırnaklar üstünde tam on beş dakika kadar bekletin daha sonra ılık su kullanarak iyice yıkayın.

Beyaz Tırnaklar İçin Badem Yağı; Hem bakımlı, hem sağlıklı hem de güçlü tırnaklar için bir tatlı kaşığı kadar limon suyunun içine​ bir tatlı kaşığı kadar badem yağı ile iyice karıştırın. Tırnaklara iyi gelen bu karışımı pamuklu kulak çubuğu kullanarak bütün tırnakların üstüne ve tırnak diplerine masaj yaparak sürün. Karışımı tam on beş dakika kadar bekletin sonra ılık su kullanarak iyice yıkayın.

Çabuk Kırılan Tırnaklar İçin Badem Yağı; Eğer​ tırnaklarınız çabuk kırılıyor ise bu karışımı mutlaka yapın ve uygulayın. Bir bardak ılık su, bir tatlı kaşığı badem yağı ve bir tatlı kaşığı kadar tuz ile iyice karıştırın. Bu karışımı iki saat bekletin ve tırnaklara sürün.
]]>
Badem Yağı Kremi https://www.bademyagi.org/badem-yagi-kremi.html Sat, 10 Nov 2018 07:12:52 +0000 Badem Yağı Kremi, faydası uzun yıllardır bilinen, cilt problemlerini gidermek için kullanılan bir üründür. Badem yağından elde edildiğinden dolayı oldukça faydalı olan bu ürün krem halinde olduğundan kullanımı da oldukça Badem Yağı Kremi, faydası uzun yıllardır bilinen, cilt problemlerini gidermek için kullanılan bir üründür. Badem yağından elde edildiğinden dolayı oldukça faydalı olan bu ürün krem halinde olduğundan kullanımı da oldukça kolaydır. Kolay kullanımı sayesinde badem yağından daha çok talep görmektedir. Hiçbir yan etkiye sahip olmayan bu ürünü çocuklarda ve hassas cilt tiplerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. İçinde barındırdığı A ve B vitamini, şeker ve protein sayesinde cilt kusurlarını gidermeye birebirdir. 

Badem Yağı Kreminin Faydaları Nelerdir
 • Birçok ürün denemiş ama sonuç alamamış kuru cilt problemi olan kişiler için çok uygundur. Etkisi kısa sürede fark edilir.
 • Cildi canlı ve sağlıklı gösterir.
 • Kullanıldığında kısa sürede cilt problemlerini giderici etkisi vardır.
 • Erken yaşlanma karşıtıdır.
 • Eskilerden beri yara izi gidericisi olarak kullanılır.
 • Hücreleri yenilere.
 • Göz çevresinde oluşan morarma ve yorgunluk belirtilerini giderir.
 • Krem halinde olması kullanımı kolaylaştırır. Gece bakımı için oldukça uygundur.
 • Ciltlerde oluşan renk eşitsizliklerini gidermek için günlük olarak kullanılması tavsiye edilir.
 • Kullanıldığında saç ve saç derisine de oldukça iyi gelmektedir.
 • Saçı güçlendirir, dökülerek kopmalara karşı etkilidir. Krem badem yağı saç diplerine masaj yapılarak yedirilebilir.
 • Topuk ve doğum çatlaklarını gidermek için masaj yapılarak düzenli olarak uygulanmalıdır.
 • Makyaj temizliği için kullanıma uygundur.
 • Göz çevresinde oluşan problemleri gidermek için gece yatmadan bir pamuk yardımıyla göz çevresine sürülüp sabah ılık suyla yıkanabilir.
]]>
Badem Yağı Maskesi https://www.bademyagi.org/badem-yagi-maskesi.html Sat, 10 Nov 2018 11:03:54 +0000 Badem Yağı Maskesi, Cildimiz bizim için her zaman önemlidir. Bunun için gerekli cilt bakım ürenleri cildi derinlemsine temizlemek ve nemledirmek için bir takım cilt bakım yağlarına ihtiyaç vardır. Bu yağlardan biri de badem yağ Badem Yağı Maskesi, Cildimiz bizim için her zaman önemlidir. Bunun için gerekli cilt bakım ürenleri cildi derinlemsine temizlemek ve nemledirmek için bir takım cilt bakım yağlarına ihtiyaç vardır. Bu yağlardan biri de badem yağıdır. Badem yağı içeriğinde bulunan değerli ve cilde faydalı olan omega yağ asitlerinin sayesinde cildi besler ve aynı zamanda nemlendirir. Cilde sürüldüğü andan itibaren deri altındaki gözeneklerin açılmasını ve nemlenmesini sağlamaktadır. Cilt tarafından kolayca emilmesi sayesinde özellikle kuru cilt tiplerinin bakıında badem yağı maskesi kullanılmaktadır. Badem yağı içine badem tozu ve yumurta sarısını da katmak, badem yağı maskesinin etkisini iki katına çıkaracaktır. Kullanımı son derece basit ve etkili olan badem yağı maskesini belirli aralıklar ile cildinize uygulamanız, cilt bakımınız için oldukça faydalı ve etkili olacaktır. 

Badem Yağı Maskesi Hazırlanışı

Derin ve küçük bir kap içine 3 tatlı kaşığı badem tozu, 1 tatlı kaşığı badem yağı (tatlı badem yağı cilt maskelerinde daha etkilidir.) ve bir adet yumurta sarısını katıp iyice çırpın. Daha sonra temiz olan cilde dudak ve göz çevresine yaklaşmadan dairesel hareketler ile masaj yaparak sürün. Dudak çevresi ve göz çevresi cildin en hassas derisine sahip olduğundan, bu bölgelere sürmek, derinin tahriş olmasına neden olabilir. Bu nedenle cilt bakım maskesi uygularken bu detaya dikkat etmeniz gerekir. Badem yağı maskesini haftada iki kere temiz olan cilde uygulamanız yeterli olacaktır. Cilt bakım maskesini sürdükten sonra duru su ile yıkayın ve cildinizi havlu ile kurulamadan suyu cildinizin emmesini bekleyin. Böylelikle tam bir canlılık ve parlaklık kazandıracaktır. Eğer ciltteki kırışıklık için bu maskeyi yapmak istiyorsanız, maskeyi sürdükten sonra yaklaşık olarak 15 dakika kadar badem yağı maskesini cildin gözeneklerine ulaşabilmesi için bakleyin. Böylelikle kısa süre içinde gözenekler sıkılaşacaktır. Bu uygulamayı kırışıklık için uygulamak isteyenler haftada 3 kere düzenli olarak bir ay boyunca devam etmeleri oldukça etkili olacaktır. 
]]>
Tatlı Badem Yağı Faydaları https://www.bademyagi.org/tatli-badem-yagi-faydalari.html Sat, 10 Nov 2018 17:44:37 +0000 Tatlı badem yağı faydaları; Tatlı badem yağının insan vücudunda ve insan üzerinde çok fazla faydası vardır. Tatlı badem yağı, tatlı bademlerin çekirdeklerinde elde edilen ve insan vücudunda bir çok faydası bulunan bir bitk Tatlı badem yağı faydaları; Tatlı badem yağının insan vücudunda ve insan üzerinde çok fazla faydası vardır. Tatlı badem yağı, tatlı bademlerin çekirdeklerinde elde edilen ve insan vücudunda bir çok faydası bulunan bir bitkisel yağ türüdür. İnsan vücudunda en çok cilde faydası ve yararı bulunan bir bitkisel yağ türüdür. Ayrıca elleri nemlendirmek ve makyaj temizliği yapmak için de kullanılabilecek alternatif bitkisel bir yağdır.

Tatlı badem yağı kullanım alanları;

Cilt temizleme: Cildimiz gün boyu  bir çok toz veya değişik sebeplerden dolayı kirlenmektedir. Bu kirlenmeden dolayı cildimizde ölü hücreler oluşur ve bu ölü hücreler cildin kötü, sert ve mat bir görünüm kazanmasına neden olur. Cildi bu ölü hücrelerden temizlemek için kullanabileceğimiz alternatifimiz tatlı badem yağıdır. Tatlı badem yağından bir karışım hazırlayarak yüzünüze maske yapabilir ve yüzünüzde bulunan siyah noktalar, kirler ve diğer sorunlardan cildinizi arındırabilirsiniz.

Makyaj temizliği: Cildi yumuşatma özelliğine sahip tatlı badem yağı yüzünüze yaptığınız makyajı da temizlemenize yardımcı olur. Yumuşak ve hafif yağlı oluşu yüzünüzdeki makyajı sorunsuz bir şekilde temizlemenizi sağlar.

El bakımı: Tatlı badem yağı yumuşak ve nemlendirici özelliğe sahip olduğu için el bakımı için de kullanılabilir özelliktedir. Tırnak etraflarında kuruyan deriler için kullanılabilir. Ayrıca tatlı badem yağı tırnakları da besleme özelliğine sahiptir.

Göz çevresi: Tatlı badem yağı nemlendirici ve yumuşatıcı özelliğe sahip olduğu için göz çevresi için kullanılabilir.
]]>
Tatlı Badem Yağı Kirpik https://www.bademyagi.org/tatli-badem-yagi-kirpik.html Sun, 11 Nov 2018 03:22:36 +0000 Tatlı Badem Yağı Kirpik, Kalorisi yüksek olan badem ağaçta yetişir. Meyvesi belli bir süre içinde olgunlaşırken dışı sert bir kabuk ile kaplanır. Badem besin değeri yüksek çok faydalı bir yiyecektir. Badem fosfor, magne Tatlı Badem Yağı Kirpik, Kalorisi yüksek olan badem ağaçta yetişir. Meyvesi belli bir süre içinde olgunlaşırken dışı sert bir kabuk ile kaplanır. Badem besin değeri yüksek çok faydalı bir yiyecektir. Badem fosfor, magnezyum, potasyum ve kalsiyum içerir ve birçok vitamin barındırır. Birçok şeye iyi gelmesinin nedeni içinde E, A, D, B1, B2, B6 vitaminlerinin bulunmasıdır. Badem yağı bademin çekirdeğini ezerek içinde barındırdığı yağı ayrıştırarak üretilir. Badem yağının iki çeşidi bulunur. Bunlar tatlı badem yağı ve acı badem yağıdır. Badem yağı içerisinde fazlaca şifa bulundurmasından dolayı vücudun, kaş, saç ve kirpiklerin E vitamini ihtiyaçlarını karşılayabilir ve bu sayede güzel bakım sağlanmış olabilir. 

Tatlı Badem Yağının Kirpiklere Faydaları 

Nemlendirici olarak tatlı badem yağı kirpiklere uygulandığında kirpikleri güçlendirir ve besler. Tatlı badem yağı kirpiklerin asıl rengini ortaya çıkararak kirpiklerin daha güzel görünmesini sağlar buda kişiyi mutlu eder. Soğuk havaların olması ile birlikte ciltte yıpranmalar başlar. Yüz, kaş ve kirpikler güçsüzleşir ve zamanla kirpikler incelir, kırılır ve seyrelir. Seyrelmesini önlemek için kozmetik ürünlerin kullanılması yerine doğal tatlı badem yağının kullanılması tercih edilerek kirpiklerin dökülmesine engel olabilirsiniz. Tatlı badem yağı düzenli olarak kullanıldığı taktirde kirpiklerinizin zamanla beslenerek güçlenip şekillendiğine tanık olabilirsiniz. 

Kirpiklere uygulayacağınız tatlı badem yağını temiz bir rimel maskarası ile yada bir pamuklu kulak çöpü ile uygulayabilirsiniz. Kirpiklerinizin köklerine doğru sürmelisiniz ki kökten alacağı tatlı badem yağı ile kirpiklerinizin kökleri güçlensin. Düzenli olarak belli bir zaman uygulandığında tatlı badem yağının faydasını göreceksiniz. Bu uygulama kirpiklerinizin uzamasını da sağlar. Kirpiklerin uzaması kişinin gözlerine doğal bir güzellik katar. Tatlı badem yağının zararı olmadığı için sürdüğünüzde kirpiklerinize zarar vermez. Tatlı badem yağını saçınızın ve kaşlarınızın bakımı için de kullanabilirsiniz. Kirpiklerde gördüğünüz farkı tatlı badem yağı uyguladığınız saç ve kaşlarınız da da görebilirsiniz. 

Tatlı Badem Yağının Kirpiklere Uygulanışı 

Tatlı badem yağını uygulayacağınız kirpikler uygulama öncesi temiz olmalıdır. Yatmadan önce veya banyodan çıktıktan hemen sonra kirpiklere uygulanmalıdır. Tatlı badem yağının günde bir defa sürülmesi uygun olur. Kullanım miktarı, 1 yada 2 damla yeterlidir. Tatlı badem yağının içine herhangi bir şeyin katılması gerekmez. Bu yöntem yaklaşık 1, 1 buçuk ay gibi bir zaman içerisinde farkını belli etmeye başlayacaktır. Uygulamanın faydasını ve farkını kirpiklerin parlamış ve uzamış olmasından anlayabilirsiniz. 
]]>
Badem Yağı Kirpik https://www.bademyagi.org/badem-yagi-kirpik.html Mon, 12 Nov 2018 02:53:33 +0000 Badem yağı kirpik, badem çekirdeklerinin soğuk pres yolu ile ezilerek elde edilen yağa badem yağı denir. İnsan sağlığı açısından yararlı olan birçok vitamin ve mineralleri bünyesinden taşır. Özellikle E vitamini içeriği Badem yağı kirpik, badem çekirdeklerinin soğuk pres yolu ile ezilerek elde edilen yağa badem yağı denir. İnsan sağlığı açısından yararlı olan birçok vitamin ve mineralleri bünyesinden taşır. Özellikle E vitamini içeriği yüksek olan badem yağı, acı badem ve tatlı badem yağı olarak 2 çeşitte bulunur. Halk arasında, tatlı bademin kullanımı daha yaygındır. Ayrıca birçok kozmetik ürünün yapımı sırasında, badem yağından sıklıkla yararlanılır. Çünkü; pekçok faydası bulunan badem yağının cilt üzerindeki etkileri daha fazladır. Öyle ki; çeşitli terapi seanslarında da kullanılan temel yağlardan birisidir. Kimyasal hiçbir işleme uğramadan elde edilen badem yağı, diğer bitkisel yağlara oranla daha çok protein içermektedir. 

Bünyesinde; kalsiyum, çinko, bakır, fosfor, magnezyum, demir, selenyum, A, D, K vee Evitaminleri barındıran badem yağı; cilt dostu olarak tabir edilen şifalı maddelerden biridir. Sedef, egzama, cillt yanıkları, göz alt morlukları, kırışıklık gibi birden fazla cilt probleminde tedaviye yardımcı olmaktadır. Ayrıca saç ve tırnak rahatsızlığı olanlar için de kullanılabilecek bir yağdır. Tüm bunların dışında badem yağının en yaygın kullanıldığı alanlar, hiç şüphesiz ki kaş ve kirpiklerdir. Kıl köklerinin güçlenmesine yardımcı olabilme özelliği olan badem yağı, kirpikler için oldukça yararlıdır. Tamamiyle bitkisel bir yağ olmasından ötürü, badem yağı kirpik bakımı yapan kadınların en çok tercih ettiği yağdır.

Badem yağı kirpiklere faydası:

Göz sağlığımız için önemli işlevi olan kirpiklerin bakımı, aslında oldukça mühimdir. Bakımın dışında düzenli makyaj yapanlar için, kirpikler ana unsur halindedir. Badem yağı kirpik köklerini beleyerek daha sağlıklı bir biçimde uzamasını sağlar. Aynı zamanda badem yağı, kirpik köklerinin etrafındaki deriyi nemlendirerek yumuşamasına da yardımcı olur. Badem yağı kirpik köklerinin nefes almasını kolaylaştırır ve kirpik köklerinde meydana gelebilecek olası kopmaları engeller. Ayrıca; uzun süre düzenli olarak badem yağını kirpiklerine uygulayan bayanlarda, kısa bir zamanda kirpiklerinde gözle görülür uzama olduğu anlaşılmıştır. Nitekim pekçok bayan bu amaçla badem yağını kirpikler için kullanmaktadır. Daha uzun ve gür kirpiklere sahip olmak isteyen herkes, badem yağını kirpiklerinde kullanabilir.

Badem yağı kirpiklere nasıl uygulanır

Oldukça basit ve çabuk olan badem yağı kirpik uygulamasını evinizde rahatlıkla yapabilirsiniz. Öncelikle badem yağını kirpiklere uygulamadan önce ellerinizin hijyen temizliği tam olmalıdır. Çünkü, oldukça hassas ve önemli olan göz organımızın mikrop kapmasını istemeyiz. Parmak uçlarınıza birkaç damla badem yağı damlatıp kirpik köklerine masaj yaparak yediriniz. Bu işlemi yaparken kirpiklerinize zarar vermemek için, oldukça yumuşak hareketler uygulamalısınız. Gözünüzün içine kaçırmamaya dikkat ediniz. Akşamları yatmadan önce yapacağınız badem yağı kirpik bakımı, 2 hafta sonunda etkilerini gösterecektir. Sabah uyandığınızda, dilerseniz ıslak bir pamukla kirpik ve çevresindeki yağı temizleyebilirsiniz.
]]>
Saç Dökülmesi Badem Yağı https://www.bademyagi.org/sac-dokulmesi-badem-yagi.html Tue, 13 Nov 2018 01:39:30 +0000 Saç Dökülmesi Badem Yağı, İle yapılan şifa kaynağı bir bileşendir. Tarihte eski Mısır'a kadar dayanmaktadır. Badem yağının acı ve tatlı olmak üzere iki çeşidi vardır. Bu iki çeşidi de saç bakımı ve saç dökül Saç Dökülmesi Badem Yağı, İle yapılan şifa kaynağı bir bileşendir. Tarihte eski Mısır'a kadar dayanmaktadır. Badem yağının acı ve tatlı olmak üzere iki çeşidi vardır. Bu iki çeşidi de saç bakımı ve saç dökülmesi için kullanılabilir. Ayrıca E vitamini ve protein bakımından oldukça zengindir. Badem yağı özellikle cilde, saçlara, kolesterole, tansiyona, kalbe, göz altı morluklarına ve hatta sinir sistemine kadar faydaları vardır. Saç dökülmesi için badem yağı saç derisini yumuşatır ve enfeksiyona karşı saç derisini koruma özelliğine sahiptir. Masaj ile birlikte uygulandığı zaman ölmüş deri dokularını temizler. Böylece saç derisindeki saçlar, daha rahat uzar. Nemli saçlar kuru saçlara göre daha güçlüdür ve kırılmalara karşı daha fazla dayanıklıdır. Badem yağı saçta beklediği zaman içerisinde bulunan vitaminler, saç diplerine inerek saçların kökünden ucuna kadar beslenmesini sağlar. Bu sayede saçlar, daha canlı ve parlak bir görünüme kavuşur. Aynı zamanda badem yağının bünyesinde bulunan yağ asitleri ile saçı besler, saçın daha yumuşak ve güçlü olmasına yardımcı olur. Ayrıca mineral ve magnezyum sayesinde de saçın sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlar. Dolayısıyla badem yağı ile korunan saç telleri koparak kırılmasını da önler. Badem yağı saçlara nem kazandırarak ve besleyerek daha sağlıklı bir hale getirir. Üstelik badem yağı sayesinde saçların güçlendiği ve kırılmaların azaldığı için saç dökülmesini de azaltır. Bu mucize yağın uygulandığı bölgelere göre uygulama şekli de değişir. Badem yağı kullanımı açısından saç bakımı için harikalar yaratan bir yağdır. Çünkü saçların ihtiyaç duyduğu E vitamini gereksinimini sağlayarak saç ile ilgili meydana gelen problemlerin giderilmesi için kullanılır. Bu sebeple badem yağının saç üzerinde besleyici, koruyucu ve güçlendirici etkileri bulunmaktadır. Bu hususta bilim adamları badem yağının kullanılması gerektiğini söylemektedirler. Badem yağı güzellik üzerine ve cilt bakımı için uygulanan en kıymetli yağ olarak bilinir. 

Saç Dökülmesi Badem Yağı Reçetesi;

Uzun saçlarda kullanımı açısından üç yemek kaşığı kadar badem yağı ile masaj yapılarak sürülür. Daha sonra saçlar bone ile kapatılır ve yaklaşık bir veya iki saat kadar bekletilir. badem yağı saçlarda beklettikten sonra iyice durulanır. En önemlisi suyun ılık olmasına dikkat edilmelidir. Suyla iyice badem yağını temizledikten sonra günlük olarak kullanılan şampuan ile saçlar tekrar yıkanabilir. Şampuan uygulamasından sonra saç kremi de sürülebilir. Şayet daha etkili bir sonuç almak için bekletme süresi daha uzun tutulabilir. Haftada bir kez uygulandığı zaman saçlar daha yumuşak, daha parlak ve daha güçlü hale gelir. Bu sebeple nemli olan saçlar bakımından kuru saçlara oranla badem yağı ile daha iyi sonuç alınır. Kısa saçlarda ise, öncelikle saçlar yıkanır ve havlu ile hafifçe kurulanır. Daha sonra birkaç damla badem yağı dökerek parmak uçlarıyla kafa derisine iyice yedirilir. Ardından saçlar taranır ve bone ile kapatıp 20-25 dakika bekletilir. Sonra sıcak su, şampuan ile saçlar yıkanır ve temizlenir. Haftada bir kez uyguladığı zaman saçların uzamış olduğunu gözle görülür bir şekilde fark edilir. daha güçlü hale gelir. Ayrıca saç kıran tedavisinde kullanılan bir bitkidir. Badem yağı saç ve cilt için şifa dağıtan bir reçetedir. 
]]>
Badem Yağı Alerji Yaparmı https://www.bademyagi.org/badem-yagi-alerji-yaparmi.html Tue, 13 Nov 2018 08:52:54 +0000 Badem yağı alerji yaparmı, badem çekirdeğinden elde edilen badem yağının iki çeşidi bulunmaktadır. Acı badem çekirdeğinden elde edilen acı badem yağının fazla tüketilmesi tehlikeli sonuçlara sebebiyet verebilir. Bu seb Badem yağı alerji yaparmı, badem çekirdeğinden elde edilen badem yağının iki çeşidi bulunmaktadır. Acı badem çekirdeğinden elde edilen acı badem yağının fazla tüketilmesi tehlikeli sonuçlara sebebiyet verebilir. Bu sebepten dolayı badem yağının tercih ederken gerekli araştırmaların yapılmasının ardından hangi hastalık için kullanılacağının hangi dozda fayda sağlayacağı araştırılmalıdır. Badem yağının alternatif tıp içerisinde birçok hastalığa fayda sağladığı belirtilmektedir. Özellikle cilt, saç, deri, bağışıklık sistemi problemlerin giderilmesi üzerinde inanılmaz faydaları bulunur. Ayrıca vücutta bulunan yanık, tahriş, yara gibi problemlerin giderilmesi için de kullanıldığı belirtilmektedir. Badem yağı alerji yaparmı noktasında verilen ölçünün dışında kullanılması vücudun belirli bölümünde tahribata sebebiyet verebilir. Bu sebepten dolayı gerekli ölçüde kullanılması ile istenilen sonuç elde edilir.

Badem yağı alerji yaparmı nedenleri
 • Bazı kişilerin vücudu hassas olduğu için bazı besinleri ve gıdalara karşı alerjisi bulunduğu belirtilmektedir. Badem yağı da bu ürünler içerisinde bulunmaktadır. 
 • Özellikle vücudu belirli şeyleri reaksiyon gösteren kişilerin tüketmeden önce doktora başvurması ve doktorun tavsiyesine göre kullanması gerekir. 
 • Bazı hastalarda astım, yutak bölümünde, şişlik, yanak bölümünde kabarıklık, dudaklarda kabarma gibi belirtiler ile alerji yaptığı gözlenir. Badem yağı bu belirtilerin oluşmasına sebebiyet verdiği için alerjik reaksiyonların giderilmesi sürecinde badem yağı kullanımının bırakılması gerekir. 
 • Badem yağı alerji yaparmı noktasında bu kişilerin bademin tükettiği zamanda alerji yaşadığı belirtilmektedir. Bu sebepten dolayı gerekli araştırmaların yapılmasının ardından kullanılması gerekir.
 • Her şeyin fazlasının zarar olabileceği gibi badem yağının da gereğinden fazla tüketilmesi belirli reaksiyonlara sebebiyet verebilir. 
 • Özellikle cilt, saç bakımı için uygulanan badem yağının sık sık kullanılması bu bölümlerde tahribata ve kızarıklara sebebiyet verebilir. 
 • Badem yağı alerjisinin herhangi bir tedavisi bulunmadığı için kullanılan yağın bırakılması gerekir. 
 • Bazı kişilerde hafif belirtilerle ortaya çıkarken; cilt semptomlarına neden olduğu belirtilmektedir. 
 • Bazı kişilerde şiddetini arttırarak nefes almada problem yaşanmasına sebebiyet verir. 
 • Badem yağı alerji yaparmı, kişi de ishal, bulantı, kusma gibi belirtiler ile gözlenir.  
 • Ayrıca kullanan kişinin ağız çevresinde karıncalanma, kurdeşen gibi semptomlar oluşur. 
 • Alerji kişinin kan basıncının düşmesine neden olurken; mide krampı, hırıltı gibi belirtilerle kendini gösterir. 
 • Bu gibi şikayetleri olan kişinin vakit kaybedilmeden doktor kontrolü yaptırması gerekir. 
 • Badem alerjisi bulunan kişinin badem yağı veya badem ürünleri, badem yağı içeren cilt kremlerinden uzak durması tavsiye edilir. 
 • Herhangi bir sebepten içerisinde badem yağı bulunan ürün kullanılması alerjinin çoğalmasına sebebiyet verir.
]]>
Tatlı Badem Yağı https://www.bademyagi.org/tatli-badem-yagi.html Tue, 13 Nov 2018 18:02:59 +0000 Tatlı badem yağı: altarnetif tıp içerisinde geçmişten günümüze sıklıkla kullanılan doğal tedavi yöntemleri içerisinde yer alır.  Badem ağaçlarının meyveleri tatlı veya acı çekirdekli olarak ikiye ayrılır.
Tatlı badem yağı: altarnetif tıp içerisinde geçmişten günümüze sıklıkla kullanılan doğal tedavi yöntemleri içerisinde yer alır.  Badem ağaçlarının meyveleri tatlı veya acı çekirdekli olarak ikiye ayrılır. Bu bademlerin besin değeri oldukça fazladır. İçerisinde bol miktarda potasyum, fosfor, kalsiyum magnezyum ve E vitamini bulunur.Tatlı badem ağacında olgunlaşmış olan,bademler  ezilerek yağ çıkması sağlanırken,bademlerden elde edilen yağın rengi sarı renkli olup çok hafif kokusu vardır.

Tatlı badem yağının birçok özelliği ve faydaları 
 • Badem yağı önceden beri günümüze kadar gelmiş olan doğal bakım bitkisel ürünüdür. Tatlı badem yağı gözleri kuvvetlendirir  ve baş ağrılarına iyi gelirken, nezle grip gibi rahatsızlıkta ve soğuk algınlığına da faydalıdır.
 • Tatlı badem yağının içerisinde oldukça  fazla şifalı bitkiler yer alır.Bu bitkilerin faydasını saymakla bitmez.Tatlı badem yağını basur olan yerlere sürülürse yanmasını giderir. 
 • Sık rastlanan egzama hastalığında oldukça faydalıdır. Kaşıntıyı giderme özelliği bulunur.
 • Hassas ve kuru cilde uygulanırsa cildi besler ve canlılık verirken ciltte yumuşaklık hissi sağlar. Bu uygulama hamilelikte meydana gelen çatlakları da önlemesinde faydası görülür. 
 • Tatlı badem yağı geçmişten günümüze cilt güzelliği için de kullanılmış olup, kozmetik alanda sıkça tercih edilirken, yüzde oluşan lekeler için siyah noktalı ciltlerde kullanılması önerilir. 
 • Kuru ciltlerde  iyi geldiği bilinen vücutta  ve saçın E vitamini ihtiyacını giderdiği görülür.
 • Soğuk havalarda cilt dış etkenlerden çok çabuk etkilenirken cilde badem yağı sürülüp dışarı çıkılırsa dış etkilere karşı cilt  korunmuş olur.
 • Tatlı badem yağı, kuru ve çatlak ciltleri  olumlu şekilde etkiler ve pürüzleri de giderir.
 • Genelde  badem yağı saç besleyici olup saç dökülmesini ve kırık  önleyici özelliğine sahip olup ve kabızlık  giderici olarak kullanılır. E vitamini yönünden çok zengin olan badem yağı bu özelliği ile yaşlılıkta rastlanan ciltte  kuruluk veya kırışıklıklar da kullanılabilir
 • Tatlı badem yağı,  hastalıklarda büyük etkisinin olduğu ve koruyucu özelliğine sahiptir. Bunların yanında badem yağı hamilelik esnasında  karın bölgesine uygulandığında doğum sonrası çatlakları oluşmasını engellediği bilinmektedir. 
 • Bir de cildiniz dışında ayakkabı bakımında kullanılırken ayakkabının derisine  sürülürse parlatır ve yumuşak olmasını sağlarken,müzik aletinde kullanıldığı bilinir.
 • Tatlı badem yağının, kullanılması ile cilt beslenirken; nemlenmesine ve aynı zamanda ciltteki kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur. 
 • Birçok cilt kreminin içeriğinde badem yağı bulunmaktadır.  Ayrıca göz çerçevesinde kaz ayağı denilen kırışıklıklarda ve göz altı morlukların da rahatlıkla kullanıldığı belirtilmektedir. 
 • Yalnız kullanırken  dikkat edilmesi gerekmektedir. Badem yağının kesinlikle göze kaçmaması gerekmektedir. Kaçarsa yakıcı olabilir ve göze zarar verebil
]]>
Badem Ve Hint Yağı https://www.bademyagi.org/badem-ve-hint-yagi.html Wed, 14 Nov 2018 01:08:54 +0000 Badem Ve Hint Yağı, bitkisel içerikli yağlar içerisinde yer alan ve birçok açıdan vücudun her noktasına yarar sağlayan yağ türüdür. Bu yağ yapısı vitamin ve mineral açısından oldukça zengindir. Hal böyle ol Badem Ve Hint Yağı, bitkisel içerikli yağlar içerisinde yer alan ve birçok açıdan vücudun her noktasına yarar sağlayan yağ türüdür. Bu yağ yapısı vitamin ve mineral açısından oldukça zengindir. Hal böyle olunca insanlar tarafından değer görülen ürünler arasında ilk sırada yer almasına zemin hazırlanmıştır. Badem ve Hint yağı organik niteliğe sahip olmalı ve katkı maddesi olmamalıdır. Bu hususa yönelik dikkat edildiğinde söz konusu bu yağın kullanımı sayesinde sağlık olumlu yönde etkilenir.

Badem Ve Hint Yağının Kaş ve Kirpiğe Faydası

İstenilen gürlükte kaş ve kirpiklere ulaşmanın yolu badem ve Hint yağı karışımından geçmektedir. Bu yağın uygulanması hususunda haftalık periyotların belirlenmesi yeterli olacaktır. Sağlam köklere sahip kaş ve kirpik oluşumu için gerekli olan bu ürün uygun saklama koşulları altında muhafaza edildiğinde fayda sağlar. Söz konusu bu yağın kaş ve kirpiğe uygulama aşaması bu alanın kirden ve makyaj ürünlerinden arındırılmasıyla başlar. Temiz kaş ve kirpiğe eşit miktarda ayarlanan Badem ve Hint yağı karışımı pamuk ile uygulanabilir. Şunu da belirtmek gerekir ki hassas bir nokta olan kirpik alanına bu yağın uygulanması sadece uç kısımlara yönelik olmalıdır. Aksi halde göze temas ettiği anda tahrişe sebebiyet verir. Bekleme süresi yaklaşık 20 dakika kadar olmalıdır. Daha sonra ılık su ile yıkanmalıdır.

Badem Ve Hint Yağının Saça Faydası

Saçların gür ve uzun olması birçok insanın hayalidir. Bakım ürünü kapsamında kullanılan Badem ve Hint yağı saçların dökülmesini önler. Öte yandan saç köklerinin sağlamlaşmasına kaynaklık ederek kepeklenmenin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Bunların yanı sıra saçın parlak bir görünüme kavuşmasını sağlayarak kırılmaları engeller. Bu yağın saça uygulanması bakımından önem teşkil eden husus temiz saça uygulamanın yapılması yönündedir. Kirli saça sürülen yağ toz ve kir birikimine etken olacağından faydadan ziyade zarara neden olur. Saç köklerine masaj yapılarak sürülen Badem ve Hint yağı ortalama 40 dakika kadar bekletilmelidir. Mevcut bekleme süresi tamamlandıktan sonra ılık su ve organik sabun ile yıkanmalıdır. Bahse konu olan bu uygulama haftada bir defa yapılmalıdır.

]]>
Saça Badem Yağı Sürmek https://www.bademyagi.org/saca-badem-yagi-surmek.html Wed, 14 Nov 2018 02:14:38 +0000 Saça badem yağı sürmek, badem yağının saçlar için eski zamanlardan beri kullanılan mucize bir bitkisel üründür. Saça badem yağı sürmek saçların daha hızlı uzamasını sağlamaktadır. Aynı zamanda saçların dah Saça badem yağı sürmek, badem yağının saçlar için eski zamanlardan beri kullanılan mucize bir bitkisel üründür. Saça badem yağı sürmek saçların daha hızlı uzamasını sağlamaktadır. Aynı zamanda saçların daha yumuşak ve canlı olmasını olanak sağlar. Saçlara badem yağı sürmeden önce iyi bilgi edinmek gerekir. Yanlış sürülmesi halinde fayda yerine zarar verebilecek boyuta gelebilir. Doğru bilgi aldıktan sonra güvenle sürülebilir. Yani badem yağının saça sürülme şekli ve saçların durumu kontrol edilmeli, içinde kepek var mı yok mu iyice bildikten sonra rahatlıkla badem yağı saça sürülebilir.

Saça badem yağı sürme uygulaması

Badem yağının doğal ve şifalı yağlar arasında yer aldığını herkesin malumudur. Badem yağının saçları nemlendirerek, daha parmak görünmesini sağlayıp güçlendirmesi için kullanılabilecek faydalı yağlardandır. Vitamin ve magnezyum bakımından oldukça zengin bir yağ olan badem yağı; saçın daha sağlıklı uzamasını sağlayabilir.

Saça badem yağı sürmek ve saç bakımı

Saça badem yağı sürmek için yapılacak bakımda çok titiz olmak gerekir. Yaklaşık olarak 1 çay kaşığı kadar badem yağı ile az olarak şekilde vanilya özü ile karıştırılır ve saça sürülür. Vanilya özünün kullanılmasının amacının saçların daha güzel kokmasını sağlamak içindir. Vanilya yerine de lavanta yağı ya da diğer kokan yağlar da tercih edilebilir. Badem yağının saçlara başka bir sürme şekli ise saçların nemli olması önemlidir. 

Örneğin duştan çıktıktan sonra saçlarda kalan fazla suları havlu ile kurutarak bir tarak ile saçlar taranabilir. Daha sonra ele biraz badem yağı döküp avuç içinde sürterek yayılmasını sağlayıp, saç diplerine ve saç derisine sürüp masaj uygulaması yapılabilir. Şayet uçlarda kırıklar oluşmuşsa aynı şekilde saç uçlarına da sürülebilir. Yaklaşık olarak 10 dakika kadar yapılacak masaj uygulaması, saçların derisini canlandırıp ve saç köklerini yumuşatmasını sağlayacaktır. Bu işlemi yaptıktan sonra yarım saat kadar saça bekletip ılık su ve şampuanla yıkanmalıdır. 

Saça badem yağı sürmenin faydaları

 • Saçların daha parmak ve güzel görünmesini sağlamaktadır. Bundan dolayı badem yağı günlük programların arasında yer alması ve faydalarından istifade etmek gerekir.
 • Badem yağı, değişik vitaminler içerdiğinden hem de doğal bir nemlendirici etkisi göstererek saçların daha iyi olması sağlamaktadır.
 • Saça badem yağı sürmek, saçların kökten beslenmesini sağlamaktadır. Bunun sayesinde saçların daha canlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlar.
 • Ayrıca dökülen saçlar için birebir olan badem yağı, aynı zamanda saçların yıpranmasını ve beyazlamasını önlemektedir. 

]]>
Hamilelikte Badem Yağı Nasıl Kullanılır https://www.bademyagi.org/hamilelikte-badem-yagi-nasil-kullanilir.html Wed, 14 Nov 2018 09:04:17 +0000 Hamilelikte badem yağı nasıl kullanılır, hamilelik döneminde kadınların vücudunun karın bölgesine kullanabileceği badem yağı oldukça faydalı ve etkili bir yağdır. Badem çekirdeğinden elde edilen kokulu ve oldukça f Hamilelikte badem yağı nasıl kullanılır, hamilelik döneminde kadınların vücudunun karın bölgesine kullanabileceği badem yağı oldukça faydalı ve etkili bir yağdır. Badem çekirdeğinden elde edilen kokulu ve oldukça faydalı bir yağdır. E vitamini ve mineraller bakımından oldukça zengindir. Sarı renkli ceviz tadında olan badem yağı pürüzleri gidermekte oldukça etkili bir yağdır. Piyasa bir çok kremin içeriği olarak kullanılmaktadır. Pek çok kadının merak ettiği sorulardan biri hamilelikte badem yağı nasıl kullanılır sorusunun cevabı gebeliğe uygun şekilde tüm vücuda sürülerek rahatlıkla kullanılacağıdır. Aynı zamanda doğumdan sonra kullanımı da uygundur. Her kadının hamilelik döneminde vücudun çeşitli bölgelerinde çatlaklar ve çizgiler oluşabilir. Kadınların bu tür pürüzleri 9 ay boyunca bebek büyüdükçe devam eder. Deri gerginleşmek durumunda kalır. Organlar sıkışma yapar ve bebeğin alanı gittikçe daralır. Bu duruma bağlı olarak annenin bünyesinde çeşitli pürüzler ortaya çıkar. Esneyen ve eski haline dönmeye çalışan bir vücudun çatlak oluşturabilmesi oldukça normaldir. Aynı zamanda gebeliğe bağlı olarak hormonların çalışmasının değişimiyle beraberde vücutta bir takım değişiklikler olması mümkündür. Badem yağı hamilelikte vücuduna bakım yapmak ve çatlakları azaltmak isteyen anne adayları için oldukça doğru bir tercihtir.

Hamilelikte badem yağı nasıl kullanılır
 • Yağın sahte olmaması ve orijinal olmasına dikkat etmek önemli bir faktördür.
 • Vücuda masaj halinde uygulanmalıdır.
 • Kadın bölgesi dışında, bacak, ayak, kol ve meme gibi tüm bölgelere uygulanması uygundur.
 • Hamilelik vücudun büyüyüp geri eski halini aldığı bir dönemden geçer. Badem yağı da şişmanlık sonrası zayıflama süreci geçirenler için önerilen bir yağdır. Bu yüzden doğum gerçekleştikten sonra vücut eski haline dönerken kullanıma devam edilmesi uygundur.
 • Cildi rahatlatma, deriyi gevşetme ve pürüzsüz bir görünüm verme özelliğine sahiptir.
]]>
Badem Yağı Cilt https://www.bademyagi.org/badem-yagi-cilt.html Thu, 15 Nov 2018 04:14:41 +0000 Badem Yağı Cilt, bu yağ cildin kurulduğunu giderir. Canlı ve parlak cilt görünümünü sağlar. Badem yağı cilt açısından çok faydalıdır. Çünkü içerisinde E vitaminini barındırmaktadır. Ayrıca güzellik ve saç Badem Yağı Cilt, bu yağ cildin kurulduğunu giderir. Canlı ve parlak cilt görünümünü sağlar. Badem yağı cilt açısından çok faydalıdır. Çünkü içerisinde E vitaminini barındırmaktadır. Ayrıca güzellik ve saç bakımı için de kullanılır. Neredeyse her türlü ciltlere uygun bir yağ çeşididir. Aslında bu yağ bebeklerin bakım malzemelerinde kullanılmaktadır. Nemlendirici özelliği vardır. Cildi yumuşatır ve besler. Tahriş olmuş ciltlerin bakımında kullanılabilir. Özellikle gözeneklerin temizlenmesinde oldukça etkilidir. Hatta ciltteki ölü hücreleri temizleme görevi yapabilir. Yaşlanmayı yavaşlatır. Göz altı morarma sorunlarının giderilmesini sağlar. Yanıkların yok olmasına yardımcı olur. Doğal bir makyaj temizleme aracıdır. Bu yağ cilt bakımından sağlık teşkil eder. Kırışıklıklar ve kaz ayakları olan kişilerin vazgeçemediği bir bakım yağıdır. Ayrıca işlenmiş kremlerin yerine doğal yağ olarak badem yağını kullanmak cildinizin sağlığı için çok faydalıdır. Kısaca badem yağı ile bakım yapılırsa cildinizde mucizevi olayların meydana gelmesi an meselesidir. Badem yağı ayak ve el kremi olarak da kullanılabilir. 
 
Badem Yağı Cilt Uygulaması

Bu bitkisel yağ çok etkili olduğu için birçok kozmetik ürünlerinin içerisinde kullanılmaktadır. Farklı yağlarla badem yağını karıştırarak kullanabilirsiniz. Bu ürün tek başına da kullanılabilir. Badem yağı avuç içine alınıp 15 dakika cildin her noktasına eşit olarak masaj yapılarak sürülür. Kesinlikle cilde masaj yapılmalıdır. parmaklarla cilde iyice yedirilmelidir. Yağ çekilmeye başlayınca ılık su ile yüzünüzden çıkarmalısınız. Eğer düzenli kullanılırsa çok büyük değişimler oluşacaktır. Ancak göze adı geçen bu yağ sürülmemelidir. Çünkü göze zarar verebilir.

Badem Yağı Cilt Zararları

Badem yağı değerli bir ürün olmasına rağmen aşırı miktarda kullanılırsa ciltte tüylerin oluşmasına neden olur. Diyabet hastalarına iyi gelmemektedir. Bu yağın hamilelik döneminde kullanılması önerilmez. Bu ürün bilinçsiz bir şekilde kullanılırsa cildin tahriş olmasına yol açmaktadır. Sivilcelerin çoğalmasına sebebiyet verebilir. Bu nedenle doktorunuza danışarak az miktarda kullanılmasına izin verirse o zaman kullanmanızda hiç bir sakınca yoktur. Badem yağını kullanırken dikkatli olunması gerektiğini unutmayın. Ayrıca ilaç kullanan kişilerin bu yağı kullanması doğru değildir. Aşırı tüketimi baş ağrısı yapmaktadır. Hassas yapılı ciltlere badem yağı uygulanması halinde sorun çıkabilir. 
]]>
Badem Yağı İle Saç Bakımı https://www.bademyagi.org/badem-yagi-ile-sac-bakimi.html Thu, 15 Nov 2018 06:43:02 +0000 Badem yağı ile saç bakımı, bayanların güzelliklerinin en önemli parçalarından biri olan saçların bakımı ve görünümü oldukça önemlidir. Piyasada satılan ucuz ürünlerden kötü sonuçlar almak mümkün oluyor. Çok kalitel Badem yağı ile saç bakımı, bayanların güzelliklerinin en önemli parçalarından biri olan saçların bakımı ve görünümü oldukça önemlidir. Piyasada satılan ucuz ürünlerden kötü sonuçlar almak mümkün oluyor. Çok kaliteli olanlar ise oldukça yüksek fiyatlara satılıyor. Doğal yöntemler hem bütçeye daha uygun geliyor hemde içerisinde katkı maddesi olmayıp kişinin kendisi hazırlayınca gönül rahatlığı ile kullanılabiliyor.

Badem yağının faydalarını hemen hemen bilmeyen yoktur. Saça olan faydaları da ciddi oranda fazla ve etkili. Badem yağı ile saç bakımı, evde kolaylıkla uygulanabilir. Kısa sürede iyi sonuçlar almakta mümkündür. Saçlar düzleştirici, boya, fön veya bukle makinelari derken zamanla yıpranmakta ve sağlığını kaybetmektedir. Bunlardan en az bir tanesini yapmayan bayan sayısı oldukça azdır. Saçların doğallığını ve gücünü kaybetmesine neden olan bu işlemlerden kaçmak güzellik adına biraz zor olur. Bu yüzden badem yağı ile saç bakımı yaparak en azından bu zararlar en aza indirilebilir. Aynı zamanda saçın gerekli bakımı da yapılmış olur.

Badem yağı ile saç bakımı nasıl yapılır

Genel olarak duşa girmeden önce uygulanması daha doğru olur. Saçın kirli olmasında bir sakınca yoktur. Tatlı ve acı badem yağı olmak üzere piyasada iki çeşit badem yağı vardır. Bunlardan hangisinin tercih edildiğinin fazla bir etkisi olmaz. İki yağdan da aynı sonuçları almak mümkün olur. Uygulanacak yağ hazırlanır ve masaj halinde iyice saçlara yedirilir. Yarım saat kadar saçta bekletildikten sonra saçlar iyice yıkanır ve kurulanır. Badem yağı ile saç bakımı farkını ilk kullanımda görmek mümkündür. Fakat düzenli kullanımlar daha kalıcı sonuçlar yaratır. Haftada iki yada üç kez uygulanmasında bir sakınca yoktur.

Badem yağı ile saç bakımı faydaları nelerdir
 • Saçları besler ve pürüzsüz bir görünüm kazandırır.
 • Kırıkları onararak saçın yapılanmasına yardım eder.
 • Kolay şekil vermekte oldukça etkilidir. Çünkü saçları yumuşacık yapar.
 • Saçların hızlı uzamasına yardımcı olur.
 • Bunlarla birlikte badem yağı saçları dışarıdan aldığı zararlardan arındırarak doğal yapıda görünmesini sağlar.
]]>
Badem Yağının Faydaları https://www.bademyagi.org/badem-yaginin-faydalari.html Thu, 15 Nov 2018 09:07:06 +0000 Badem Yağının Faydalar, Badem, faydaları saymakla bitmeyen ve tat olarak oldukça lezzetli bir meyvedir. Badem tam bir antioksidandır. İçinde bulundurduğu E vitamini, yağlar ve proteinler pek çok hastalığın tedavisinde kullanılm Badem Yağının Faydalar, Badem, faydaları saymakla bitmeyen ve tat olarak oldukça lezzetli bir meyvedir. Badem tam bir antioksidandır. İçinde bulundurduğu E vitamini, yağlar ve proteinler pek çok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Bademi, gün içinde belirli miktar tüketmek, tokluk hissi yaratacağı için, yemek yeme hissini azaltarak kilo almayı önleyecektir. Bademin ilk meyvesi yeşil renktedir ve üstü kadifemsidir. Çekirdeklerden çıkan meyveye ise iç badem denir. Bademler, tatlı ve acı olmamak üzere ikiye ayrılır. Acı bademin meyvesi daha küçüktür, şeftali, erik çekirdeği gibi çok acıdır. Genellikle badem yağı üretiminde kullanılır. Badem yağı acı ve tatlı badem yağı olarak üretilir ve farklı alanlarda kullanılır. Badem yağı kozmetik sektörde, ilaç sanayide geniş yer almaktadır. Tüm kişisel bakım başta olmak üzere sağlık konusunda da yararlanmak mümkündür.  

Badem Yağının Faydaları Nelerdir

Badem, diğer kuru yemişler gibi bol miktarda tüketilen bir meyvedir. Badem yağının sağlık açısından çeşitli faydaları vardır. Badem yağında yüksek miktarda A ve K vitamini içerir. Bunun dışında farklı miktarlarda yağlar ve önemli ölçüde protein bulunmaktadır. Badem yağının içeriğinde bulunan aromaterapi uçucu yağlar, cilt bakım ürünlerinde yaygın olarak kullanılır. Bunun dışında bebeklerin cilt bakım ürünlerinde yer almaktadır. Badem yağının diğer bir çok faydalarını sıralamak istersek;

 • Badem yağı suyla karıştırarak içilirse idrar söktürücü, öksürük kesici, bağırsak yumuşatıcı olarak yararlanılır.
 • Badem yağı, kadınların kişisel bakımında,  makyaj temizliği, el ve vücut losyonu olarak kullanılır.
 • Kuru ciltlerin nemlenmesine yardımcı olur. Ayriyeten dudaklardaki çatlaklığı giderir ve cilt döküntülerinin önüne geçer.
 • Her gece yatmadan önce, göz etrafındaki siyah halkalar badem yağı uygulanırsa siyahlıklar azalmaya başlar.
 • Badem yağı erken cilt yaşlanmasını, kırışmasını önler ve parıltılı bir cilt görünümü sağlar.
 • Cilt iltihaplarının, kaşıntı ve kızarıklıkların önüne geçer.
 • Kışın kuruyup çatlayan cildi onarırken,  yazın güneş ışınlarının cildi etkilemesine engel olur. 
 • Sedef ve egzama gibi cilt hastalıklarına da iyi gelmektedir.
 • Badem yağında bulunan potasyum, folik asit ve protein günlük yemeklere bir miktar katıp yediğimizde, kalp sağlığımızı korumuş oluruz.
 • Badem yağının faydaları arasında kan basıncını düzenleyici ve kolesterol seviyesini koruyucu etkisi bulunur. 
 • Kabızlığı önler, vücut bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardım eder. 
 • Sinir sistemi sağlığını korur ve hafızanın güçlenmesini sağlar.
 • Gergin ve ağrılı kasları badem yağıyla ovarak rahatsızlığı giderebiliriz. 
 • Kadınların, gebelik döneminde vücutlarında oluşan çatlaklar, selülitler, lekeler, yırtıklar badem yağı ve kremlerle onarılır, bakımın sağlanır.
 • Saç derisinde meydana gelen pullanmaların temizlenmesinde yardımcı olur.
 • Saçların parlamasını, nemlenmesini ve kolay taranmasını sağlar.

 

]]>
Badem Yağı Sakal https://www.bademyagi.org/badem-yagi-sakal.html Thu, 15 Nov 2018 22:55:22 +0000 Badem yağı sakal, erkekler için sakal ve bıyık bırakmak olmazsa olmazlardandır. Erkekler sakallarının güzel olmasını isterler. Bu yüzden farklı yollara başvurmaktadırlar. Bunlardan biri de badem yağıdır.  Badem yağının s Badem yağı sakal, erkekler için sakal ve bıyık bırakmak olmazsa olmazlardandır. Erkekler sakallarının güzel olmasını isterler. Bu yüzden farklı yollara başvurmaktadırlar. Bunlardan biri de badem yağıdır.  Badem yağının sakallar için kullanılmasındaki amaç, sakalların daha canlı ve gür çıkmasını sağladığından ve çeşitli nedenlerden dolayı yüz kısmında meydana gelen saç kıran için sakal köklerini besleyerek yeniden çıkmasını sağlar. Bu noktada badem yağı sakal için kullanımı oldukça önem taşımaktadır. Badem yağının sakal için kullanılması durumunda büyük faydalar sağlamaktadır. Bayanlar badem yağını genellikle güzellik için, erkekler ise sakalların gür çıkması ve düzenli olması için faydalı görmektedir. 

Yapılan araştırmalar sakalı çıkmayan kişilerin badem yağını kullanmaları durumunda sakal sorunlarına karşı son derece etkili olduğunu benimsemişlerdir. Badem yağı sakal çıkarmanın beraberinde, normal kişilerin sakalları için vitamin ve mineral desteği sağlayıp güçlenmektedir. Kişi kozmetik ürünlerine tonlarca para verip fayda görmezken, istenen neticeyi badem yağından sağlayabilir. Badem yağı abartılacak kadar fiyatı olmamasına karşın, hem doğal bir bitki türüdür. Ayrıca ucuz şekilde eczanelerden temin edilebilir. 

Badem yağı ile sakal bakımı

Badem yağıyla sakal bakımına özen göstermek gerekir. Badem yağı sakala uygulandığından iyice sürülüp tam cilde yedirilmelidir. Bu süre zarfında hemen yüz yıkanmamalı ve 3-4 saat beklenmelidir. Badem yağı sakal bakımında daha etkili olabilmesi için diğer yağ türleri ile karıştırılıp kullanılabilir. Badem yağı sarımsak ile karıştırılarak bekletilerek sarımsak özlü badem yağı elde edilir. Bu karışım sakal bakımında oldukça faydalıdır. Yapılan bu karışım sonrasında ortaya çıkan sarımsak kokusu olursa, bu kokuyu gidermek için bir kaç damla lavanta yağı ve hint yağının kullanılmasında sakınca yoktur. Badem yağı sakala uygulandığında masaj yapmayı unutulmamalıdır. 

Sakal dökülmesine karşı badem yağı kullanımı

Sakallar çoğu zaman hızlı şekilde dökülebilir. Bu hadiseyi sürekli olarak çevremizde gördüğümüz ve yaşadığımız bir durumdur. Buna saç kıran denilmektedir. Sakal dökülmesi gittikçe açılıyorsa zaman kaybetmeden hemen hekime başvurmak gerekir. Yapılacak muayene ile doktor bu hastalığa karşı çözüm bulmak için öneriler sunacak ve ilaç yazacaktır. 

Badem yağının sakal çıkarmada etkisi 

Erkeklerin büyük çoğunluğu sakallarının uzun ve gür olmasını ister. Düzgün ve gür çıkan sakallarla şekil verip çevrede kendilerini yakışıklı ve bakımlı göstermeyi arzu ederler. Badem yağı sakal sorununun aşılmasında yardımcı olmaktadır. Badem yağı tek başına kullanılabilir ama farklı yağ türleri ile karıştırılması durumda, sakal için büyük fayda sağlamaktadır. Badem yağı ve çörek yağı karıştırılıp her gece yatmadan önce sakallara uygulanırsa, kısa sürede sakalar istenilen seviyeye ulaşacaktır ve gür olacaktır.
]]>
Acı Badem Yağı Cilde Faydaları https://www.bademyagi.org/aci-badem-yagi-cilde-faydalari.html Thu, 15 Nov 2018 23:17:59 +0000 Acı badem yağının cilde faydaları, Acı badem yağı özellikle de yağsız kuru ciltler için oldukça uygundur. Kuru ciltleri yumuşatır ve nemlendirir. Acı badem yağı ayrıca cildi hassas olan kişiler içinde oldukça uygundu Acı badem yağının cilde faydaları, Acı badem yağı özellikle de yağsız kuru ciltler için oldukça uygundur. Kuru ciltleri yumuşatır ve nemlendirir. Acı badem yağı ayrıca cildi hassas olan kişiler içinde oldukça uygundur. Güzelliğine güzellik katmak isteyen kişilerde acı badem yağını kullanmayı tercih etmelidirler. Cilt en değerli giysidir bu sebepten dolayı doğal olmayan maske yada kremlerin yerine acı badem yağı almalıdır. 

Acı badem yağı cilde faydaları acı badem yağı mineral ve E vitamini açısından oldukça zengin bir yağ çeşididir. Cilde iyi gelmesinin dışında ayrıca saçlara da oldukça iyi gelir. Cilt  o kadar hassas yapılıdır ki özellikle de kuru havalarda hemen kurur ve neme ihtiyaç duyar. Acı badem yağı kullanarak cildinizi​ nemlendirirken aynı zamanda beslemiş de olacaksınız. Özellikle de gece yatmadan evvel cildinize acı badem yağı sürün. Ancak kullanmadan önce mutlaka cildinizi temizleyin yoksa cildinizin daha fazla yağlanması​na sebep olursunuz. 

Acı Badem Yağı Cilde Faydaları Nelerdir
 • Cilt üzerinde çatlaklar oluşmuş ise acı badem yağı cilde faydaları sayesinde oluşan çatlakları tedavi etmiş olursunuz. 
 • Acı badem yağı özellikle de göz etrafında oluşan kırışıklıklara da oldukça iyi gelir.
 • Acı badem yağını düzenli olarak kullanan kişilerde cilt sorunları önemli oranda azalır. 
 • Cilt üzerine sürmüş olduğunuz acı badem yağını otuz dakikadan daha fazla bekletmeyin.
 • Eğer cildinizde kesik veya yaralanmalar varsa direk olarak uygulamayın mutlaka doktora başvurarak kullanın.
 • Acı badem yağı özellikle de pullanma oluşan ciltler için oldukça uygundur.
 • Acı badem yağı göz altında oluşan morarmalara da iyi gelir.
 • Elde oluşan çatlaklar için elinize bol bol acı badem yağı sürün.
 • Hiçbir kimyasal içermeyen acı badem yağı oldukça doğaldır. Kozmetik cilt ürünlerinin yerini alması gereken bir bakım ürünüdür.
 • Cildi nemlendiren ve canlandıran acı badem yağı yaşlanma belirtilerini geciktirme özelliğine sahiptir.
 • Acı badem yağı cildi daha sağlıklı ve bakımlı bir hale getirir.
 • Tahriş olan ciltlere oldukça iyi gelir.
 • E, A ve B vitaminleri açısından oldukça zengin olan acı badem yağı cilt bakımı için oldukça önemlidir.
 • Acı badem yağı cilde faydaları sayesinde cildi ölü deriden cildi arındırır ve tazeler.
 • Acı badem yağı cilde parlaklık kazandırır ve derinin rengini geliştirir.
 • Acı badem yağı ayrıca vücutta oluşan kaşıntı ve çatlak dudaklar için oldukça önemlidir.
 • Düzenli olarak kullanılan acı badem yağı, özellikle de ciltteki inflamasyonu azaltır.
 • Acı badem yağı özellikle de hamile bayanların yardımcısıdır. Büyüyen karında çatlaklar oluşmaya başlar oluşan bu çatlaklara acı badem yağı sürün.
]]>
Acı Badem Yağı Saça Nasıl Uygulanır https://www.bademyagi.org/aci-badem-yagi-saca-nasil-uygulanir.html Fri, 16 Nov 2018 15:31:41 +0000 Acı badem yağı saça nasıl uygulanır, Günümüzde bir çok bayanın saç bakımı ürünlerine ilgi duyarak ve kullanarak sağlıklı saçlarının olmasını ister ve bunun için gerekli önlemler alınır. Mevsim değişikliği nedenle Acı badem yağı saça nasıl uygulanır, Günümüzde bir çok bayanın saç bakımı ürünlerine ilgi duyarak ve kullanarak sağlıklı saçlarının olmasını ister ve bunun için gerekli önlemler alınır. Mevsim değişikliği nedenleriyle genel olarak özellikle bayanların saç dökülme, kırılma, incelme gibi sorunlar yaşarlar ve bir takım çareler aranmaya başlanır. Sağlıklı saçlara sahip olmak çokta kolay değildir. Bay ve bayanların kullanabileceği acı badem yağı güvenli bir şekilde kullanabilirler. 

Acı badem yağı şeker ve protein bakımından son derece zengin olduğu için saçlara çok faydası olan bir yağdır. Etkisini az miktar kullanımda saçlarda kendisini belli eden acı badem yağı saç derisinde problem yaşayan kişiler için birebir fayda göstermektedir. Saç derisini tedavi etme özelliğine sahip olan acı badem yağı saça uygulanırken saçları yumuşatarak sağlıklı uzamasına yardımcı olmaktadır. 

Acı badem yağı saça nasıl uygulanır
 • 1 tatlı kaşığı acı badem yağı 
 • 1 parça pamuk
Kişilerin öncelikle saçlarının kuru olması gerekir, ıslak veya terli ise kurutulmalıdır bu duruma dikkat edilmelidir. 1 tatlı kaşığına dökülen acı badem yağı pamuk yardımıyla saç diplerine sürülmelidir. 30 dakika veya 40 dakika bekletilmelidir. Daha sonra bol duru suyla ve şampuan yardımıyla saçlar yıkanarak kurutulmalıdır. Yaklaşık haftada bir kez bu uygulamayı yapan kişilerin sağlıklı saçlara sahip olacağı bilinmektedir. 

Acı badem yağı saça nasıl uygulanır sorusu bu uygulama ile son derece basit ve kolay bir hal alır. Deri üzerindeki bir takım sorunları ortadan kaldıran acı badem yağı uygulandıktan sonra deride enfeksiyon var ise bu sorunu ortadan kaldırır. Ayrıca acı badem yağı kullanan bir çok kişinin kepekli saç ile sorunu varsa bu sorununda ortadan kalktığını mutlaka görecektir. Saçlarınızın daha hacimli ve bir o kadar kolay şekil alması sizi son derece mutlu ederek güven sağlamaktadır.
]]>
Badem Yağının Kaşa Faydaları https://www.bademyagi.org/badem-yaginin-kasa-faydalari.html Sat, 17 Nov 2018 15:30:50 +0000 Badem yağının kaşa faydaları: Badem yağı birçok alanda hayatımızda ihtiyaç duyduğumuz doğal yağ çeşitlerinden biridir. Kaş, saç, kirpik, göz altı morlukları, cilt sağlığı ve daha birçok problemin giderilmesinde badem Badem yağının kaşa faydaları: Badem yağı birçok alanda hayatımızda ihtiyaç duyduğumuz doğal yağ çeşitlerinden biridir. Kaş, saç, kirpik, göz altı morlukları, cilt sağlığı ve daha birçok problemin giderilmesinde badem yağına ihtiyaç duyulur. Badem yağı içeriğinde bol miktarda E vitamini, A vitamini ve D vitamini içermektedir. Ayrıca B1 vitamini, B2 vitamini ve B6 vitamini taşımaktadır. Tüm bu vitaminlerin yanı sıra magnezyum ve kalsiyum değerlerini de bol miktarda bünyesinde barındıran bir yağ çeşididir. 
Kaş tellerinin ve kaş köklerinin ihtiyaç duyduğu tüm değerleri bünyesinde barındıran bu doğal yağ günlük olarak gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Hatta isteyenler ve daha çabuk sonuç almak isteyenler günde 3-4 kere bile kullanılabilir. Kaş üzerine 1-2 damla badem yağı döküldükten sonra tüm kaşa ve kaş diplerine yaymak kısa sürede kaş sağlığına fayda sağlayacak ve problemlerinizin büyük ölçüde düzelmesine fayda sağlayacaktır. Badem yağının kaşa faydalarından yararlanmak için badem yağını en az 1 ay düzenli ve devamlı bir şekilde kullanmak gereklidir. Sizde kaş problemleri yaşıyorsanız mutlaka badem yağını denemelisiniz.

Badem yağının kaşa faydaları:
 • Badem yağının kaşa faydaları arasında yer alan en büyük özelliği kaşların daha gür olmasını sağlamasıdır. Badem yağı içeriğindeki değerler sayesinde kaşların daha gür ve hacimli görünmesine fayda sağlamaktadır.
 • Sağlıksız kaş şikayeti olan kişilerin düzenli bir şekilde badem yağı kullandıkları takdirde kaşlarının genel olarak daha sağlıklı göründüğü bilinmektedir.
 • Kaş köklerine sürülen badem yağı çeşitli nedenlerle yaşanmış olan kaş dökülmesi sorununu ortadan kaldırmaktadır. Kaş köklerine dayanıklılık ve güç veren badem yağı kaş dökülmesini engellemektedir.
 • Badem yağı kaş köklerine sürüldüğünde yeni çıkan kaş kökleri olduğu belirlenmiştir. Bazı durumlarda badem yağı kaş köklerinde çoğalma yaşanmasına fayda sağlamaktadır.
 • Kaş küsmesi olarak adlandırılan kaşın alınan bölgelerinde kaşın çıkmaması sorununa da badem yağı çözüm olmaktadır. Küsen kaş köklerine badem yağı düzenli bir şekilde kullandığınızda kaşların tekrar çıktığı görülmektedir.
 • Badem yağının kaşa faydaları sayesinde kaş tellerinde belirgin bir şekilde kalınlaşma görülecektir. Badem yağı kaş tellerinin güçlenerek daha kalın bir hale gelmesini sağlamaktadır.
 • Özellikle seyrek kaş problemi yaşayan kişilerin badem yağı kullanmaları tavsiye edilmektedir. Badem yağı kaşlarda doğru ve düzenli bir şekilde kullanıldığında seyrek görünümde olan kaşların belli bir süre sonra daha sıklaştığı görülmektedir.
]]>
Tatlı Badem Yağının Faydaları https://www.bademyagi.org/tatli-badem-yaginin-faydalari.html Sat, 17 Nov 2018 18:04:01 +0000 Tatlı badem yağının faydaları, Badem Türkiye, İran, Lübnan ve Suriye gibi ılıman iklime sahip ülkelerde yetişir. Tatlı badem ve acı badem olarak ikiye ayrılır. Acı badem yağı yemeklere lezzet katmak amaçlı bir miktar kulla Tatlı badem yağının faydaları, Badem Türkiye, İran, Lübnan ve Suriye gibi ılıman iklime sahip ülkelerde yetişir. Tatlı badem ve acı badem olarak ikiye ayrılır. Acı badem yağı yemeklere lezzet katmak amaçlı bir miktar kullanılır. Tatlı badem yağı ise günlük yaşamda çiğ olarak tüketilir. Kuru yemiş olarak da tüketilen bademden elde edilen tatlı yağ özellikle cilt için oldukça faydalı ve yararlı bir üründür. Tatlı badem yağının kullanımı çok kolay olması ile birlikte kolaylıkla her zaman yanınızda bulundurup taşıyabileceğiniz bir yağdır. Tatlı badem yağının faydalarının bu denli önemli olması barındırdığı yüksek miktarda E vitaminidir. Çünkü E vitamini hücrelerin zarar girmesini engeller ve bağışıklık sistemini dengeler ve aynı zamanda cilt ve saç sağlığı içinde oldukça faydalıdır. 

Tatlı badem yağının faydaları nelerdir 
 • E vitamini açısından oldukça faydalı olan badem yağı cilt ve saçları besler. 
 • Saçlara uygulandığı taktirde saçların parlak ve gür görünmesini sağlar.
 • Saçların dökülmesini önler ve kolay uzamasına yardımcı olur.
 • Tatlı badem yağı kullanıldığı taktirde insan hücrelerini çalıştırmaya neden olur.
 • Tatlı badem yağının faydaları arasında ciltte oluşan çatlakların giderilmesi de bulunur.
 • Gebelik döneminde kullanıldığı süreçte doğum sonrası karın ve bacaktaki çatlakların oluşmasını önler.
 • Tahriş olan ciltlerin ve kuru ciltlerin nem ihtiyacını karşılayarak cildin nemli kalmasını sağlar.
 • Yanık olan bölgelere kullanıldığı zaman iz oluşumunu engeller.
 • Pişik olan bölgenin çabuk iyileşmesini sağlar.
 • Cilde kullanıldığı zaman daha pürüzsüz görünümünü sağlar.
 • Kirpik ve kaşlara kullanıldığında seyrekliği azaltır.
 • Kabızlığı önler.
 • Saçlarda oluşan kırıkları giderir.
]]>
Acı Badem Yağı Sakal Çıkarır Mı https://www.bademyagi.org/aci-badem-yagi-sakal-cikarir-mi.html Sun, 18 Nov 2018 06:52:47 +0000 Acı badem yağı sakal çıkarır mı, Sakallarından memnun olmayan veya sakalları çıkmayan her erkek tarafından merak edilen bir konudur. Acı badem yağı sakal çıkarır mı uzun yıllardır tartışılmış bir konudur. Kimisin Acı badem yağı sakal çıkarır mı, Sakallarından memnun olmayan veya sakalları çıkmayan her erkek tarafından merak edilen bir konudur. Acı badem yağı sakal çıkarır mı uzun yıllardır tartışılmış bir konudur. Kimisine oldukça olumlu etkiler sağlayan acı badem yağı kiminde de her hangi bir değişiklik göstermemiştir. Yani kişiden kişiye göre farklılık göstermiştir.

Acı badem yağı sakal çıkarır mı sorusunun cevabı kişiden kişiye farklılık gösterir. Aslına dönecek olursak acı badem yağı sakal çıkarır veya çıkmasına yardımcı olan bir yağ türüdür. Fakat bazı insanların yüz derileri çok daha kalındır ve sakal yapısı duyarsızdır. İşte bu insanlarda bazen etki göstermeye bilir. Ancak genel olarak bakıldığında çoğunlukla olumlu etkiler gösterdiği gözlemlenmiştir. Ancak acı badem yağının sakal çıkarması öyle hemen yüze sürüp kısa sürede beklenmez. 

Acı badem yağı sakal çıkarması için nasıl uygulanır
 • İlk olarak akşamları ılık su ile yüz temizlenir.
 • Temizlenmiş cilde pamuk yardımı ile hafif hafif masaj yaparak sürülür.
 • Eğer kokusundan rahatsız olunmuyorsa badem yağının içerisine ezilmiş sarımsakta eklenebilir.
 • Bir gece boyu bu şekilde beklenir.
 • Bu uygulama yaklaşık iki ile üç ay kadar yapılmalıdır.
Acı badem yağı sakal çıkarır mı sorusuna bir cilt veya deri sorununuz yoksa belirtilen uygulamalar ile üç ay kadar bir süre sonunda olumlu sonuçlar alınacağını söylemek mümkündür.]]>
Badem Yağı Kirpik Uzatırmı https://www.bademyagi.org/badem-yagi-kirpik-uzatirmi.html Sun, 18 Nov 2018 12:44:03 +0000 Badem yağı kirpik uzatır mı, Özellikle kirpiklerinin uzunluğundan şikayet eden kişilerin çokça sorduğu ve merak ettikleri bir konudur. Badem yağı saç, kirpik ve kaş uzamasında oldukça etkili olduğu bilinen mucizevi yağ Badem yağı kirpik uzatır mı, Özellikle kirpiklerinin uzunluğundan şikayet eden kişilerin çokça sorduğu ve merak ettikleri bir konudur. Badem yağı saç, kirpik ve kaş uzamasında oldukça etkili olduğu bilinen mucizevi yağlar arasındadır. Badem yağı ayrıca ciltte de yenileyici özelikler gösterir. Henüz araştırmaları tam net saptanmasa da içinde bulunan bu yenileyici özelik sayesinde kirpik gibi özel bölgelerde de uzama kıllanma gibi etkiler gösterdiği düşünülmektedir.

Badem yağı kirpik uzatır mı sorusuna verilebilecek cevaplar genellikle evet yönündedir. Badem yağı kaş, kirpik gibi hassas bölgelerde rahatlıkla uygulanabilecek en doğal serum ve mucize bir yağdır. Ancak badem yağını kirpiklere uygularken de dikkat edilmesi gereken kurallar vardır. Kirpiklere badem yağı uygulaması yapılırken mutlaka özen ve dikkatle davranmakta fayda vardır. Aksi takdirde göze kaçan yada akan badem yağı göze istenmeyen etkiler yapabilir. 

 Kirpiklerin uzaması için badem yağı kürü malzemeleri
 • 30 ml badem yağı
 • 5 ml susam yağı
 • Bir adet e vitamin kapsülü
 • Bir adet bitmiş rimel kabı
Kirpik uzaması için badem yağı kürü tarifi

Öncelikle bitmiş rimel kabının içini iyice temizleyerek kimyasal herhangi bir atık olmasını engelleriz. Ardından tek tek sırayla bütün malzemeleri bir kabın içinde iyice karıştırırız ve ardından karıştırdığımız bu kürü rimel kutusuna boşaltarak ağzını iyice kapatırız. Hazırladığımız bu karışımı akşamları temiz ( makyajsız) olan kirpiklere yatarken uygularız. Eğer gündüzleri herhangi bir sıkıntı yaratmayacaksa ve makyaj yapma zorunluluğu yoksa gündüzleri de sık sık kirpiklere bu karışımı rimel fırçası yardımıyla uygulayabiliriz. Bu uygulama ile yaklaşık bir ay gibi bir süre sonunda kirpiklerde ciddi bir çoğalma, uzama ve gürleşme olduğunu gözle görebilirsiniz.
]]>
Bebeklerde Badem Yağı https://www.bademyagi.org/bebeklerde-badem-yagi.html Mon, 19 Nov 2018 12:15:15 +0000 Bebeklerde badem yağı, bademin birçok faydasının olduğu belirtilirken bademden elde edilen yağın da inanılmaz faydası olduğu belirtilmektedir. Hafif kokusu ve tadında acılık bulunan badem yağının bebekler başta olmak üzere Bebeklerde badem yağı, bademin birçok faydasının olduğu belirtilirken bademden elde edilen yağın da inanılmaz faydası olduğu belirtilmektedir. Hafif kokusu ve tadında acılık bulunan badem yağının bebekler başta olmak üzere çocuklarda, yetişkinlerde birçok hastalığın giderilmesi için kullanıldığı belirtilmektedir. Özellikle yeni  doğan bebeklerde badem yağının birçok faydasının olduğu belirtilirken doğum süreci itibariyle gaz problemlerinin artması sebebiyle anne ve bebek için sıkıntılı zamanlar başlar. 

Bebeklerde badem yağı sayesinde yaşanabilecek şikayetlerden kurtulmak mümkündür. Badem yağının içerdiği müshil etkisi sebebiyle bağırsağı yumuşatma etkisi bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı özellikle anne sütü emen çocukların anne sütünden kaynaklı vücudunda gereğinden fazla gaz biriktiği için bir tatlı kaşığı ağızdan badem yağı verilmesi ile karın bölgesine saat yönünde hafif hafif mesajlar uygulanması bu şikayetin giderilmesine fayda sağlar. Badem yağı orijinal halinin bulunarak tüketilmesi bu süreç içerisinde oldukça faydalıdır. Şimdi diğer faydalarından bahsedelim.

Bebeklerde badem yağı uygulamaları
 • Özellikle bebeklerde tırnak uzunluğu sebebiyle oluşan küçük yaraların giderilmesinde badem yağı son derece etkilidir. 
 • Yapılan araştırmalara göre bebeklerin baş bölümüne badem yağ sürülerek hafif masajlar yapılması bu bölümünde Konak oluşumunu engellerken; saçların daha gür çıkmasına fayda sağlar. Bu sebepten dolayı badem yağının hiçbir yan etkisi olmadığı için haftada bir baş bölümüne uygulanması tavsiye edilir. 
 • Bebeklerde Müshil etkisi yarattığı için kabızlık probleminin de son derece etkilidir. Özellikle 1 ve 2 yaş bebeklerinde görülen kabızlığın giderilmesi için son derece etkilidir. Bu süreç içerisinde badem yağının bir tatlı kaşığı bal ile karıştırılarak bebeklere yemeklerden önce verilmesi bağırsakların işleyişini kolaylaştırırken; bağırsakta bulunan su emiliminin artırılmasına fayda sağlar. 
 • Bebeklerde badem yağı banyo yaptırıldıktan hafif masaj yapılarak uygulanması hem bebeğin rahatlamasını sağlarken; hemde cildin gerekli ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlar. 
 • Badem yağının içerisinde yüksek oranda K vitamini ve A vitamini bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı banyo sonrasında masaj yapılırken kullanılması önemli faydalar sağlar. 
 • Ciltte bulunan tahrişin giderilmesine etki ederken özellikle bebeklerde iltihap sebebiyle oluşan hastalıkların giderilmesine yardımcı olur.
 • Bebeklerde badem yağı alt bezi değiştirirken kullanılarak bu bölümde oluşan kızarıklığın giderilmesini destekler. 
 • Bebeklerin dudak ve burun etrafında soğuk algınlığı sebebiyle oluşan çatlakların giderilmesinde de inanılmaz faydaları vardır.
]]>
Çatlaklar İçin Badem Yağı https://www.bademyagi.org/catlaklar-icin-badem-yagi.html Tue, 20 Nov 2018 04:56:13 +0000 Çatlaklar için badem yağı, Tam bir mucize olarak adlandırılan badem yağının çatlaklarda olan üstü etki gösterdiği yıllar öncesinden bu yana bilinip uygulanmaktadır. Genellikle hamile kadınlar, doğum yapmış kadınlar Çatlaklar için badem yağı, Tam bir mucize olarak adlandırılan badem yağının çatlaklarda olan üstü etki gösterdiği yıllar öncesinden bu yana bilinip uygulanmaktadır. Genellikle hamile kadınlar, doğum yapmış kadınlar ve hızlı kilo alıp veren kişiler tarafından doğal olması açısından oldukça tercih edilen bir yöntemdir. Oldukça da etkili olan bu yöntem çatlakları onarırken çatlak olan bölgenin nem dengesini sağlayarak bebeksi bir yapıya sahip olunmasına da yardımcıdır.

Hem doğal olması hem de kimyasal ilaçlara oranla çok daha zararsız ve uygun maliyetli oluşu nedeni ile de oldukça tercih edilir. Çatlaklar için badem yağı özelikle hamile kadınlara doktorlar tarafından bile önerilir. Bunun sebebi ise doğal olması nedeniyle bebeğe zarar vermemesindendir. Anne karnındaki bebeklerin annenin kullanacağı her ilaçtan etkilendiği gibi bu tarz kremlerden de etkilenmemesi açısından çatlaklar için badem yağı kullanımı önerilir.

Çatlaklar için badem yağı nasıl uygulanır

Avuç içine bir kaç damla badem yağı dökülerek çatlak oluşmuş ve oluşma olasılığı olan bölgeye hafif hafif oval şekilde masaj yaparak uygulanır. Hamileler, doğum sonrası çatlakları olan kadınlar ve hızlı kilo alıp veren kişiler tarafından kullanılan en doğal, kolay ve ekonomik bir yöntemdir. Ayrıca hiç bir yan etkisi bulunmayan bu yöntem gönül rahatlığıyla kullanılabilir.
]]>
Doğal Badem Yağı https://www.bademyagi.org/dogal-badem-yagi.html Tue, 20 Nov 2018 10:22:54 +0000 Doğal Badem Yağı, gülgiller familyasına mensup meyve olan bademin birtakım işlemlerden geçirilmesi ile elde edilen bir yağ türüdür.  Gıda ve bakım ürünleri içerisinde kullanılan organik nitelikli bu yağın içerdi Doğal Badem Yağı, gülgiller familyasına mensup meyve olan bademin birtakım işlemlerden geçirilmesi ile elde edilen bir yağ türüdür.  Gıda ve bakım ürünleri içerisinde kullanılan organik nitelikli bu yağın içerdiği vitamin ve mineraller oldukça zengindir. Vücuda faydalı olan doğal badem yağı birçok alanda kullanılmaktadır. Ekonomik açıdan uygun olan bu yağ türü her yerde kolaylıkla temin edilebilmektedir. Sağlık için oldukça fayda sağlayan doğal badem yağının  içeriğinde herhangi bir katkı maddesi bulundurulmamalıdır. Öte yandan uygun muhafaza koşullarında saklanan doğal badem yağı temin edilmelidir. Aksi halde içerdiği değerli maddelerin yok olmasına zemin hazırlanır. Tatlı ve acı olarak iki türe ayrılan söz konusu bu yağ kendi arasında çeşitlilik gösterir.

Doğal Badem Yağının Saça Faydaları

Her insanın istediği gür ve uzun saçlara kavuşmanın yolu doğal badem yağından geçmektedir. Bu değerli yağın içerdiği maddeler saç köklerinin beslenmesine kaynaklık ederek dökülmeleri önler. Gün içerisinde toz, kir ve olumsuz hava koşullarına maruz kalan saçta kırılma meydana gelir. Hal böyle olunca saç kökleri direncini kaybederek sağlıksız bir görünüm ortaya çıkar. Doğal badem yağı temiz saça bir miktar olarak uygulanmalıdır. Ortalama bir saat bekletildikten sonra duru su ve organik sabun ile iyice yıkanmalıdır. Bu uygulama 5 günde bir yapılabilir.

Doğal Badem Yağının Cilde Faydaları

Cilt dokusunu nemlendirme özelliğine sahip doğal badem yağı kırışıklığa da iyi gelmektedir. Deri yüzeyindeki pullanma ve kepeklenmeyi giderir. Şunu belirtmek gerekir ki bu yağ vücudun hassas noktalarındaki canlı cilt tabakasına kesinlikle kullanılmamalıdır. Ölü derinin ortadan kaldırılmasına kaynaklık eden doğal badem yağı cildin yumuşamasını sağlar. Diğer yandan cilt lekelerinin giderilmesine yardımcı olur. Son olarak da yara oluşumlarının kısa sürede iyileşmesi yönünde fayda sağlayarak cilt yenilenmesinde etken rol oynar.

]]>
Sakal İçin Badem Yağı https://www.bademyagi.org/sakal-icin-badem-yagi.html Wed, 21 Nov 2018 08:14:42 +0000 Sakal İçin Badem Yağı, badem yağı özellikle de kıl köklerinin güçlenmesini sağlar. A ile B vitaminleri açısından oldukça zengin olan badem yağı cilt sağlığı için oldukça önemlidir.  Badem yağı acı ve tatlı yağ o Sakal İçin Badem Yağı, badem yağı özellikle de kıl köklerinin güçlenmesini sağlar. A ile B vitaminleri açısından oldukça zengin olan badem yağı cilt sağlığı için oldukça önemlidir.  Badem yağı acı ve tatlı yağ olarak ikiye ayrılır. Acı badem yağı yerine tatlı badem yağı daha yaygındır. Genelde tatlı badem yağı kullanılır. Kozmetik ürünler, cilt bakım kremlerinin​ üretiminde tatlı badem yağı kullanılır. Badem yağının içinde ayrıca çinko, protein, manganez, kalsiyum, magnezyum ve potasyum oldukça fazla vardır. Badem yağı cilt bakımı, oluşan yaraların iyileşmesini, kan basıncını artıran ve yanıkları iyileştirici özelliğe sahiptir. Badem yağı sakal bakımında da oldukça sık kullanılan bir yağ çeşididir. 

Sakal için badem yağı özellikle de sakalları seyrek olan erkeklerin yeni gözdesidir. Sakallarının daima bakımlı olmalarını isterler. Düzenli olarak kullanılan badem yağı sakalların daha gür ve canlı görünmesini sağlamaktadır. Badem yağı kıl köklerinin güçlenmesini sağlar ve kıl köklerini besleyerek sakal çıkmasını sağlar. Badem yağı sakal bakımı haricinde ayrıca bıyık bakımı​ içinde oldukça uygundur.

Sakal Bakımı İçin Badem Yağı Kullanımı

Badem yağını elinize dökün ve sakallara iyice sürün. Badem yağı tam üç saat boyunca sakallarda dursun kıl köklerine etki etsin. Bu yöntem uygulayacağınız en kolay yöntemdir. Bu yöntemin haricinde bir iki diş sarımsağı ezin ve sakallara sürün sarımsakta kıl köklerini besler. Hem bademli sarımsaklı karışımı dahada güçlendirmek ve sarımsağın keskin kokusunu hafifletmek için birkaç damla lavanta damlatın. Sarımsağın kokusunu almak için lavanta haricinde ayrıca hint yağı da damlatabilirsiniz. 

Bu karışım sakal köklerini besleyerek sakalların daha gür çıkmasını sağlar. Yapmış olduğunuz bu karışımı düzenli bir şekilde sakallara uygulayın. Badem yağı ayrıca cildin gerek duyduğu bütün vitaminlerin alınmasını sağlamaktadır.
]]>
Bebeklere Badem Yağı İçirmek https://www.bademyagi.org/bebeklere-badem-yagi-icirmek.html Thu, 22 Nov 2018 07:54:40 +0000 Bebeklere badem yağı içirmek, doğada yer alan badem çekirdeğinden elde edilen badem yağının birçok faydasının bulunduğu belirtilmektedir. Alternatif tıp içerisinde yaygın olarak kullanılmasının yanı sıra bebeklerden başla Bebeklere badem yağı içirmek, doğada yer alan badem çekirdeğinden elde edilen badem yağının birçok faydasının bulunduğu belirtilmektedir. Alternatif tıp içerisinde yaygın olarak kullanılmasının yanı sıra bebeklerden başlayarak çocuklar ve yetişkinlere kadar herkesin kullanabileceği yağ olması bakımından faydasından istifade edildiği açıklanmaktadır. Ancak bebeklerde kullanımı için doktora sorulması önemlidir. Bilinçsiz bir şekilde kullanılması ile yarardan fazla zarar verdiği belirtilirken; doğru kullanımı ile bir çok fayda elde edildiği belirtilmektedir. Bebeklere badem yağı içirmek ile özellikle gaz sıkıntısının giderildiği belirtilmektedir. Şimdi bu noktada faydalarından bahsedelim.

Bebeklere badem yağı içirmek etkileri
 • Bebeklerin doğumundan sonra ilk aylarda belirli şikayetlerinin bulunduğu gözlenmektedir. Özellikle anne sütü ile beslenen çocuklarda annenin yediği yiyeceklerden dolayı bebeğe sütten geçen gaz sebebiyle huzursuz zamanlar yaşandığı belirtilmektedir. 
 • Bu noktada bebeğin huzursuz  olduğu zaman bir tatlı kaşığı badem yağı verilmesi bebekte bulunan huzursuzluğun giderilmesine fayda sağlar. 
 • Bu süreç içerisinde badem yağı verildikten sonra karın bölümüne hafif masajlar yapılması ile ılık havlu uygulamasının yapılması bebekte bulunan huzursuzluğun giderilmesinde son derece fayda sağlar. 
 • Özellikle yemek yemeye başlayan bebeklerde bulunan kabızlığın giderilmesi için bebeklere badem yağı içirmek son derece fayda sağlayabilir. Bu süreç içerisinde bağırsağın işlevini yerine getirememesi nedeniyle içirilen badem yağı Müshil etkisi yaparak bu bölümde rahatlama sağlar. 
 • Bağırsakta bulunan kuruluğun giderilmesine etki ederken; bu bölümde bulunan su emiliminin çoğalmasına fayda eder.  
 • Badem yağının içerisinde birçok vitaminin bulunmaktadır. Özellikle bebeklerde bulunan A vitamini eksikliği sebebiyle günde bir tatlı kaşığı badem yağı geçirilmesiyle vitamin takviyesinin sağlandığı belirtilmektedir. 
Bu uygulamalar sayesinde bebekte bulunan problemlerin giderildi gözlenir. Bu uygulamanın doktora sorulmadan yapılmaması son derece önemlidir. Yapılan bu uygulama her bebekte aynı sonucu vermeyebilir.
]]>
Badem Yağı Bebeklere Verilirmi https://www.bademyagi.org/badem-yagi-bebeklere-verilirmi.html Thu, 22 Nov 2018 22:03:04 +0000 Badem yağı bebeklere verilirmi, bu süreç içerisinde doktora sorularak uygulanması gerekir. Tatlı badem çekirdeğinden elde edilen badem yağının birçok vitamin ve mineral özelliğinin bulunduğu belirtilmektedir. Alternatif tıp i Badem yağı bebeklere verilirmi, bu süreç içerisinde doktora sorularak uygulanması gerekir. Tatlı badem çekirdeğinden elde edilen badem yağının birçok vitamin ve mineral özelliğinin bulunduğu belirtilmektedir. Alternatif tıp içerisinde bir çok hastalığın tedavisinde kullanılırken bebekler üzerinde de faydaları bulunur. Cilt üzerinde inanılmaz faydaları bulunurken; bağışıklık sisteminin güçlenmesine fayda sağlar. Bebeklere kullanılması ile etkilerinden istifade edilirken, özellikle bağırsakları yumuşatması sebebiyle kullanıldığı belirtilmektedir. 

Badem yağı bebeklere verilirmi faydaları
 • Badem yağının E vitamini ve A vitamini bakımından zengin olması bebeklerde bulunan vitamin ihtiyacının karşılanması açısından oldukça önemlidir. 
 • Cildin pH dengesinin sağlanmasında katkıda ederken; bebeklerde bulunan Vitamin eksikliğinin giderilmesine fayda eder. 
 • Bebekler büyüme evresi içerisinde olduğu için belirli ağrılara maruz kalırlar. Badem yağı verilmesiyle ağrılarının giderildiği gözlendiği belirtilmektedir. 
 • Badem yağı bebeklere verilirmi sorusuna içerdiği Omega 3 vitamini sayesinde beyinsel fonksiyonlarının gelişmesine katkı ederken; sinir sisteminin düzenlenmesine fayda sağlar şeklinde cevap verilebilir. 
 • Bağışıklık sisteminin güçlenmesine etki eder. Özellikle bebeklerde görülen saz gaz sancısının giderilmesine fayda eder. 
 • Bağırsaklarda bulunan tıkanıklık ve kabızlığın giderilmesi üzerinde Müshil etkisi yarattığı için sindirimi kolaylaştırır. Özellikle emziren annelerin sütünde bulunan gaz sebebiyle bebeklerin sıkıntı yaşadığı ve huzursuzlandığı gözlendiği için bu şikayetlerin giderilmesinde bir çay kaşığı badem yağı verilerek sıkıntı giderilir.  
 • Bebeğin karın bölümüne saat yönünde masaj uygulanarak bağırsaklarda bulunan gazın çıkartılması sağlanır. 
 • Badem yağı kabızlık sebebiyle bebeklerde bulunan makat bölümündeki kanamaların oluşumunu engeller. Özellikle kabızlık sebebiyle bu bölümde bulunan yırtılmaların giderilmesi için son derece etkilidir. Badem yağı uygulaması ile bu bölümlerde yumuşama sağlandığı için dışkının daha kolay dışarı çıkartılmasına katkı eder.
]]>
Badem Yağı Sivilce https://www.bademyagi.org/badem-yagi-sivilce.html Fri, 23 Nov 2018 17:50:29 +0000 Badem Yağı Sivilce, için hem mucizevi hem de doğaldır. Ciltte çıkan sivilceleri kimse sevmez ve tabi sivilce sonrası bide izi kalır oda can sıkıcı bir durumdur. İşte badem yağı bu sorunların çözümüdür. Gene
Badem Yağı Sivilce, için hem mucizevi hem de doğaldır. Ciltte çıkan sivilceleri kimse sevmez ve tabi sivilce sonrası bide izi kalır oda can sıkıcı bir durumdur. İşte badem yağı bu sorunların çözümüdür. Genelde sivilceler yağlı ve karma ciltlerde oluşur. E vitamini açısından oldukça zengin olan badem ayrıca bir antioksidandır. Badem yağının, tatlı badem yağı ve acı badem yağı olarak iki çeşidi vardır. Cilt bakımlarında tatlı badem yağı kullanılır ve sivilceler içinde tercih edilen bir yağdır. Ayrıca tüm cilt tiplerine de uygundur. Bebek cildi içinde badem yağı kullanılır ve birçok bakım ürünlerinin içinde badem yağı bulunur. 

Badem Yağı Sivilce Faydaları 
 • Badem yağının içinde A B E vitaminleri bulunduğu için düzenli bir şekilde kullanıldığında, ciltte bulunan sivilceleri kurutarak deriyi daha sağlıklı duruma getirir. 
 • Gece yatmadan önce göz altına badem yağı uygulandığında, orada bulunan siyahlıkların azalmasında fayda gösterirken bunun yanı sıra kırışıklıkların azalmasında da oldukça etkilidir. 
 • Cildin deri hücrelerini yeniler ve cildin canlanmasında etki gösterir ve bu sayede yaşlanmayı geciktirir. 
 • Gün içinde makyaj, terleme, toz, kir gibi dış faktörlere maruz kalan ciltte ölü deriler fazlalaşır ve buda cildin solgun görünmesine neden olur. Bunun yanı sıra sivilce oluşumu da kişiyi olumsuz etkiler. Bu sorundan kurtulmak ve daha parlak canlı bir cildiniz olsun istiyorsanız, 1 çay kaşığı süte badem yağı, az limon ekleyip karışım hazırlayın ve karışımı bir pamuk yardımı ile cildinize masaj yaparak uygulayın. Yaklaşık 30 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık su ile temizleyin. 
Uyguladığınız bu karışımı haftada iki defa yaptığınızda, cildinizdeki ölü hücreleri arındırır ve sivilcelerin çıkmasına engel olur. 
 • Badem yağını makyaj temizlemek içinde kullanabilirsiniz. Cildinizden kalıntıları temizler ve gözeneklerin açılmasında etkilidir. Tüm cilt tiplerine uygun ideal bir temizleyicidir diyebiliriz. 
 • Badem yağının düzenli bir şekilde uygulanması ve badem yağı ile hazırlanan maskelerin düzenli kullanılması halinde ciltte oluşun sivilcelerden kurtulabilirsiniz. 
Badem Yağı Sivilce Maskesi Malzemeleri 
 • 1 yemek kaşığı bal 
 • 1 yemek kaşığı limon suyu 
 • 2 yemek kaşığı süt 
 • 1 yemek kaşığı badem yağı 
Hazırlanışı ve Uygulanışı 

Bir kabın içine bütün malzemeyi koyup karıştırın. Hazırladığınız karışımı cildinizde bulunan sivilce üzerine sürün ve 20 dakika bekleyin. Bu bekleme süresi içinde güneş ışınlarının temasından sakınınız. Süre dolduktan sonra ılık su ile güzelce masaj yaparak maskeyi temizleyin. Art arda beş gün bu karışımı uygulayabilirsiniz. Daha sonrasında 4-5 gün ara verip bu anlatıma göre tekrar uygulayabilirsiniz. Düzenli yaptığınız bu yöntem ile sivilcelerin kuruduğuna ve lekelerin azaldığına şahit olacaksınız. 
]]>
Badem Yağı https://www.bademyagi.org/badem-yagi.html Sat, 24 Nov 2018 13:45:24 +0000 Badem yağı,  bitkisel yağlar arasında içinde  E vitamini bolca bulunduran yağdır. Badem yağı,  halk arasında bir çok alanda kullanılmakta ve oldukça yarar sağlamaktadır. Ayrıca badem yağının bilinen ik Badem yağı,  bitkisel yağlar arasında içinde  E vitamini bolca bulunduran yağdır. Badem yağı,  halk arasında bir çok alanda kullanılmakta ve oldukça yarar sağlamaktadır. Ayrıca badem yağının bilinen iki türü bulunmaktadır. Bunlar halk arasında tatlı badem yağı ve acı badem yağı olarak adlandırılmaktadır. Belirttiğimiz üzere hayatın bir çok alanında yer alan bu bitkisel yağ kozmetik alanında da oldukça yaygın kullanılmaktadır. Kozmetik alanında kullanılan badem yağının özellikle tatlı badem yağı  olmasına dikkat edilmekte ve tercih edilmektedir.

Badem yağının bilinen yararlarının dışında bilinmeyen bazı özellikleri de bulunmaktadır. Bunların en başta geleni;  badem yağı, protein açısından piyasada bilinen birçok yağa oranla daha yoğun ve zengin protein içermektedir. örneğin fındık yağının protein açısından bilinen değerinin aksine badem yağında daha yoğun ve zengin protein bulunmaktadır.
Badem yağının elde edilmesinde kullanılan yöntemler de farklılık göstermektedir. Genelde elde edilen bitkisel yağlar soğuk pres yöntemi kullanılarak elde edilmekte ve piyasaya sunulmaktadır. Soğuk pres uygulamasında ısıl işlem görmemesi sebebi ile bu yağlar besleyici değer açısından ön plana çıkmaktadır. Bu yöntem ile belli teknikler sayesinde sıkılan bademlerin çekirdekleri ezilerek yağ elde edilmektedir.

Badem Yağı Yararları:
 • Badem yağı deri yüzeyine teması sonucunda çevresel tehlikelere karşı bir kalkan oluşturur ve cildi korur.
 •  Protein ve diğer vitamin, mineraller açısından oldukça zengin olan bu yağ kalp için bulunmaz bir bitkisel destek ürünüdür.
 •  Bilinen faydalarının dışında protein, potasyum açısından zengin olan badem yağı, kolesterol hastalarının birincil beslenme planlarında yer almaktadır.
 •  Günlük, düzenli bir şekilde tüketilen bu bitkisel yağ sindirimi kolaylaştırmak amacı ile kabızlık sorunu yaşayan hastalar tarafından tercih edilmektedir.
 •  İçinde bol miktarda Omega 3 bulundurduğu için kişinin dikkat, bellek ve düşünme süreçlerinin fonksiyonlarını arttırmak amacı ile kullanılmaktadır.
Badem Yağı Kullanım Alanları ve Kullanım Şekilleri
 •  Kozmetik ürünlerin yapımında kullanılan badem yağı kişilere doğal ve besleyici ürünler kullanmasında uygun ve faydalı seçimler sunmaktadır. 
 • Günlük hayatta ulaşımı ve uygulaması kolay olan bu bitkisel yağ saç bakımında, kaş ve kirpik bakımında, tırnak etlerini yumuşatmada, masaj yapımında, ciltte kuruluk ve çatlak sorunlarını önlemede, bebek pişiklerinde, erkeklerin bıyık ve sakal bakımında, kafa derisi hastalıklarında, cildi ve saçı nemlendirmek için içinde bulunan yağ asitlerinden ötürü onarıcı, besleyici ve koruyucu olarak tercih edilmektedir.
 • En fazla tercih edilen alanlardan biri olan cilt ürünleri içerisinde bulunan bu yağın amacı cilde nem ve esneklik kazandırma, hücreleri yenileme, soğuk ve çevresel tehditlere karşı ciltte kalkan oluşma, cilde uygulanacak olan diğer kozmetiklerin verimini arttırması ve cildi daha genç ve daha canlı göstermesi amaçlanmıştır. 
 • Badem yağının gece göz altına sürülmesi sonucu ile göz altı halkalarının azalmasına katkısı olduğu bilinmektedir. Fakat unutulmamalıdır ki cilde sürülen badem yağı güneş ışığı ile etkileşime girmemeli uygulamalar geceleyin olmalıdır.
 • Badem yağı saç bakımında çok sık tercih edilir, hem saça nem ve canlılık kazandırmak hem de saça uygulanacak olan ısıl işlemlerin vereceği zararı en aza indirgemektir.
 • Badem yağı sedef hastaları ve egzama hastaları için kurtarıcı bir yağ olarak da bilinmektedir. Bu hastalıkların doğal bir sonucu olan kuruma ve deride dökülme semptomlarını en aza indirmek için deri yüzeyine badem yağı sürülmelidir. Bu bitkisel yağ deri dökülmelerine ve deri kurumalarına nem açısından büyük yarar sağlamaktadır.
 • Ayrıca badem yağı, kişinin yanık sonrası oluşan deri yüzeyindeki kararmalara, yanığın etki]]> Badem Yağı Ne İşe Yarar https://www.bademyagi.org/badem-yagi-ne-ise-yarar.html Sat, 24 Nov 2018 20:27:39 +0000 Badem Yağı Ne İşe Yarar; Son zamanlarda kimyasal ilaçlar yerine doğal olan, bitkisel tedavi yöntemleri çok daha tercih edilir oldu. Her alanda kimyasal ilaçların bir yan etkisi de var olduğundan, mümkün olduğunca bireyler uzak du Badem Yağı Ne İşe Yarar; Son zamanlarda kimyasal ilaçlar yerine doğal olan, bitkisel tedavi yöntemleri çok daha tercih edilir oldu. Her alanda kimyasal ilaçların bir yan etkisi de var olduğundan, mümkün olduğunca bireyler uzak durmaya çalışmakta. Şifa kaynağı bitkisel ilaçlar, doğal ürünlerin karışımı ile edilen kürler; saç bakımı, cilt bakımı, kaş ve kirpik bakımı, çeşitli sağlık problemlerinin tedavisinde sıklıkla kullanılabilir. Badem yağı da bu bitkisel tedavi veya bakım yöntemlerinden biridir. Badem yağı yapısında E vitamini, D vitamini, kalsiyum minerali ve magnezyum mineralini bol bulundurur. İçerdiği zengin vitamin ve besin maddelerinden dolayı da oldukça sağlıklı, zararı olmayan bir yağdır. Badem yağı protein bakımından da fındık yağından bile daha iyidir. Badem yağının faydalarını tam olarak hissedebilmek ve verim yüzdesini artırmak için kalitesi yüksek olan badem yağı kullanılmalıdır. 

  Badem Yağı Ne İşe Yarar
  • Vücuda, beyne ve göze güç verir.
  • Baş ve böbrek ağrılarını azaltır.
  • Soğuk algınlığı ve bronşiti iyileştiricidir.
  • Kabızlık hastalığına iyi gelir.
  • Böbrek iltihaplarını giderir, böbrek kumunu temizler.
  • Basurun olduğu bölüme uygulandığı zaman yanma hissini azaltır.
  • Egzamada oluşan kaşıntı hissini yok eder.
  • Cildi besler ve ciltteki pürüzleri yok eder.
  • Cildi yumuşak tutmayı sağlar.
  • Ciltteki lekelerini ve siyah noktaları azaltır.
  • Ciltte tahriş olan genişleyen gözenekleri yok eden bir ilaçtır.
  • Özellikle soğuk havalardan etkilenen hassas ve  kuru ciltler için oldukça etkili bir ilaçtır. Cildin kuruluğunu azaltır, nem dengesini sağlar.
  • Birkaç damla badem yağı ile makyaj temizleyebilir, cildi kimyasal kozmetik ürünlerinden arındırabilirsiniz.
  • Karın, bel ve basen bölgesinde meydana gelen cilt çatlaklarını azaltır.
  • Saçları besler, korur ve güçlendirir. 
  • Saçların ihtiyacı olan E vitamini desteğini sağlar.
  • Saçların dökülmesine engel olur.
  • Saç kırıklarının oluşmasına engel olur ve kırıklar oluşmuş ise de onarır.
  • Saçtaki kepeklenme sorununu çözer.
  • Kellik sorunu olanlar düzenli olarak gece yatmadan önce uygular ise etkisini görecektir.
  • Kaş ve kirpik bakımında kıl köklerini güçlendirici olarak kullanılır.
  • Kaşların gür ve kalın olmasını sağlar.
  • Kirpiklerin daha uzun ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlar.
  • Badem yağının yapısında bulunan folik asit, potasyum ve proteinler aracılığı ile kalpa sağlığını korur.
  • Kan basıncı seviyesinin dengelenmesine yardım eder.
  • Kolesterol seviyesinin dengede kalmasına yardım eder.
  ]]>
  Badem Yağı Kaş https://www.bademyagi.org/badem-yagi-kas.html Sun, 25 Nov 2018 02:47:31 +0000 Badem yağı kaş, Kaşlarda bakım çok önemli olup oldukça yararlı badem yağı kaşlara sürülebilir. Badem yağı uygulamasında kaşlar oldukça güzel, görünen parlak yüz güzelliğini tamamlayan görünümlü kaşlara sahip olmak Badem yağı kaş, Kaşlarda bakım çok önemli olup oldukça yararlı badem yağı kaşlara sürülebilir. Badem yağı uygulamasında kaşlar oldukça güzel, görünen parlak yüz güzelliğini tamamlayan görünümlü kaşlara sahip olmak çok kolay. Bakımlı yüz hatlarına Kaşların etkisi büyük olup her zaman güzel ve bakımlı görünürler. Bazen rüzgar veya soğuk havalardan dış etkenlerden etkilenebilirler.Aynı etki ciltte ve saçlarda bilindiği gibi bu etkenlerden kaşlara gereken bakım yapılmazsa kaşlarda hasar çoğalırken; kaşlarda seyrelme ve dökülme meydana gelir.Bu durum cilt güzelliğini olumsuz etkilerken;  saçlara özen gösterildiği kadar kaşların da aynı özenle bakım gösterilmelidir. 

  Badem yağı kaş, cilt ve kaş bakımından etkileyici sonuç verir içinde mineraller ve vitamini sayesinde badem yağı kaşların uzamasında yardımcı olurken; kaşta  gürlük veya kalın teller oluşumu sağlar. Bu uygulama esnasında yalnız badem yağı ile kalmamak gerekirken; beslenmeye dikkat edilmelidir. Genelde İnsanlar sağlıklı  durumu iyi olursa  uygulanacak yöntem etkisini çok çabuk gösterir. Kaşlara gereken özen gösterilirse yüz güzelliği ortaya çıkmasında yardımcı olur. 

  Badem yağı kaşlara uygulaması, badem yağı kaşlara sürülmesi zor değildir. Yapmamız gereken tek şey zaman ayırmaktır. Badem yağını bir iki damla kullanarak kaşlara yavaş  masaj yapılarak yedirilmesi sağlanır. Bu yöntemle masaj sayesinde kaş köklerine giden oksijen artarken kan dolaşımını arttırır. Badem yağı kaşlara uygulanan masaj gece yatmadan uygulamanız gerekir. Bu uygulama gece boyunca kaç diplerine daha sağlıklı ve yararlı etki eder. 

  Badem yağı kaş, kaşlara uygulanırken kaşlara badem yağı sürmeden önce alerjik durumu göz önünde bulunması uygulamaya geçmeden vücutta çok az bir yerde badem yağının denemesinde yarar vardır.Kaşlara uygularken çok sert bastırmamaya özen gösterilmelidir. Ayrıca uygulama sonunda kaşların koparak dökülmesine sebep olur. Badem yağının göze kaç mamasını dikkat edilirken gözde kalıcı hasar olabilir.
  ]]>
  Badem Yağı Yüze Sürülürmü https://www.bademyagi.org/badem-yagi-yuze-surulurmu.html Sun, 25 Nov 2018 18:20:23 +0000 Badem yağı yüze sürülürmü, badem yağı genellikle güzellik için kullanılmaktadır. Kişiler, uzmanlar, bakım ürünleri çoğunluk olarak kullanmaktadır. Badem genellikle dağlık alanda ve su olmayan yerlerde yetişmektedir. Bad Badem yağı yüze sürülürmü, badem yağı genellikle güzellik için kullanılmaktadır. Kişiler, uzmanlar, bakım ürünleri çoğunluk olarak kullanmaktadır. Badem genellikle dağlık alanda ve su olmayan yerlerde yetişmektedir. Badem ağacı tohumlarının çoğunlukla hatta genellikle soğuk bir şekilde sıkılarak pres ile elde edilen ve sarı renkte ki yağ olmaktadır. Fakat iki türlü badem yağı bulunmaktadır bunlardan biri acı biri ise tatlı badem yağı olmaktadır. Badem yağı içerisinde E vitamini içerdiğinden dolayı ciltte ve yüzde mucizelere neden olmaktadır. Yüzde, kırışıklıklarda, yüzde kurulukta badem yağı kullanılmaktadır. Badem yağı yüze sürülürmü sorusunun cevabı çoğu zaman çoğu kişi tarafından evet olarak cevaplandırılmaktadır. Kurumuş olan yüze genellikle uzmanlar badem yağından üretilen sabun tavsiye etmektedir fakat bunun yanı sıra direk kullanılması iki kat fayda sağlamaktadır. Bayanlar genellikle badem yağını yüzde kullanarak sarkıkları gidermek için kullanmaktadır. Ayrıca oldukça doğal bir bitkisel yağdır. 

  Badem yağı yüze sürülürmü, nasıl kullanılır

  Kullanılır, fakat kullanmadan önce kullanım kılavuzunu okumak en doğrusu olmaktadır. Badem yağı yüze sürülürken farklı yağlarla karıştırılarak da kullanılır ve bu sekilde yüzde oluşabilecek tahrik ve kızarıklıklardan kaçınmış olursunuz. Bunun yanı sıra sade olarak kullanılabilen badem yağı sade kullanıldığında verdiği faydadan çok başka yağlarla karıştırılınca kullanıldığında daha çok faydalı olmaktadır. Bu yağı yüze uygularken el ile bir miktar alınarak yüze 15-20 dakika masaj yapar şekilde uygulanması yeterli olmaktadır. Bu uygulamayı yaptığınızda hem göz çevresi kırışıklıkları hem yüzde oluşmakta olan siyah noktalardan hemde sivilcelerden kurtulmuş olursunuz. Yüze uygulanan badem yağı bir süre yüzde bekletildikten sonra yüzde kurumaya başlayınca ılık su ile yıkayarak kısa süreli bir işlem elde etmiş olursunuz. Ayrıca hem yüzünüze parlaklık hem canlılık hemde onca güzellik salonlarına dökülen ücretlerden kurtulmuş olunur.

  Badem yağı yüze sürüldüğünde yüzün nemlenmesini sağlar ve kuruyup dökülmesini önler. Bazen kişilerin yüzlerinde oluşan iltihapların giderilmesinde bile oldukça etkili doğal bir bakım ürünüdür. Yüze uygulanan bu yağ dudaklarda oluşan kuruluk ve çatlakları bile oldukça etkili bir şekilde gidermektedir. Ayrıca gece yatmadan önce göz çevresi kararmış olan kişiler düzenli bir şekilde uyguladığı sürece kısa sürede parlaklık ve canlılığa sahip olmaktadır. Badem yağı yüze sürülürken içerisine birkaç damla limon sıkılarak uygulandığı zaman yüzdeki ölü hücrelerden kurtularak gözeneklerin açılmasını sağlamaktadır.
  ]]>
  Badem Yağı Kürü https://www.bademyagi.org/badem-yagi-kuru.html Mon, 26 Nov 2018 09:17:04 +0000 Badem Yağı Kürü, Cilt, saç, kirpik uzaması, çatlakların giderilmesi konusunda oldukça etkilidir. Badem yağı kürünün içerisinde oldukça fazla E vitamini bulunmaktadır. İçerisinde bulunan faydalı karbonhidrat, yağ, protein, Badem Yağı Kürü, Cilt, saç, kirpik uzaması, çatlakların giderilmesi konusunda oldukça etkilidir. Badem yağı kürünün içerisinde oldukça fazla E vitamini bulunmaktadır. İçerisinde bulunan faydalı karbonhidrat, yağ, protein, magnezyum ve potasyum sayesinde sağlık problemleri üzerinde oldukça etkilidir. Badem yağı kürü çoğunlukla cilt bakımı ve kozmetik sanayinde kullanılmaktadır. Özellikle yüzde görülen sivilce ve iltihaplı akne üzerine badem yağı kürü uygulanması halinde 1-2 hafta içerisinde sivilce ve aknelerin yok olduğu gözlemlenmiştir. Bunun yanı sıra cildin nem oranın dengelemekle birlikte vücudun ipeksi bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. Yapısında bulunan faydalı enzimler sayesinde zararlı böcek ısırıklarına karşı iyi geldiği bilinmektedir. 

  Badem Yağı Kürü Nasıl Hazırlanır

  Malzemeleri,
  • 3 Kaşık Bal
  • 2 kaşık badem yağı,
  • 2 kaşık zeytin yağı,
  • 3 damla limon,
  Yapılışı, 

  Bir kap içerisine bal, badem yağı, zeytin yağı ve limon katıldıktan sonra iyice karıştırılır. Akabinde 1 saat kadar bal ve yağların karışımı gerçekleştirilir. Akabinde sivilce, ciltte kuruma görülen bölge veya iltihaplı akıntı bölgesine badem yağı kürü sürülür. Yaklaşık olarak 20-30 dakika kadar uygulanan bölgede kaldıktan sonra ılık su ile yıkanarak badem yağı kürü çıkartılır. Bu işlem yaklaşık olarak 1-2 hafta kadar devam edilmesi halinde çatlak veya sivilce oluşan bölgenin düzeldiği görülecektir. 

  Badem Yağı Kürünün Sağlık Açısından Faydaları

  Badem yağı kürünün bir çok hastalık üzerinde tedavi edici özelliği görülmüştür. Özellikte ciltte oluşan güneş yanıkları, sivilce oluşumu ve siyah noktaların temizlenmesinde oldukça etkili bir özelliğe sahiptir. Badem yağı kürü yapısında bulunan A, D ve K vitaminleri sayesinde cildin kuru kalması önlenerek cilt sürekli nemli kalması sağlanmaktadır. Bununla birlikte makyaj yüzünden tahriş olan cildin temizlenmesinde badem yağı kürü oldukça etkilidir. Saç kökleri, tüy dökülmesi ve kirpiklerin uzamasında etkili bir özelliğe sahiptir.


  ]]>
  Badem Yağı Ve Sarımsak https://www.bademyagi.org/badem-yagi-ve-sarimsak.html Mon, 26 Nov 2018 16:26:25 +0000 Badem Yağı ve Sarımsak; ile elde edilen kür, sakal, kaş ve kirpik bakımında oldukça etkilidir. Kadınlar kirpikleri daha uzun gözükmesi için rimel kullanırlar. Fakat rimel her makyaj malzemesi gibi kimyasal içerikl
  Badem Yağı ve Sarımsak; ile elde edilen kür, sakal, kaş ve kirpik bakımında oldukça etkilidir. Kadınlar kirpikleri daha uzun gözükmesi için rimel kullanırlar. Fakat rimel her makyaj malzemesi gibi kimyasal içeriklidir. Ve bu nedenle zararlıdır. Yüzümüz, cildimiz, kaşlarımız, kirpiklerimiz hassas olduklarından doğal yollar ile bakımı yapılmalıdır. 
  Sarımsak normalde kokusu rahatsız eden bir besin maddesidir. Bu nedenle sarımsak yağının da aynı etkide olduğu düşünülür. Fakat sarımsak yağının kokusu rahatsız edici değildir. Sarımsak yağı ve badem yağı bitkisel olduklarından zararları yoktur. 
  Badem yağının yapısında bol miktarda E, D vitamini, magnezyum minerali ve kalsiyum minerali bulundurur. Zengin vitamin ve mineral içeriği sayesinde kaş, sakal ve kirpiklerde kıl köklerini canlandırır.
  Badem Yağı ve Sarımsak Faydaları
  • Kıl köklerini güçlendirir.
  • Bacaklarda ve karın kısmında oluşan ödemin vücuttan atılmasını sağlar.
  • Kulak enfeksiyonlarını iyileştirir.
  • Diş ağrısında ağrı kesici özelliktedir.
  • Bağışıklık sistemine güç verir.
  • Mantar hastalığında iyileştirici niteliğindedir.
  • Romatizma ile ilişkili olarak gelişen ağrıları azaltmada etkilidir.
  • Balgam söktürücü niteliğindedir.
  • Bronşları temizler.
  • Kansere karşı vücut hücrelerini korur.
  • Tansiyona karşı iyi gelir.
  • Sinir sistemini korur.
  • El, dudak, cilt bakımı için tercih edilir.
  • Kan akışını yükseltir.
  • Bebeklerde kemik gelişimine olumlu etki yapar.
  • Kalp ve damar sağlığını korur.
  • Kolesterol seviyesini dengede tutar.
  • Kas ve eklemlerdeki ağrılara iyi gelir.
  Kaş ve Kirpikler İçin Badem Yağı ve Sarımsak Yağı ile Hazırlanan Kür
  İki farklı şekilde uygulaması yapılabilir.
  1.uygulama için malzemeler;
  • 1 çay kaşığı kadar sarımsak yağı
  • 1 tatlı kaşığı kadar badem yağı
  Hazırlanışı; 1 çay kaşığı sarımsak yağı ile 1 tatlı kaşığı badem yağını bir kap içinde özdeşleşene kadar karıştırın. Kulak çöpü yardımı ile kaş ve kirpik diplerine badem yağı ve sarımsak kürünü her gün sabah ve akşam birer kez uygulayın.

  2.uygulama için malzemeler;
  • 1 adet bitmiş rimel kutusu
  • 1 çay kaşığı kadar sarımsak yağı
  • 1 tatlı kaşığı kadar badem yağı
  Hazırlanışı; Rimel kutusunun içinde malzemeleri karıştırın. Rimel kutusunun büyüklüğüne göre malzeme miktarlarında aynı oranda artış uygulayabilirsiniz. Her sabah ve her akşam bir kez rimel fırçası ile karışımı kaş ve kirpiklere uygulayın. 
  Düzenli uyguladığınız zaman badem yağı ve sarımsak ile kaş ve kirpiklerde gürlük, canlılık, sağlıklı bir görüntü elde edilir.


  ]]> Badem Yağı Cilt Lekeleri https://www.bademyagi.org/badem-yagi-cilt-lekeleri.html Tue, 27 Nov 2018 03:41:21 +0000 Badem yağı cilt lekeleri: Tüm doğal ürün satan yerlerden, büyük marketlerden veya aktarlardan elde edebileceğiniz badem yağı bademden elde edilen bir yağdır. Badem yağı cilt ve saç sağlığında kullanılan en etkili yağlarda Badem yağı cilt lekeleri: Tüm doğal ürün satan yerlerden, büyük marketlerden veya aktarlardan elde edebileceğiniz badem yağı bademden elde edilen bir yağdır. Badem yağı cilt ve saç sağlığında kullanılan en etkili yağlardan biridir. badem yağının faydaları hemen hemen herkes tarafından bilinmektedir. Badem yağı her ne kadar cilt lekeleri üzerinde faydaları ile öne çıksa da cilt üzerinde leke dışında birçok olumlu sonuçlara fayda sağlamaktadır. Badem yağı cilt lekeleri giderilmesi için sıkça tercih edilen bir üründür. Tamamen doğal bir şekilde üretilen badem yağı katkı maddeleri kullanılmadan üretilen sağlıklı bir üründür. Cilt sağlığı üzerinde anlatılmayacak kadar faydaya sahip olan badem yağı cilt problemlerinin genel olarak giderilmesinde oldukça etkilidir.

  Badem yağı hangi cilt lekelerine fayda sağlamaktadır:
  • Zararlı güneş ışınlarının zamanla cilt üzerinde oluşturduğu kahverengi güneş lekelerinin hafifletilmesinde hatta zamanla yok edilmesinde badem yağı tercih edilmektedir.
  • Kadınlarda hamilelik ve doğum lekelerinde etkili bir şekilde kullanılan badem yağı doğal olduğu için günlük uygulanabilen ve hiçbir yan etkisi olmayan bir üründür.
  • Sivilce ve akne lekeleri üzerinde de etkili sonuçlar veren badem yağı cilt üzerinde oluşan tüm sivilce ve akne lekelerinin görünümünü hafifletmektedir.
  • Özellikle ilerleyen yaş nedeni ile oluşan kahverengimsi tabakayı yok eden badem yağı yaşlılık karşıtı olarak da bilinmektedir.
  Badem yağı cilt lekeleri üzerindeki faydaları: Badem yağının içeriğinde cilde iyi gelen E vitamini bulunmaktadır. E vitaminin yanı sıra A,  B1, B2 ve B6 vitamini bulunmaktadır. Badem yağının içeriğinde bulunan  tüm bu vitamin değerleri leke üzerinde yoğunlaşarak lekelerin zamanla görünmez bir şekilde parçalanarak hafif bir görünüme kavuşması sağlanmaktadır. Leke paralayıcı özelliğinden dolayı badem yağı cilt lekeleri üzerindeki etkileri ön plana çıkarak birçok kişi tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Lekeler üzerinde hafifletici etkiye sahip olan badem yağı düzenli ve devamlı bir şekilde kullanıldığında lekelerin tamamen yok olmasına fayda sağlamaktadır.
  ]]>
  Badem Yağı Cilde Nasıl Uygulanır https://www.bademyagi.org/badem-yagi-cilde-nasil-uygulanir.html Tue, 27 Nov 2018 17:54:29 +0000 Badem Yağı Cilde Nasıl Uygulanır, badem yağı soğuk pres yöntemi ile badem çekirdeklerinin sıkılmasından elde edilen son değerli faydalı ve değerli bir yağdır. Küçük renkli cam şişeler içerisinde pek çok akt Badem Yağı Cilde Nasıl Uygulanır, badem yağı soğuk pres yöntemi ile badem çekirdeklerinin sıkılmasından elde edilen son değerli faydalı ve değerli bir yağdır. Küçük renkli cam şişeler içerisinde pek çok aktarda ve kozmetik ürünleri satan marketlerden rahatlıkla temin edebileceğiniz badem yağı cildin en sağlıklı dostlarından biridir. Çoğu kimse keskin kokusu nedeni ile badem yağı kullanmayı tercih etmese de bir o kadar da fazla kullanıcısı bulunmaktadır. Badem yağının cilt üzerindeki olumlu etkileri inanılmaz fazla olup bu muhteşem etkiyi en fazla görenler ise belli bir düzen içerisinde aksatmadan cilt bakımının önemli bir parçası haline getirenlerdir. Bu bakımdan şayet cildiniz ile ilgili kuruluk probleminiz başta olmak üzere farklı sıkıntılarınız var ise cilt için badem yağı kullanmakta tereddüt etmemelisiniz. Bu yazıda hem badem yağı cilde nasıl uygulanır sorusunun cevabını hem de badem yağının olumlu etkilerini keşfedeceksiniz.

  Badem yağı cilde nasıl uygulanır  

  Öncelikle dikkat etmeniz gereken en önemli nokta cildinize uygulayacağınız badem yağının organik bir marka olması ve sağlık bakanlığı onaylı olmasına dikkat etmenizdir. Aksi takdirde cildiniz için badem yağı kullandığınızı düşünürken fayda yerine cildinizde tamiri zor zararlar oluşturabilirsiniz.

  Badem yağı özellikle el ve ayak çatlaklarında cilde nem verme, elastikiyet sağlama, ve zarar görmüş dokuları yenileme ve tamir etme özelliğine sahiptir. Badem yağını cildinize gün içerisinde kullanmak yerine gece son el ayak temizliğinizi yaptıktan sonra kullanmayı tercih ederseniz badem yağının faydasını daha fazla görürsünüz. Ayrıca cilt derisi geceleri kendini yenileme özelliğine sahip olduğundan bu özellik badem yağının eşsiz bakımı ile birleştiğinde sonuçlar daha verimli ve net olmaktadır.

  Badem yağı sadece bir iki damla şeklinde ele damlatıldıktan sonra  sorunlu bölgenize dağıtarak sürebileceğiniz bir yağdır. Isınma özelliği ile çabucak dağılma etkisine sahiptir. El ve ayak bölgenize uyguladıktan sonra mümkünce pamuklu bir eldiven veya çorap ile daha fazla etki sağlayabilirsiniz. Ertesi gün el ve ayaklarınızın yumuşacık olduğu gördüğünüz gibi düzgün kullanımda cildinizin yenilenmiş olduğuna şahit olursunuz.

  Bebeklerin saç ciltlerinde de güvenle kullanabileceğiniz badem yağı özellikle konak problemi olan bebekler için en organik ve sağlıklı çözümlerden biridir. Saç cildine bir iki damla uyguladıktan sonra biraz bekleyip derinin yumuşamasını sağlayıp daha sonra normal bir şekilde banyo yaptırabilirsiniz.

  Özellikle hamile olan anne adayları için de badem yağı en doğal çözümlerden biridir. Gebelik sırasında oluşan karın çatlakları elbette ki en can sıkıcı durumlardan biri olduğu gibi aynı zamanda da kötü bir görüntüye neden olur. Gebelik sürecinde karın cildinin büyümeye başlaması takribi olarak 3. aydan sonra başlar. İşte bu dönemde her gün düzeli olarak badem yağını cildinize uygularsanız cilt elastikiyetini koruyacak ve deri büyüyerek açılmasına rağmen cilt çatlakları oluşmayacaktır.

  Antioksidan yönünden son derece zengin olan badem yağı nemlendirici olarak yüz bölgesine de güvenle uygulanabilecek yağlardan biridir.   

  ]]>
  Acı Badem Yağının Cilde Faydaları https://www.bademyagi.org/aci-badem-yaginin-cilde-faydalari.html Tue, 27 Nov 2018 19:11:32 +0000 Acı Badem Yağının Cilde Faydaları, Acı badem yağı, E vitamini ve mineral açısından cilt için en faydalı besin kaynağıdır. Özellikle kış aylarında cilt nemsiz kalarak kurumaktadır. İmdadınıza yetişecek olan acı badem Acı Badem Yağının Cilde Faydaları, Acı badem yağı, E vitamini ve mineral açısından cilt için en faydalı besin kaynağıdır. Özellikle kış aylarında cilt nemsiz kalarak kurumaktadır. İmdadınıza yetişecek olan acı badem yağı sayesinde cilt kuruluğundan kurtulabilirsiniz. Doğal olmayan kremlerin yerine acı badem yağı kullanarak cildinizin elastikiyetini koruyabilirsiniz. Ciltte oluşan siyah nokta ve lekelerinizden kurtularak pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Cildinizi yumuşacık yaparak nem dengesini sağlayacak olan doğal acı badem yağı eskiden günümüze kadar kullanılmakta olan acı bademlerin kendi özünden yapılan bir yağdır. Tüm cilt tiplerine uygun olan acı badem yağının küçük bir bölgeye sürülerek alerjik reaksiyon yapıp yapmadığını anlayabilirsiniz. Saçlardan ayağınıza kadar uygulayabileceğiniz acı badem yağı ile göz makyajınızı temizleyebilirsiniz. Lekeleri geçirme yok etme özelliği bulunan doğal yağ cilt hücrelerinizi de yenileyerek kırışıklıklara meydan okumaktadır. Göz altına rahatlıkla uygulayarak kaz ayağı dediğimiz yaşlanma belirtilerinden ve göz altı morluklarına elveda diyebilirsiniz. Ağrı kesici olarak kullanılarak migren ağrılarınız için masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Ölü hücreleri temizlemek için peeling olarak kullanabileceğiniz acı badem yağını ihmal etmemek gerekir.

  Acı Badem Yağının Cilt İçin Kullanımı; Cilt için uygulanacak olduğunda temizlenen cilt üzerine pamuk yardımı ile sürülerek parmak uçları ile masaj yapılır. Ağrı için kullanılacak ise o bölgeye sürülerek masaj yapılması ile ağrı hafifleyecektir. Acı badem yağını cildinizde yarım saatten fazla beklememesi gerekmektedir. Saç derinizin kepeklenmesini ve pul pul olmaması için şampuanın içerisine bir kaç damla damlatılarak kullanabilirsiniz.
  ]]>
  Badem Yağı Bıyık https://www.bademyagi.org/badem-yagi-biyik.html Wed, 28 Nov 2018 13:36:11 +0000 Badem Yağı Bıyık, Badem yağı kozmetik sanayinde oldukça fazla kullanılan faydalı bir yağ türüdür. Badem yağının içerisinde bulunan enzim ve mineraller sakal ve bıyık bakımında kullanılan bileşikleri yapısında bulundu Badem Yağı Bıyık, Badem yağı kozmetik sanayinde oldukça fazla kullanılan faydalı bir yağ türüdür. Badem yağının içerisinde bulunan enzim ve mineraller sakal ve bıyık bakımında kullanılan bileşikleri yapısında bulundurmaktadır. Badem yağı bıyık ve sakalların gür bir şekilde çıkmasını sağlamakla birlikte kırıkların azalması üzerinde oldukça etkilidir. Badem yağının içerisinde bulunan A, E ve D vitamini ile omega-3 yağ asitleri sayesinde kıl köklerinin ihtiyaç duyduğu enerjiyi vücuda sağlamaktadır. Ülkemizde son zamanlarda berberlerin oldukça fazla kullandığı badem yağı bıyık görünümünde parlaklık kazandırıcı özelliğe sahiptir. 

  Badem Yağının Bıyık Üzerindeki Olumlu Etkileri
  Bıyıkların dökülmesi ve uzamaması halinde badem yağı doğal bir sağlık ürünü niteliğindedir. Badem yağının uygulanmış olduğu bıyık köklerinde beyazlaşma azalmakla birlikte güzel bir görüntü sağlanmaktadır. Badem yağının içerisinde mineraller sağlık açısından faydalı olması nedeniyle kıl köklerini güçlendirici özelliğe sahiptir. Uzmanlar badem yağı bıyık üzerinde düzenli olarak kullanılması halinde cildi nemlendirdiği ve tüy dökülmelerini kontrol altında tutulduğunu dile getirmiştir. Badem yağının içerisinde yer alan kalsiyum ve magnezyum tüy dökülmeleri üzerinde etkili olduğu bilinmektedir. 

  Badem Yağı Bıyığa Nasıl Uygulanır.
  Badem yağının uygulanacak olan bölge öncelikle sıcak su ile yıkanarak temizlik sağlandıktan sonra taranır. Bıyıkların taranmasındaki temel neden sakalın düz bir şekilde çıkmasını sağlamaktır. Akabinde avuç içerisine alınan bir miktar badem yağı bıyık üzerine iyice köklere kadar yedirilir. Bıyık köklerine kadar badem yağı işledikten sonra elinizle yavaşça masaj yapılacaktır. Tam anlamıyla badem yağı bıyık üzerine yedirildikten sonra 1 saat kadar dinlendirilir. Bir saatin sonunda şampuan yardımı ile badem yağı bıyıktan çıkartılır. Su ile iyice duruladıktan sonra havlu yardımı ile kalan su ve badem yağı temizlenir. Bu işlem yaklaşık olarak 1 hafta kadar devam ettikten sonra kişinin daha gür ve parlak görünümlü bıyığa kavuştuğu gözlemlenecektir.
  ]]>
  Zeytinyağı Ve Badem Yağı İle Saç Bakımı https://www.bademyagi.org/zeytinyagi-ve-badem-yagi-ile-sac-bakimi.html Thu, 29 Nov 2018 02:11:59 +0000 Zeytinyağı ve badem yağı ile saç bakımı: Dönüp bakıldığında geçmişi çağ öncelerine dayanmaktadır. Bir çok uygarlıklarda kadınların saç bakımı için zeytinyağı ve badem yağını kullandıkları bilinmektedir. B Zeytinyağı ve badem yağı ile saç bakımı: Dönüp bakıldığında geçmişi çağ öncelerine dayanmaktadır. Bir çok uygarlıklarda kadınların saç bakımı için zeytinyağı ve badem yağını kullandıkları bilinmektedir. Bu iki yağda saç bakımı açısından oldukça etkili ve yenileyici yağlardır ve uygulamaları oldukça kolaydır.

  Zeytinyağı ve badem yağı ile saç bakımı; Oldukça tercih edilen ve hatta saç bakımı denilince akla ilk gelen bakım türlerindendir. Saçların kırıklarını onararak güçlendirir ve canlılık verir. Saça doğal bir parlaklık verir ve nem dengesini kurar . Ayrıca zeytinyağı ve badem yağı ile saç bakımı saç diplerine de etki ederek yeni saçların çıkmasında ve saç derisindeki (kepek, kemre, kaşıntı saç dökülmesi gibi) rahatsızlıkları da tedavi etmeye yardımcı olur. Gelelim bu mucize saç bakım yağının tarif ve uygulama şekline:

  Zeytinyağı ve badem yağı ile saç bakımı malzemeleri
  • 100 ml zeytinyağı
  • 25 ml badem yağı
  • İki adet e vitamin kapsülü
  • Bir diş sarımsak
  • İki kaşık yağsız süzme yoğurt
  Zeytinyağı ve badem yağı ile saç bakım maskesi tarifi: Öncelikle zeytinyağı, badem yağı ve E vitamin kapsülünü bir şişede karıştırıyoruz. Bu karışımı bu şekilde de saça uygulayabiliriz. Etkisi artırılmak istenirse her uygulamadan önce bu üçlü karışıma yoğurt ve sarımsakta eklenir ve banyodan yaklaşık iki le üç saat önce saça sürülür ve beklenir. Banyoda iyice yıkanır ve temizlenir. ancak yoğur ve sarımsak karışımın içeriğini uzun süreli kullanımda bozacağı için uygulama anında eklenmelidir. Bekletilmek istenen karışıma yoğurt ve sarımsak eklenmemelidir. Hatta isteğe göre yoğurt ve sarımsak eklenmeden de uygulanarak sonuç almak mümkündür. Zeytinyağı ve badem yağı ile saç bakımı bu şekilde verilmiştir. Doğru ve uygun şekilde uygulandığı takdirde kısa sürede sonuç almak mümkündür.
  ]]> Acı Badem Yağı Kaş https://www.bademyagi.org/aci-badem-yagi-kas.html Thu, 29 Nov 2018 10:56:11 +0000 Acı Badem Yağı Kaş; Kaşlar; gözlere toz ve terin gelmesine engel olur. Ama elbetteki yüzdeki bütünlüğün tamamlanması açısından da görsel olarak oldukça önemlidir. Kaşlar bazı zamanlar dökülüp, zarar görebilmektedir. D Acı Badem Yağı Kaş; Kaşlar; gözlere toz ve terin gelmesine engel olur. Ama elbetteki yüzdeki bütünlüğün tamamlanması açısından da görsel olarak oldukça önemlidir. Kaşlar bazı zamanlar dökülüp, zarar görebilmektedir. Dönem dönem oluşan hormonal denge sorunları, yan etkileri olan ilaçların kullanımı, beslenmenin yetersiz ve dengesiz olması gibi sorunlar sebebi ile kaşlar dökülebilir ve zayıf hale gelir. Kaşların zayıflaması sorunu badem yağı ile giderilebilir. Acı badem yağı, saç, kaş ve cilt sağlığı açısından oldukça faydalıdır.
   
  Acı badem yağı; içerdiği vitamin ve mineraller yardımı ile kaşların dökülmesine engel olur, daha sağlıklı olmalarını sağlar. Acı badem yağı yapısında bol miktarda E vitamini, D vitamini, magnezyum minerali, kalsiyum minerallerini bulundurur. Yapısında bulunan bu mineral ve vitaminler sayesinde kaş köklerinin canlanmasını  sağlar, daha sağlıklı şekilde uzamasına yardım eder. Acı badem yağını kaşlar için kullanırken bununla kalmayıp yanında beslenme düzenine dikkat edilmelidir. Yeterli ve dengeli beslenme kaşların kalınlaşması için oldukça önemlidir. 

  Acı Badem Yağı Kaş Kullanım Şekli; Aktarlarda veya eczanelerde doğal acı badem yağları steril şişelerde satılır. Bu acı badem yağını aldıktan sonra her gün, günde 1-2 kez 1-2 damla parmak uçlarına damlattıktan sonra hafif hafif masaj yaparak kaşlara sürülür. Acı badem yağı ile kaşlara yapılan bu masaj kan dolaşımını hızlandırır ve kaş köklerine daha fazla oksijen gitmesini ve kaşların daha çok oksijen ile beslenmesine olanak sağlar. Gün içinde 1-2 kez yapılmasında hiçbir sakınca yoktur. Bu işlemi geceleri yatmadan önce yapmak daha faydalı olacaktır. Çünkü acı badem yağının cilt tarafından tam olarak emilebilmesi için geceleri daha uzun zaman vardır.

  Eğer herhangi başka bir saç dökülmesi sorunu veya cilt problemi olan egzama sorunu yaşıyorsanız ve bunun için ilaç kullanıyorsanız acı badem yağını bu ilaç ile beraber kullanmak tehlikeli olabilir. Bu nedenle bu durumda doktorunuza danışmak daha iyi olacaktır.
  Acı badem yağını kaşları güçlendirme amacı ile kullanırken düzenli kullanımı önemlidir. Kısa zaman içinde olumlu etkilerini gözle görülür hale gelir.

  Bazılarının acı badem yağına alerjisi vardır. Bu nedenle acı badem yağını öncelikle kaşın bir kısmına uygulayın ve biraz bekleyin. Eğer herhangi bir sorun olmazsa acı badem yağını kaşlarınız için kullanın.
  ]]>
  Badem Yağı Faydaları https://www.bademyagi.org/badem-yagi-faydalari.html Fri, 30 Nov 2018 09:43:32 +0000 Badem yağı faydaları, pembe ve beyaz renklerde çiçekler açan badem ağacının meyvesi olgunlaştıktan sonra sert bir kabuk ile kaplanır. Acı badem ve tatlı badem olarak iki çeşit özelliğe sahiptir. Bademin bilindik diğer kuruye Badem yağı faydaları, pembe ve beyaz renklerde çiçekler açan badem ağacının meyvesi olgunlaştıktan sonra sert bir kabuk ile kaplanır. Acı badem ve tatlı badem olarak iki çeşit özelliğe sahiptir. Bademin bilindik diğer kuruyemişler gibi bir çok faydası ve yararı vardır hem cilt bakımından hemde sağlık açısından oldukça önemli bir etkendir. Kirpik bakımında, kaş bakımında, sakal bakımında ve saç uzatma bakımında kullanımları da oldukça fazladır ve yararları gözle görülecek şekilde belirgin bir durumdadır. Badem yağı E vitamini, kalsiyum, magnezyum, potasyum ve fosfor açısından oldukça zengindir. Badem yağı bademin ezilmesi ile elde edilir. Sarı renkte hafif kokulu ve ceviz tadına sahip bir yağdır.

  Badem yağı faydaları nelerdir
  • Kuru ciltler için en doğal ilaç olarak bilinir.
  • Cildi nemli ve temiz tutar.
  • İnce ve duyarlı ciltler için oldukça yararlı bir üründür.
  • Ciltte oluşan lekeler, siyah noktalar, pullanmış ve ihmal edilmiş ciltler için oldukça faydalıdır.
  • E vitamini bakımından zengin olduğu için hem saçların hem cildin E vitamini ihtiyacını giderir.
  • Özellikle soğuk havalarda dış etkenlerden korumak için oldukça faydalı bir yağdır.
  • Ciltteki makyajın kolaylıkla temizlenmesini sağlar.
  • Vücuda, beyine ve göze kuvvet verme özelliğine sahiptir.
  • Baş ve böbreklerdeki ağrıların hafiflemesine yardımcı olur.
  • Kabızlık sorununu gidermek için kullanılır.
  • Basur olan yerlere sürülünce acı ve yanma hissi giderilir.
  • Egzama kaşıntılarını azaltır.
  Badem yağı cilde faydaları nelerdir
  • Cildi besler.
  • Cildi nemlendirir.
  • Ciltteki kırışıklık görünümünü azaltır.
  • Göz altı morluklarını giderir.
  • Saç dökülmesini önler.
  • Ayrıca gebelik döneminde karın bölgesine sürüldüğü zaman doğum sonrası oluşacak çatlakları önler.
  Badem yağının kirpiklere faydaları, kirpiklerin uzamasını sağlar. Aynı zamanda kirpiklere bakım yapmak içinde kullanılır.
  Ayrıca kirpik dökülmesine iyi gelmektedir. 

  Badem yağının kaşlara faydaları, kaşlardaki seyrelmeleri azaltır.  Kaşların köklerini besleyerek dökülmesini engeller.

  Badem yağının bıyıklara faydaları, bıyıkların dökülmesini önleyerek daha gür ve sık görünmesini sağlar.

  Badem yağının saça faydaları, badem yağı saçların beslenmesinde oldukça faydalı bir durumdur. Ayrıca saç uzatmak içinde kullanılır. Boya sonrası yanan sağlıksız saçların toparlanmasını sağlar. 

  Badem yağının faydaları, saymakla bitmeyen faydaları vardır hem insan sağlığı açısından hemde cilt açısından oldukça önemli bir etkendir.
  ]]>
  Acı Badem Yağı Kremi https://www.bademyagi.org/aci-badem-yagi-kremi.html Fri, 30 Nov 2018 11:04:31 +0000 Acı Badem Yağı Kremi, herkese nostaljik gelir. Çünkü hepimiz çocukken mutlaka annemizin yada büyüklerimizin tuvalet aynasında bu kremi görmüşüzdür. Birde acı badem yağı kremi kendine has kokusu Acı Badem Yağı Kremi, herkese nostaljik gelir. Çünkü hepimiz çocukken mutlaka annemizin yada büyüklerimizin tuvalet aynasında bu kremi görmüşüzdür. Birde acı badem yağı kremi kendine has kokusu ile hep tanıdık gelir. Zaten bilindik hali ile ülkemizde tek bir marka tarafından üretilen bu krem her derde deva özellikte olabilecek bir kremdir. Aynı zamanda cilt nemlendirme ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz en ekonomik ürün olma özelliğine de sahip. Dermatologların ve cilt bakım uzmanlarının üzerine basa basa belirttiği konu nemlendirilmeyen bir cildin esnekliğini daha çabuk kaybettiği ve kırışmaya daha meyilli hale geldiğidir. Bu bakımdan çareyi uzaklarda ve pahalı ürünlerde aramanıza gerek yok, acı badem yağı kremi cildinizin ihtiyacı olan pek çok şeyi bir arada barındırıyor.

  Acı badem yağı kremi nedir, özellikleri nelerdir

  Cilt gerçekten büyük bir özeni hak eder. Ve gereken özen gösterildiğinde de kendini daha iyi belli eder. Bu bakımdan cildinize hangi kremi uygularsanız uygulayın temiz olmayan ve gözenekleri kapalı bir cilt epidermisi hiç bir şekilde parlamaz. Hele birde gereken bakım ve temizliği yaptıktan sonra cildinizi acı badem yağı kremi ile nemlendirirseniz gerçekten ışıl ışıl parlayan bir cilde sahip olursunuz.

  Cilt bakım ürünlerine meraklı olanlar ve gerektiği şekilde düzenli olarak kullananlar çok iyi bilirler ki gerçekten de cilt üzerinde mucizeler yaratabilecek ürün sayısı ya hiç yok yada çok az. Olanlar da zaten fiyat bakımından cep yakma özelliğine sahip. Amaç cildi etkin bir şekilde nemlendirmekse acı badem yağı kremi kullanmakta hiç tereddüt etmeyin. Fiyatının uygun olması sizi aldatmasın. Çünkü genelde uygun fiyatlı ürünlerin çok işe yaramayacağı inancı pek çok kişide vardır. Ama acı badem yağı kremi yılların kremi ve kullanıcıları çok iyi bilirler ki gerçekten de işe yarayan bir krem olma özelliğine sahip.

  Acı badem yağı kremi, cildi nemlendirmenin sıra makyaj artıklarını da güvenle temizleyebileceğiniz bir krem. Aynı zamanda içerisinde çok fazla kimyasal barındırmadığı için de güvenle kullanabilirsiniz.

  Acı badem yağı kremi soğuktan çatlayan ve kuruyan el ve ayaklar içinde son derece etkili bir çözüm. Acı bademin içeriğinde protein ve amigdalin bulunduğu için cildin esnekliğini artırma özelliğine sahiptir. Ayrıca hızlı emilme özelliğine sahip olan bir krem olduğu için cildinizi asla yağlı hissetmezsiniz. Dokunduğunuzda elinize gelen tek şey yumuşacık bebek hissine sahip bir cilttir.

  ]]>
  Badem Yağı Saç https://www.bademyagi.org/badem-yagi-sac.html Sat, 01 Dec 2018 07:59:24 +0000 Badem Yağı Saç; Doğal, şifalı bitkiler arasında en yaygın olarak bilinenlerden birisi de bade yağıdır. Günümüzde kadınlar güzellik için daha doğal olan bakım ürünlerini tercih ediyorlar. Kozmetik ürünler içerisinde kim Badem Yağı Saç; Doğal, şifalı bitkiler arasında en yaygın olarak bilinenlerden birisi de bade yağıdır. Günümüzde kadınlar güzellik için daha doğal olan bakım ürünlerini tercih ediyorlar. Kozmetik ürünler içerisinde kimyasal madde bulundurduklarından mutlaka bir yan etkileri de olabiliyor. Bu nedenle bitkisel tedavi yöntemleri çok daha sağlıklı olduğundan tercih ediliyor. Badem yağı, vitamin ve mineral bakımından oldukça zengin bir yağ. Badem yağının yapısında E ve D vitaminleri, magnezyum ve kalsiyum mineralleri bol bulunur. Saç kırıkları daha hiç oluşmadan engelleyen, besleyici, yumuşaklık veren, gürleştirici gibi birçok faydası vardır. Kaşlar için ve kirpikler için de yaygın olarak kullanılan bir bitkisel tedavi yöntemidir. Kaş ve kirpiklerde kıl köklerini canlandırır. Bazen başka bitkisel ürünlerle karıştırılarak yeni bir kür olarak bazen de yalnız başına kullanılabilir. Badem yağı; tırnakları güçlendirir, eller için nemlendiricidir, güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı koruyucudur ve bu gibi daha birçok faydalı yanı vardır.

  Badem Yağı Saça Uygulanması; Badem yağını saçlarınız uzun ise üç yemek kaşığı kadar kısa ise bir buçuk yemek kaşığı kadar avuç içlerinizi dökün ve kuru olan saçlara masaj yaparak uygulayın. Badem yağı hemen hemen 1-2 saat kadar saçlarınızda bekletin. Ardından ılık su ile iyice durulayın. Suyun ılık olmasına dikkat edin. Saçlarınızı badem yağından tam anlamı ile arındırılıktan sonra her zaman kullandığınız şampuan ile saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Eğer badem yağını kullanırken kokusundan rahatsız oluyorsanız badem yağını gül yağı veya lavanta yağı ile karıştırarak uygulayabilirsiniz. 
  Badem yağı saçta beklediği esnasında yapısındaki vitaminler saçların köklerine kadar iner. Saçların dipten, kökten beslenmiş olur. Bu sayede saçlar daha canlı ve sağlıklı bir görüntüye kavuşur.

  Badem Yağının  Saça Faydaları
  • Badem yağının yapısında bulunan yağ asitleri ile saç besler, saçların daha yumuşak daha güçlü olmasını imkan sağlar. Saçları nemlendirir ve daha güzel görüntüye sahip olmasını sağlar.
  • Badem yağı saçlar için ipeksi bir görüntüye kavuşmasını sağlar. Daha parlak ve daha canlı olmasını sağlar. Badem yağını her gün bu nedenle kullanmalısınız. 
  • Badem yağının içinde A, D, B1, B2 ve B6 vitaminleri bakımından zengindir. Badem yağı doğal bir nemlendirici niteliğinde olduğundan saçların beslenmesine olanak sağlar.Badem yağının içeriğinde bulunan magnezyum (Mg) minerali ve vitaminler sayesinde saçların sağlıklı olarak uzamasına yardım eder. Saçların uzamasının yanı sıra saç tellerinin daha kalın olmasını sağlar ve saç tellerinin koparak kırılmasına engel olur.
  • Saçların dökülme nedeni genel olarak vücuttaki magnezyum eksikliğinden ileri gelir. Bu nedenle saç dökülmesi sorunu olan bireyler magnezyum bakımından zengin olan besinleri çok tüketmelidir. Bademi de ister yiyin isterseniz de yağ halini saçlarınıza uygulayın. Her iki türlü de mutlaka faydasını göreceksiniz.
  • Saçları kel olan ve bundan rahatsız olanlar da kafalarına badem yağını sürebilirler. Geceleri yatmadan önce kafaya sürüldükten sonra kafanızı bir havlu ile sarın ve öylece uyuyun. Sabah kalktığınız zaman ılık bir su ile saçlarınızı durulayın. Düzenli ve uzun vadede yapıldığı zaman etkisini gösterecektir.
  • Yaşlandığımız zaman saçlar aklaşmaya başlar. Fakat günümüzde stres kaynaklı olarak da saçlarda beyazlık genç yaşlarda da sık rastlanılan bir durumdur. Bu nedenle badem yağı kullanılabilir. Saçların beyazlaşmasını ve yıpranmasını önler.
  • Kullandığımız şampuanlar, sık sık şampuan değişikliği, stres gibi etkenler saçta kepek oluşumuna neden olur. Badem yağını saçlara kullanmak da kepek oluşumunu engeller. Kepek sorunu için badem yağı maun yağı ile karıştırılarak bir kür hazırlanır ve saçlara uygulanır. Bu kür saçlara gece yatmadan önce uygulanır, sabah kadar bekletilir. Badem yapı saç köklerini besleyerek saçtaki kepekleri yok eder. Maun yağı ise antibakteriyel nitelikte olup kepeğin tekrar oluşmasının]]> Badem Yağı Cilde Faydaları https://www.bademyagi.org/badem-yagi-cilde-faydalari.html Sun, 02 Dec 2018 07:04:37 +0000 Badem yağı cilde faydaları, Badem yağı bademden elde edilen bir yağdır. Badem tüketildiğinde cilt sağlığı üzerinde olumlu etkilere sahip olduğu yapılan araştırmalar sonucunda kanıtlanmıştır. Bunun üzerine bademden badem Badem yağı cilde faydaları, Badem yağı bademden elde edilen bir yağdır. Badem tüketildiğinde cilt sağlığı üzerinde olumlu etkilere sahip olduğu yapılan araştırmalar sonucunda kanıtlanmıştır. Bunun üzerine bademden badem yağı üretilmiş ve cilt sağlığı için kullanılmaya başlamıştır. Özellikle masaj yaparak cilde uygulandığında badem yağının cilde faydaları saymakla bitecek gibi değildir. tamamen doğal olarak üretilen badem yağı içeriğinde cilde fayda sağlayabilecek birçok değeri bir arada barındırmaktadır. Genel olarak cilde sağlık veren badem yağı katkı maddeler eklenmeden elde edilen doğal bir yağ olduğu için günlük olarak cilde uygulanabilen bir yağdır. Ülkemizde birçok kişinin cilt sağlığı için tercih ettiği badem yağını büyük marketlerden, aktarlardan veya doğal ürün satan marketlerden elde edebilirsiniz. Hassas bir cilde sahip olanlarında gönül rahatlığı ile kullanabileceği badem yağı yan etkilere neden olmaz. Bu nedenle de birçok kişi tarafından rahatlıkla kullanılarak cilt problemleri doğal yollardan giderilmektedir.

   Badem yağı cilde faydaları:
   • Badem yağının en belirgin özellikleri arasında göz altı morluklarına iyi gelmesi vardır. Yorgunluk, uykusuzluk döneminde göz altındaki cilt üzerinde oluşan morlukların önüne geçen badem yağı bitkin cilt görünümünü yok ederek cildin daha sağlıklı görünmesine yardımcı olur.
   • Badem yağı cilt üzerinde dayanıklı bir deri oluşmasını sağlar. Cilt üzerinde koruyucu bir kalkan görevi üstlenen badem yağı cildi dış etkenlere karşı koruyarak cilt üzerinde hasar oluşmasına engel olur.
   • Özellikle sert bir cilt derisine sahip olanların badem yağı kullanmaları tavsiye edilmektedir. Badem yağı cilt derisinin yumuşamasına fayda sağlayarak cilt dokusunun ipeksi bir görünüm kazanmasına fayda sağlamaktadır.
   • Badem yağı cildi derinden besleyerek cildi onaran bir üründür. Badem yağının cilt üzerindeki etkileri arasında hasarlı bölgeleri onarması ve cilt hücrelerini yenilemesi de yer almaktadır.
   • Cilt üzerinde özellikle genişlemiş gözeneklerin önce küçülmesine daha sonra ise iyice belirsizleşmesine fayda sağlamaktadır. Badem yağının cilde faydaları arasında gözeneklerin temizlenmesi yer almaktadır. Badem yağı ile temizlenen gözenekler cildin rahat nefes almasını sağlayarak daha sağlıklı bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur.
   • Kuru cilde sahip olanların sıkça tercih ettiği badem yağı cildin derinden nemlenmesini sağlayarak cilt kuruluğu nedeniyle yaşanan tüm problem ve rahatsızlıkların önüne geçmektedir.
   • Cilt çatlaklarına iyi gelen badem yağı herhangi bir sorundan dolayı ciltte oluşan hafif tahrişlere iyi gelmektedir. Tahrişlerin daha çabuk onarılmasını sağlayan badem yağı cildi besleyerek tahriş ve çatlakların kapatılması için cilde destek olmaktadır.
   • Badem yağının cilde faydaları arasındaki bir göze çarpan fayda ise yaşlılık karşıtı değerler taşımasıdır. Badem yağı içeriğindeki birçok değer ile ciltte oluşabilecek yaşlılık etkilerinin önüne geçerek bu belirtilerin çok daha geç oluşmasına fayda sağlamaktadır.
   ]]>
   Badem Yağı Göz Altı https://www.bademyagi.org/badem-yagi-goz-alti.html Sun, 02 Dec 2018 16:02:30 +0000 Badem yağı göz altı, Badem yağı bademden elde edilen bir yağdır ve bu yağın en belirgin özelliklerinden biri de göz altı morluklarına iyi gelmesidir. Birçok kişi tarafından bilinen bu özellik badem yağına yönelimi arttır Badem yağı göz altı, Badem yağı bademden elde edilen bir yağdır ve bu yağın en belirgin özelliklerinden biri de göz altı morluklarına iyi gelmesidir. Birçok kişi tarafından bilinen bu özellik badem yağına yönelimi arttırmıştır. Ülkemizde badem yağı birçok problemin giderilmesi amaçlanarak kullanılmaktadır. Kaş sağlığı, kirpik sağlığı, saç ve cilt sağlığı için tercih edilen badem yağı doğal üretilen ve içeriğinde katkı maddesi bulunmayan bir üründür. Badem yağı tüm sayılanların dışında göz altı torbalanması, morluğu ve hafif kırışıklıklar içinde kullanılmaktadır. Badem yağı göz altına düzenli bir şekilde uygulandığında ve belli bir süre bu uygulamaya devam edildiğinde morlukların giderildiği ve daha aydınlık bir görünüm oluştuğu fark edilmeye başlar. Badem yağı göz altında sıkılığa ve açık bir renk tonu oluşmasına fayda sağlamaktadır.

   Badem yağı göz altında kullanılacağı durumlar:
   • Badem yağını yorgun olduğunuz anlarda göz altında oluşan morlukların giderilmesi için kullanabilirsiniz.
   • Üzüntü yaşadığınız durumlarda yine göz altına badem yağı sürerek göz altı morluğu ve göz altı torbalanmasını önlemek için kullanabilirsiniz.
   • Uykusuz günler geçirildiğinde yine göz altı morlukları kişide kendisini göstermektedir. Bu nedenle uykusuz kaldığınız gecelerde göz altlarınıza hafif masaj yaparak badem yağını uygulayabilirsiniz.
   • Sigara ve alkol kullanımı da göz altı morluklarının oluşmasına neden olan en büyük etkenler arasında yer almaktadır. Bu durumlarda da yine badem yağını göz altındaki morlukların üzerine uygulayarak morlukların giderilmesine fayda sağlayabilirsiniz.
   • Son olarak düzensiz beslenme sonucunda oluşan göz altı morlukları ve göz altı halkalanmasını da yine badem yağı kullanarak giderebilirsiniz.
   Badem yağı göz altı için kullanıldığında en az 2 hafta düzenli olarak kullanılmalıdır. Günlük olarak uygulamanız gereken bu işlemle göz altı şikayetlerinizin kısa sürede giderildiğine sizde şahit olacaksınız. Badem yağını sizde kullanmak istiyorsanız hemen hemen her yerden badem yağını elde etmeniz mümkündür. Sabah, akşam veya günde 3 kere uygulamanız çok daha kısa bir sürede sonuç almanıza fayda sağlayacaktır. Badem yağı göz altına kullanılırken gözlere temas etmesinden kaçınmak gereklidir.
   ]]>
   Sakal Bakımı Badem Yağı https://www.bademyagi.org/sakal-bakimi-badem-yagi.html Mon, 03 Dec 2018 11:00:48 +0000 Sakal Bakımı Badem Yağı, badem yağı güzelleşmek için kullanılan bir tür yağdır. Pürüzleri giderir. Saç ve sakal bakımında da kullanılır. Çünkü tüylerin gürleşmesini sağlamaktadır. Sakal çıkmayan bölgelerde badem Sakal Bakımı Badem Yağı, badem yağı güzelleşmek için kullanılan bir tür yağdır. Pürüzleri giderir. Saç ve sakal bakımında da kullanılır. Çünkü tüylerin gürleşmesini sağlamaktadır. Sakal çıkmayan bölgelerde badem yağı kullanılarak sakalın oluşmasına yardımcı olur. Tıraş sonrası sakal bakımında badem yağı önemlidir. Badem  doğal ortamlarda yetiştirildiği için sağlık açısından çok faydalıdır. Sakal bakımı erkekler için oldukça önemlidir.  Bu yağın içinde A vitaminini bulunmaktadır. A vitaminini sayesinde cilt sağlığını korur. Badem yağı erkeklerin sakal bakımında ilk sırada kullandıkları bakım yağıdır. Sakal Bakımı Badem Yağı erkeklerde olduğu gibi kadınlarda da kullanılır. Özellikle saç ve kirpik bölgelerine uygulanır. 

   Sakal Bakımı Badem Yağı Faydaları 

   Badem ağacından elde edilmektedir. Bol miktarda A ve K vitamini barındırır. Badem yağının kıl köklerini besleyici ve hücre yenileyicidir. Sakal bakımı için tatlı badem yağı kullanılmalıdır. Çünkü tatlı badem daha besleyicidir. Genellikle bebeklerin cilt bakımı için de kullanılır. Cildin nemlenmesini sebep olur. Tahriş olmuş ciltlerin bakımında kullanılabilir. Yatmadan önce göz altı torbacıklarına badem yağı sürülürse göz altındaki morlukların giderilmesini sağlar. Aynı zamanda iyi bir cilt temizleme malzemesi olarak da bilinmektedir. Sakal bakımında badem yağının önemli etkisi vardır. Küçük yaşlarda bir sağlık problemi nedeniyle saçları dökülen kız çocukları için kullanılarak saçların sağlıklı bir şekilde uzamasını ve gürleşmesini sağlamaktadır. Son olarak da cildin erken yaşlanmasını önleyici bir özelliği vardır. Böylece sakal köklerinin tahrişini ortadan kaldırmaya meyillidir.
   ]]>
   Tatlı Badem Yağı Ne İşe Yarar https://www.bademyagi.org/tatli-badem-yagi-ne-ise-yarar.html Tue, 04 Dec 2018 07:42:58 +0000 Tatlı Badem Yağı Ne İşe Yarar, Badem, badem ağacında yetişen, çeşitleri olan, faydası saymakla bitmeyen, kendi güzel, tadı güzel muhteşem bir meyvedir. Bademin ilk meyvesi yeşil renkte, üstü kadifemsi olan çağladır. Badem Tatlı Badem Yağı Ne İşe Yarar, Badem, badem ağacında yetişen, çeşitleri olan, faydası saymakla bitmeyen, kendi güzel, tadı güzel muhteşem bir meyvedir. Bademin ilk meyvesi yeşil renkte, üstü kadifemsi olan çağladır. Badem, çağla olarak da bol miktarda tüketilir. Çağla yaz aylarında daha da gelişir  Ağustos-Eylül aylarında çağla meyvesi çok sert çekirdek biçimini alır. Bu çekirdeklerden çıkan meyveye iç badem denir. Ağacın ömrü, boyu, yaprak miktarı, yaprak şekli bademin çeşitlerine göre değişir. Bademler, tatlı ve acı olmamak üzere ikiye ayrılır. Acı bademin meyvesi daha küçük şeftali ve erik çekirdeği gibi çok acıdır. Her iki tür, genellikle acı ve tatlı  badem yağı üretiminde kullanılır.

   Tatlı Badem Yağı Ne İşe Yarar

   Tatlı badem yağı, çocuk ve yetişkin her yaştan insanın kişisel bakım ihtiyacını karşılar. Sağlıkla ilgili önemli konularda çeşitli faydaları vardır. Tatlı badem yağında yüksek miktarda A ve K vitamini içerir. Bunun dışında farklı miktarlarda yağlar ve önemli ölçüde protein bulunmaktadır. Tatlı badem yağının içeriğinde bulunan aromaterapi uçucu yağlar, cilt bakım ürünlerinde yaygın olarak kullanılır. Bunun dışında bebeklerin cilt bakım ürünlerinde yer almaktadır. Badem yağını bir çok marketten, kozmetik ürün satan yerlerden rahatlıkla temin edebiliriz. Tatlı badem nemlendirici özelliği olduğu için cilt ve saçların bakımında kullanılır. Badem yağı kozmetik de kullanılır. Badem yağı soğuk pres yoluyla çekirdeği ezilerek elde edilir. Badem yağının diğer faydalarını sıralamak istersek;
   • Kadınlar makyaj temizlerken badem yağını, vücut temizliğinde de badem yağlı sabun kullanabilirler.
   • Kadınlar hamilelik dönemlerinde vücutta oluşan çatlaklarda kullanılır.
   • Saçların dökülmesinde, saçların bakımında, boyanan saçlarda kimyasala maruz kaldığı için saç diplerini onarır.
   • Tatlı badem yağında bulunan A, B ve E vitaminleri cilde çok faydalıdır. Derinin nemini muhafaza eder ve besleyerek kurumasını önler.
   • Göz altlarında bir takım nedenlerden dolayı oluşan, siyah halkalara badem yağı bire bir gelir. Her gece yatmadan evvel hafif masaj yaparak sürülür ve kısa zamanda iyi sonuç alınabilir.
   • Tırnak etrafındaki derinin kurumasını önler ve tırnakları besler.
   • Badem yağı, deri hücrelerini yeniler ve yaşlanma etkisini azaltır. Bu sayede genç, taze ve aydınlık bir cilde sahip olunur.
   • Güncel yaşamda kirli hava, ter, toz gibi dış etkenler cildi solgun gösterir. Tatlı badem yağıyla yapılan bir maske uygulayarak, cildi ölü hücrelerden arındırabiliriz.  
   • Sedef, egzama gibi cilt hastalıklarına, çatlayan topuklara, ellere  badem yağıyla, lavanta yağını karıştırıp uygulayabiliriz. Derideki kaşıntı, kızarma ve yanma azalacaktır.
   • Yüzdeki kırışıklık, ince çizgiler ve dudak çatlamalar badem yapıyla tedavi edilebilir.
   • Bebeklerde, tatlı badem yağlı sabunu, badem kremi ve yağı cilt için kullanılır.
   • Kabızlık sıkıntısı çeken badem yağı kullanılır.
   • Güneşin neden olduğu kuruluk tatlı badem yağı ile giderilir.
   ]]>
   Badem Yağı Ve Hint Yağı https://www.bademyagi.org/badem-yagi-ve-hint-yagi.html Tue, 04 Dec 2018 17:39:10 +0000 Badem yağı ve Hint yağı, doğada yer alan bitkilerden elde edilen yağlar ile birçok hastalığa şifa sağlandığı belirtilmektedir. Kozmetik alanda kullanılan badem yağı ve Hint yağı ile cilt problemlerinin giderilmesi sa Badem yağı ve Hint yağı, doğada yer alan bitkilerden elde edilen yağlar ile birçok hastalığa şifa sağlandığı belirtilmektedir. Kozmetik alanda kullanılan badem yağı ve Hint yağı ile cilt problemlerinin giderilmesi sağlanırken; ikisinin bir arada kullanılması ile etkisini artırdığı belirtilmektedir. Hint yağı tohumlardan elde edilen yağ olmasının yanı sıra, hafif kokusu bulunan ancak yemeklerde kullanılmaması gereken yağlar içerisinde bulunur. Tıp içerisinde kullanılan Hint yağının birçok şifası olduğu belirtilmektedir. Badem yağı badem çekirdeğinin sıkılması yöntemiyle elde edilirken, hafif kokusu bulunur. Badem yağı ve Hint yağının saç üzerinde de inanılmaz faydaları vardır. Şimdi etkilerinden bahsedelim.

   Badem yağı ve Hint yağı faydaları
   • İkisinin bir arasında arada kullanılması ile güneşin oluşturduğu olumsuz ışınların etkilerini giderir. Güneş lekeleri, çatlak problemi, kuruluk gibi oluşan cilt hastalıklarının giderilmesi üzerinde faydaları olduğu belirtilmektedir. Gece yatmadan önce temiz cilde uygulanması ile cilt bakımı gerçekleştirilir. Bu sebepten dolayı gündüz yapılmaması tavsiye edilir. Aksi halde makyaj yapılması zor olur. 
   • Yatmadan önce uygulanan badem yağı ve Hint yağının masaj yapılarak cilde yedirilmesi ile yarım saat bekletilmesi sonrasında soğuk su ile cildin temizlenmesi halinde ciltte bulunan kaz ayağı, ince kırışıklıklar ve dudak etrafında bulunan kırışıklıklarının giderildiği gözlenir. 
   • Ayrıca badem yağı ve hint yağının kullanılması ile cilt üzerinde bulunan ölü hücrelerinin temizlendiği belirtilmektedir. Bunun yanı sıra yeni hücre oluşumuna fayda sağlar. 
   • Saçların dolgunluğunun ve parlaklığının kazandırılması için badem yağı ve Hint yağının birlikte kullanılması ile karışım hazırlanarak banyoya öncesinde saça sürülür. Yarım saat bekletildikten sonra iyice saçların yıkanmasının ardından haftada bir kez bu işlemin uygulanması saçta bulunan kepeklenme, enfeksiyon, deri hastalıkları gibi oluşumların giderilmesi üzerinde etki eder. 
   • Hint yağı ve badem yağının kirpik ve kaşlar için kullanıldığı belirtilmektedir. Pamuk yardımı ile kaş ve kirpiklere uygulanacak bu yağlar sayesinde bu bölümde uzama meydana gelir. Özellikle yatmadan günlük uygulandığı zaman kıl köklerinin beslenmesine fayda eder. 
   • Badem yağı ve Hint yağının eklem ağrıları üzerinde inanılmaz faydaları vardır. Ağrının olduğu bölüme masaj yapılarak yedirilmesi halinde ağrılarının dindirilmesine fayda eder.
   • Hint yağı kullanılarak kabızlığın tedavisi gerçekleştirilir. Gün içerisinde bir çay kaşığı Hint yağının tüketilmesi müshil etkisi yaparak bağırsağın temizlenmesine fayda eder. Ayrıca sinir hastalıkları üzerinde de etkisi olduğu belirtilmektedir. 
   • Badem yağı kullanılarak kolesterolün düşmesi sağlanırken; tansiyon problemlerinde de oldukça etkilidir. Hafıza kaybı, damarsal problemler gibi sıkıntıların giderilmesi için de kullanılır.  
   • Ancak badem yağı ve Hint yağını emziren annelerin ve hamile olan kişilerin doktora sormadan uygulama yapması doğru değildir. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlara sebebiyet verebilir.
   ]]>
   Acı Badem Yağı Kirpik Uzatırmı https://www.bademyagi.org/aci-badem-yagi-kirpik-uzatirmi.html Tue, 04 Dec 2018 18:44:29 +0000 Acı badem yağı kirpik uzatırmı, badem çekirdeğinden elde edilen badem yağının iki çeşidi bulunmaktadır. Acı badem yağı ve tatlı badem yağı olarak belirtilen yağlar çekirdeğin öğütülmesi ile elde edilirken; Acı badem Acı badem yağı kirpik uzatırmı, badem çekirdeğinden elde edilen badem yağının iki çeşidi bulunmaktadır. Acı badem yağı ve tatlı badem yağı olarak belirtilen yağlar çekirdeğin öğütülmesi ile elde edilirken; Acı badem yağı acı badem çekirdeğinden elde edilmektedir. Keskin kokusu bulunan acı badem yağının siyanhitrik asit bulundurduğu belirtilmektedir. İdrar söktürücü, öksürük giderici, kurt düşürücü etkisi ile kullanıldığı açıklanmaktadır. Kozmetik alanında kullanılan acı badem yağının cilt üzerinde inanılmaz faydaları olduğu belirtilmektedir. Özellikle cildi sıkılaştırma etkisinin yanı sıra cilt bakımı, ciltte gerginlik, ciltte yumuşama, kuruluk giderme gibi etkileri ile kullanıldığı gözlenir. Acı badem yağı kirpik uzatırmı noktasında kılların uzatılması için kullanıldığı belirtilmektedir. Şimdi bu uygulamalardan bahsedelim.

   Acı badem yağı kirpik uzatırmı uygulaması
   • Acı badem yağı kullanılarak kişide bulunan saç, kaş, kirpik bölümde bulunan kılların oluşturduğu problemlerin giderilmesine yardımcı olunur. 
   • Özellikle kirpikleri seyrek olan kişilerin her gece yatmadan önce acı badem yağını pamuğa dökerek kirpik bölümüne masaj yaparak yedirmesi halinde bu bölümünde bulunan kılların uzamasına fayda sağladığı belirtilirken. 
   • Kirpiklerin daha dolgun olmasını sağlarken; hacmini artırır.  
   • Acı badem yağının vücudun başka alanlarında kullanılması tüylenmeye sebebiyet verebilir. Bu sebepten dolayı gerekli araştırmalarının yapılarak kullanılması fayda eder.
   • Özellikle bayanlarda hamilelik ve doğum sonrasında oluşan kirpik dökülmelerinin giderilmesine fayda sağladığı belirtilmektedir. 
   • Kirpik köklerinin güçlenmesine fayda ederken bu bölümde bulunan dökülmeleri yok eder. Ayrıca kirpik bölümünde bulunan boşluklarının giderilmesine fayda sağlar. 
   • Düzenli olarak kullanılması halinde kirpik aralarında bulunan boşluklarda tüylenmelerin başladığı gözlenirken; belirli süre sonra kirpiklerde arttırma sağlar. 
   • Kıl köklerinin yumuşamasına fayda eder.  
   • Bu bölümde bölümde bulunan ölü hücrelerinin giderilmesini destekler. 
   • Ayrıca kirpik bölümünde bulunan enfeksiyon, iltihaplanma, bakteri gibi sebeplerden dolayı oluşan hastalıkların giderilmesini sağlar.
   • Acı badem yağı kirpik uzatır mı noktasında düzenli kullanılması ile inanılmaz etkileri bulunurken; kirpik uçlarında bulunan kırılmaları giderir. 
   ]]>
   Badem Yağı Göze Zarar Verir Mi https://www.bademyagi.org/badem-yagi-goze-zarar-verir-mi.html Wed, 05 Dec 2018 11:45:30 +0000 Badem yağı göze zarar verir mi, badem yağının alternatif tıp içerisinde birçok faydasının olduğu belirtilmektedir. Kaş, kirpik, saç, cilt, bağışıklık sistemi, bağırsak problemleri gibi birçok hastalığın tedavisinde ku Badem yağı göze zarar verir mi, badem yağının alternatif tıp içerisinde birçok faydasının olduğu belirtilmektedir. Kaş, kirpik, saç, cilt, bağışıklık sistemi, bağırsak problemleri gibi birçok hastalığın tedavisinde kullanıldığı belirtilmektedir. Özellikle bayanların kirpik uzatmak için badem yağı kullandığı belirtilirken; bu uygulama ile kıl köklerinin dolgunluğunu kazanması ve güçlenmesi sağlanır. Badem yağı doğal olması, içerisinde hiçbir katkı maddesi bulundurmaması nedeniyle yan etkisinin çok az olduğu belirtilmektedir. Çağımızda kullanılan Kozmetik ürünlerinin hemen hemen hepsinin içerisinde badem yağı bulunmaktadır. Badem yağı içerisinde E, K, D, A vitamini, magnezyum, kalsiyum gibi birleşen ve mineraller bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı özellikle kirpiklerin beslenmesinde son derece etkili olduğu belirtilirken; kirpik dökülmelerini giderir. Aralarında bulunan boşlukların giderilmesine fayda sağlar. Bu uygulama ile birlikte badem yağının göz içerisinde doğru kaçtığı belirtilmektedir. Badem yağı göze zarar verir mi, herhangi bir büyük zarar vermezken yine de kullanan kişinin dikkatli olması son derece önemlidir. Bu bölümde bulunan derinin yumuşatılmasına fayda sağlarken; klinik olarak kirpiklerde fayda sağladığı kanıtlanmıştır. Badem yağının içerisinde uçucu yağlar bulunmaktadır. Kirpiklere sürüldükten sonra belirli bir süre beklenmesinin ardından uçarak kaybolduğu belirtilmektedir. Bazı kişilerde ufak çaplı yan etkiler gözlendiği görülmektedir. Bu nedenle doktor kontrolü gerekir.  

   Badem yağı göze zarar verir mi uygulaması

   Özellikle kirpik sorunu yaşayan kişilerin badem yağı uygulaması yaptığı bilinmektedir. Kirpiklerin sıklaşması için kullanılan badem yağının bu esnada göz bölümüne temas ettiği belirtilmektedir. Göz vücudumuz içerisinde en hassas olan organlardan biridir. 
   • Kirpiklere uygulanan badem yağının gözlere girmesi sebebiyle göz bölümünde yanma gibi belirtiler oluştuğu gözlenir. 
   • Bu sebepten dolayı hemen badem yağı uygulanmasının bırakılarak gözün bol su ile iyice yıkanması gerekir. Önemsenmeyerek dikkate alınmaması halinde mikrop kapmasına sebep verir. 
   • Uygulama yapılırken hijyenik koşullar gözetilmeden uygulama yapılması gözün mikrop kapmasına neden olur. Özellikle badem yağı kirpik uygulaması yapan kişilerin öncelikle ellerini bol su ile yıkayarak temizlemesi gerekir. Bu süreç içerisinde antibakteriyel sabun ile ellerin temizlenmesi gerekir. 
   • Bu süreç içerisinde parmak uçlarının göz ve etrafına temas etmesi bu bölümün bakteri, enfeksiyonu, iltihaplanma gibi problemlere maruz kalmasına neden olduğu açıklanmaktadır. Bu noktada badem yağı göze zarar verir mi sürecinde yağdan ziyade kişinin temizlik kurallarına dikkat etmemesi sebebiyle zarar gördüğü belirtilmektedir. 
   • Badem yağının bir parça pamuğa sürülerek kirpik üzerinde gezdirilmesi ile masaj yapılması esnasında gözlerin kapalı olması zarar görmesini engeller. Özellikle bu işlemin yatmadan önce göz kapatılarak uygulanması halinde göz kapağının hiç açılmadan uykuya geçilmesi gözün zarar görmesini engeller.
   • Ayrıca badem yağının kirpiğe gündüz uygulaması bazı kişilerde gözde bulanıklık oluşmasına sebebiyet verdiği belirtilmektedir. Bu sebepten dolayı böyle şikayetleri bulunan kişilerin badem yağı uygulanmasını gece kullanması tavsiye edilir. Gecede aynı şikayetler devam ediyor ise badem yağı kullanmayı bırakmamaları tavsiye edilir. Vakit kaybedilmeden doktora gidilerek göz muayenesi yaptırılması gerekirken; doktorun vereceği bilgiler ışığında badem yağı uygulamasına devam edip edemeyeceğinin kararı verilir.
   ]]>
   Saç İçin Badem Yağı https://www.bademyagi.org/sac-icin-badem-yagi.html Thu, 06 Dec 2018 07:18:22 +0000 Saç İçin Badem Yağı, Saç bakımı, bayanların ve erkekler için artık vazgeçilmez olmuştur. Saçlarının bakımı en az cilt bakımı kadar önemli olmaktadır. Badem yağını saç, sakal, bıyık, kaş ve kirpikler için kullanab Saç İçin Badem Yağı, Saç bakımı, bayanların ve erkekler için artık vazgeçilmez olmuştur. Saçlarının bakımı en az cilt bakımı kadar önemli olmaktadır. Badem yağını saç, sakal, bıyık, kaş ve kirpikler için kullanabilirsiniz. Saçlarınız için badem yağı kullanarak saçın ihtiyacı olan nemi kazanması ile saç tellerini kırılmadan korumaktadır. Badem yağı hamilelik döneminde bebeğin büyümesinden dolayı oluşan karın çatlaklarınıda deriyi nemlendirerek en aza indirmek için de kullanılmaktadır. 

   Saç İçin Badem Yağının Faydaları;
   • Saç dökülmelerini azaltır
   • Uçlardaki kırıkları onarır
   • Saçların ipeksi ve parlak görünmesini sağlar
   • Saç derisindeki pullanmaları geçirir
   • Kepeklenmeyi önler
   • Saç maskesi olarak kullanılabilir
   • Saçların gürleşmesini sağlamaktadır
   • Saçların uzamasına yardımcı olmaktadır.
   Saçlarınızın canlı gözükmesi için badem yağını ihmal etmemeniz faydalı olacaktır. İster şampuanınızın içerisine damlatarak kullanabilirsiniz. Saç maskesi olarak kullanabilirsiniz. Saçlarınızın hepsine sürerekte uygulayabilirsiniz. 

   Saç İçin Badem Yağının Kullanımı; Saçları onarmak için şampuanın içine birkaç damla damlatılır böylece her banyoda saçlarınıza bakım yapmış olacaksınız. Saçlarınızı akşamdan badem yağı ile yağlayarak diplerine masaj yapabilirsiniz. Üzerine bone geçirerek ısı ile etkisini artırabilirsiniz. Saçlarınızdan badem yağını arındırmak için limon ile ovarak yağın arınmasını kolaylaştırabilirsiniz. Durulama suyunu da sirke ile yapacak olursanız canlarınız dahada canlı olacaktır. Saçlarınızın sadece uçları kırık ise uçlarına masaj yaptığınızda kırıkları onaracaktır. Saçlarınızı yeterince uzatamıyorsanız badem yağı uygulamalısınız. İstediğiniz sağlıklı saçlar için mutlaka badem yağını kullanmalısınız.
   ]]>
   Badem Yağı Yüz Bakımı https://www.bademyagi.org/badem-yagi-yuz-bakimi.html Fri, 07 Dec 2018 01:33:48 +0000 Badem yağı yüz bakımı, kozmetik alanlarda kullanılan badem yağının cilt üzerinde inanılmaz faydaları olduğu kanıtlanmıştır. Özellikle cilt üzerinde bulunan kırışıklık, çizgi, leke, kızarıklık gibi cilt problemlerini Badem yağı yüz bakımı, kozmetik alanlarda kullanılan badem yağının cilt üzerinde inanılmaz faydaları olduğu kanıtlanmıştır. Özellikle cilt üzerinde bulunan kırışıklık, çizgi, leke, kızarıklık gibi cilt problemlerinin giderilmesinde  kullanılması ile inanılmaz faydalar sağlanır. Badem yağı yüz bakımı ile cildin beslenmesi sağlanırken, cildin gerekli ihtiyaçlarının karşılanmasına fayda sağlar. Badem yağı kullanılarak cilt üzerinde Botoks etkisi yaratılırken; dolgun cilt görünümü elde edilir. Badem yağı bütün ciddi cilt tiplerine uygun olan doğal bir maddedir. Kullanılması halinde bebeksi bir görünüm elde edilmesinde fayda sağlar. Şimdi badem yağı yüz bakımı uygulamalarını anlatalım.

   Badem yağı yüz bakımı uygulamaları
   • Badem yağı ile başka ürünlerin kullanılması halinde cildinin yaşlanma etkilerinin giderildiği belirtilmektedir. Özellikle ciltte bulunan ölü derilerin giderilmesine fayda ederken; yeni hücre oluşumuna katkı sağlar. Cilt bölümünde bulunan terleme, kirlilik sebebi ile meydana gelen ölü hücrelerin, cildinin solgun görünmesinin nedeni olduğu belirtilirken; yapılan uygulama ile birlikte ciltte parlaklık sağlanır. Bu uygulama için 4 damla badem yağının, yarım limon suyu ile karıştırılması sonrasında kür hazırlanır. Yapılan kürünün temiz cilde uygulanması önemlidir. Cilt temizlendikten sonra masajlar yapılarak cilde hazırlanan karışımının uygulanmasının ardından yarım saat beklenir. Sonra yüzün bol su ile yıkanmasının ardından ciltte beslenme gerçekleştirilir.
   • Badem yağının şeker ile karıştırılarak maske haline getirilip cilde uygulanması bu bölümde bulunan siyah nokta, sivilce, akne gibi oluşumların giderilmesine fayda sağlar. Uygulamanın masaj yapılarak dairesel hareketler ile cilde uygulanması bu bölümde bulunan kırışıklık, kaşıntı, kızarıklığı giderir. 
   • Bir çorba kaşığı badem yağının, 4 damla Papatya yağı, 4 damla lavanta yağı ve iki damla e vitamini ile karıştırılarak badem yağı yüz bakımı kürü hazırlanır. Bu karışımın cilde uygulanması ile çatlak, leke, kuruluk gibi problemlerin giderilmesi sağlanır. Ayrıca güneş ışınlarının yarattığı olumsuz etkilerin giderilmesi için birebir etkilidir. Güneş ışınlarının oluşturduğu yanıkların giderilmesine fayda sağlar. 
   • Yüz üzerinde bulunan yanıma lekelerinin giderilmesi için bir tatlı kaşığı bal, 4 damla limon suyu, bir yemek kaşığı süt tozu, 5 damla badem yağı ile karıştırılarak kremsi bir kıvam elde edilir. Oluşan kremin temiz cilde uygulanması gerekirken; masajlar yapılarak uygulanmasının ardından 25 dakika bekletilmesinin sonrasında bol su ile durulanması sağlanır. Özellikle güneş yanığı sebebiyle oluşan lekelerin giderilmesinde son derece etkilidir. 
   • Cildin kaybettiği nemin kazandırılması için badem yağının temi cilde uygulanması ile yarım saat beklenir. İçerdiği E vitamini, K vitamini, D vitamini, B vitamini sebebiyle cilt bakımı için kullanılması halinde cildin nem miktarını arttırdığı, kapalı gözeneklerin açılmasını sağladığı açıklanmaktadır. Bu uygulama ile ten renginde açılmama meydana gelirken; parlaklığın artırıldığı gözlenir.  Ayrıca kuru olan ciltlerin ferahlaması sağlanır. Uygulamaların haftada bir tekrar edilmesi gerekir.
   ]]>
   Acı Badem Yağı Yüze Sürülürmü https://www.bademyagi.org/aci-badem-yagi-yuze-surulurmu.html Fri, 07 Dec 2018 01:53:59 +0000 Acı badem yağı yüze sürülürmü, Öncelikle kullanacağımız ürünün ne olduğuna bakmak gerekmektedir. Badem yağı ve acı badem yağı birbirinden farklı olmaktadır. Acı badem gülgiller ailesinden acı badem ağacının meyves Acı badem yağı yüze sürülürmü, Öncelikle kullanacağımız ürünün ne olduğuna bakmak gerekmektedir. Badem yağı ve acı badem yağı birbirinden farklı olmaktadır. Acı badem gülgiller ailesinden acı badem ağacının meyvesi olmaktadır. Kokusu keskin olan bu bitkinin tadı da acımsı bir tadı vardır. Meyvenin acı olmasına neden olan şey içerisindeki siyanhidrit asit olmaktadır. Acı badem yağı daha çok krem yapımında, ayakkabı ve koku yapımında kullanılmaktadır. 

   Acı badem yağının özellikleri
   • Acı badem yağı uçucu özellikli yağlarla birlikte zehirli türde asit üretmektedir. 
   • Acı badem ve badem yağı farklı özelliklere sahiptir.
   • Acı badem yağı daha çok şeker düşürmeye ve öksürüğün kesilmesinde kullanılmaktadır. 
   • Doktor tavsiyesi olmadan kullanmamak gerekmektedir. 
   • Acı badem yağının 10ml kadarı insanın zehirlenmesine neden olabilmektedir. 
   Acı badem yağının cilde kullanımı

   Yukarıda bahsettiğimi özellikle saf halde olan yağın özellikleri olmaktadır. Bu acı badem yağının yüze sürülmesi yineden doktor yada iyi bir cilt uzmanın tavsiyesi üzerine olmalıdır. Herkesin cilt tipi aynı olmamakla beraber yüz derisi daha hassas yapıda olmaktadır. Yüz bölgesinde kullanımı esnasında dikkatli davranmak gerekmektedir. Göze gelen acıbadem yağı ciddi olarak yanmaya neden olabilmektedir. Acı badem yağı uygulanan yüzeyde uzun süre bekletilmemelidir. Ciltte bir yara var ise o bölgede kullanmamaya çalışmalısınız. Yada yara iyileşene kadar beklenmesi gerekmektedir. Acı badem yağına alerjiniz olup olmadığı bilmeniz gerekmektedir. Acı badem yağının yüze sürülmesi uzun vadede değilde kısa kısa dönemlerde yapılması daha uygun olmaktadır. Acı badem yağının yüze sürülürmü, işlemini direk olarak yapmaktansa bununla yapılmış olan kremler yada başka cilt ürünleri kullanmak daha faydalı olacaktır. Cildiye uzmanı sizin cilt tipinize göre uygun kremin hangisi olduğu konusunda yardımcı olacaktır.
   ]]>
   Tatlı Badem Yağı Kaş https://www.bademyagi.org/tatli-badem-yagi-kas.html Fri, 07 Dec 2018 20:29:37 +0000 Tatlı badem yağı kaş,Tatlı badem yağının faydaları hemen hemen herkes tarafından bilinmektedir. Bademden elde edilen tatlı badem yağı katkı maddeleri kullanılmadan üretilen bir yağdır. Tamamen doğal olan tatlı badem yağı Tatlı badem yağı kaş,Tatlı badem yağının faydaları hemen hemen herkes tarafından bilinmektedir. Bademden elde edilen tatlı badem yağı katkı maddeleri kullanılmadan üretilen bir yağdır. Tamamen doğal olan tatlı badem yağı birçok problemi doğal olarak giderilmede kullanılan yağ çeşitlerinin başında gelmektedir. Tatlı badem yağı cilt üzerinde, saçlar üzerinde, kirpik sağlığında ve deri sağlığında olduğu gibi kaş sağlığında da oldukça büyük öneme sahiptir. Tatlı badem yağı kaşlarda çok çeşitli nedenlerle yaşanan sorunlarda gönül rahatlığı ile kullanılabilen bir yağdır. Birçok kozmetik üründen hem daha etkili hemde daha maliyetsiz olan tatlı badem yağı kaşlarda yaşanan şikayetleri kısa sürede en az derecelere indirmektedir. Hiçbir yan etkiye enden olmayan tatlı badem yağı bu özelliği sayesinde birçok kişi tarafından rahatlıkla kullanılmaktadır. Hem doğal hemde faydalarını çok kısa zamanda gösteren tatlı badem yağını hemen hemen her yerden elde edebilirsiniz. Tatlı badem yağı kaş sorunları yaşayan herkese tavsiye edilebilir. Sizde kaşlarınızın daha sağlıklı bir görünüme ulaşmasını istiyorsanız mutlaka tatlı badem yağını denemelisiniz.

   Tatlı badem yağı kaş uygulaması: Tatlı badem yağının kaşlara uygulanması oldukça kolaydır. öncelikle kaşlarınızda kaş kalemi varsa iyice yıkayın ve kaşlarınızı temizleyin. İyice kuruttuktan sonra badem yağını kaşlarınıza 1-2 damla kadar damlatarak yayın. Kaş diplerine ve kaş köklerine iyice yayılan tatlı badem yağını kaşlarınızda istediğiniz kadar bekletebilirsiniz. Günlük olarak kaşlarınıza tatlı badem yağı kullanabilirsiniz. Hatta günde 2-3 kere tatlı badem yağı kaşlarınıza uygulayabilirsiniz. Gece uyumadan önce kaşlarınıza tatlı badem yağı sürmek isteyenler ise kaşlarını sabah badem yağından arındırabilir. Badem yağının kaşlar üzerinde uzun zaman kalması herhangi bir zarara neden olmaz.

   Tatlı badem yağı kaş üzerindeki faydaları:
   • Kaş tellerinin kalınlaşmasına fayda sağlar. tatlı badem yağı içeriğinde barındırdığı değerler sayesinde kaş tellerini onarır ve güçlendirir böylelikle kaş telleri olduğundan daha kalın bir görünüme kavuşur.
   • Seyrek kaş şikayeti olan kişilerin tatlı badem yağı kaşlarına kullanmaları tavsiye edilmektedir. Tatlı badem yağı kaş diplerine sürüldüğünde kaş köklerini güçlendirir ve kaşlara daha hacimli bir görünüm kazandırır.
   • Çevresel faktörler, sağlıksal problemler veya kozmetik ürün kullanımından dolayı zamanla azalan kaşların sağlıklı bir şekilde çoğalmasına fayda sağlayan tatlı badem yağı devamlı bir şekilde kullanıldığı takdirde kaşlarda çoğalma sağlanır.
   • Kaş renginin bir veya iki ton koyulaşmasına fayda sağlayan tatlı badem yağı kaşlarınızın çok daha belirgin bir şekilde görülmesine fayda sağlamaktadır.
   • Tatlı badem yağı kaşlara genel olarak sağlık kazandırır. Kaşları besler ve kaş dökülmelerinin önüne geçer. Tatlı badem yağının içeriğinde kaş sağlığı için önemli olan birçok değer bulunmaktadır. Kaşların beslenmesi genel olarak daha sağlıklı görünmesine fayda sağlamaktadır.
   ]]>
   Tatlı Badem Yağı Saç https://www.bademyagi.org/tatli-badem-yagi-sac.html Sat, 08 Dec 2018 03:44:25 +0000 Tatlı Badem Yağı Saç, gülgiller ailesine mensup kuru yemiş kapsamında değerlendirilen tatlı  badem meyvesinin birtakım işlemlerden geçirilmesiyle elde edilen yağ saç bakımı için son derece önemlidir. Eski çağlardan günüm Tatlı Badem Yağı Saç, gülgiller ailesine mensup kuru yemiş kapsamında değerlendirilen tatlı  badem meyvesinin birtakım işlemlerden geçirilmesiyle elde edilen yağ saç bakımı için son derece önemlidir. Eski çağlardan günümüze kadar süre gelen tatlı badem yağı saç bakımına yönelik kullanımı çoğu insan tarafından bilinmektedir. Saymakla bitmeyecek kadar faydası olan bu yağın içerdiği vitamin ve mineral bakımından zengin olması saç köklerinin beslenmesi için oldukça değerlidir. E vitamini yüksek olduğundan saçın ihtiyacını karşılamaktadır. Saç yapısını güçlendiren ve kırıkları onaran tatlı badem yağı her yerde kolay bir şekilde temin edilebilir. Bu hususta doğal ve katkı maddesiz olmasına dikkat edilmelidir. Özellikle bayanlar saçlarına şekil vermek amacıyla fön, düzleştirici, maşa ve jöle gibi unsurlar ile uygulama yapar. Bunun sonucunda sağlıksız bir saç oluşumu meydana gelerek dökülme, kırılma ve saçın matlaşması gibi sorunlar ortaya çıkar. Bu problemin önlemine yönelik etkin rol oynayan tatlı badem yağı saçın beslenip korunmasına kaynaklık eder.
    
   Tatlı badem yağının saç kök hücrelerini canlandırmasıyla birlikte bu ürün nem dengesini sağlayarak saç kuruluğunu giderir. Yıpranmış saçların onarımı hususunda bakım niteliği taşıyan söz konusu bu yağ sayesinde saçın doğal yapısı korunur. Ahenkle savrulan hacimli saç yapısına ulaşmak isteyen insanlar bu doğal yöntemle kısa sürede hayaline kavuşabilir. Sağlığını yitiren saçların eski haline dönebilmesi adı geçen bu yağ kullanımının düzenli bir şekilde yapılması ile olanaklıdır.
   Tatlı Badem Yağı Saç İçin Nasıl Uygulanır
    
   Saç kökleri ve uçları tarafından kolayca emilen tatlı badem yağı bakımsız ve yetersiz saçların sıklaşmasına kaynaklık eder. Bu değerli bitkisel yağın saça uygulanması aşamasındaki en önemli husus kirden arındırılmış saça kullanımı ile başlar. Kirli saça uygulandığında faydadan ziyade zarar teşkil ederek saç köklerinin nefes almasını engelleyip kökten kopmalara neden olur. Bundan dolayı dezenfekte edilmiş ve taranmış saça tatlı badem yağı sürüldüğünde kısa sürede yarar sağladığı belli olmaya başlar. 
    
   Şimdi gelelim bahse konu olan bu organik yağın saça nasıl uygulandığına. Öncelikle saçın ıslak olmaması gerekmektedir. Yaklaşık üç yemek kaşığı kadar temin edilen tatlı badem yağı uygun bir kap içerisine alınarak az miktarda parmak uçları dahilinde saç köklerine masaj yapılarak uygulanır. Bununla birlikte saçın her alanına yayılıp sürülmesi de son derece önemlidir. İşlem bittikten sonra  eğer ki saç uzunsa toplanması gerekir. Ayrıca dış çevreden toz kapmaması için ince bir poşetin saça geçirilmesi de uygundur. Bu hususta yağın akışı kesilerek gözü tahriş ettmedi de engellenmiş olur.
   Saça uygulanan tatlı badem yağı ortalama 1 saat kadar bekletildikten sonra organik kökenli herhangi bir sabunla ılık su eşliğinde yıkanır. Bu aşamada masaj yapılarak durulama yapılması oldukça faydalıdır. Daha sonra sert yapılı olmayan bir havlu ile kurulama yapılmalıdır. Etkili bir sonucun alınması için bu uygulamanın haftada bir defa yapılması şarttır. Böylece canlı görünüme sahip sağlam yapılı saç oluşumu en kısa sürede meydana gelerek hayallerin gerçekleşmesine zemin hazırlanır.
   ]]>
   Hint Yağı Badem Yağı https://www.bademyagi.org/hint-yagi-badem-yagi.html Sat, 08 Dec 2018 10:41:23 +0000 Hint yağı badem yağı, Ayrı ayrı veya birlikte kür şeklinde kullanılan mucizevi yağlar arasındadır. Etkileri ise genel olarak saç bakımı, kaş kirpik bakımı ve canlandırması, saç çıkarma gibi doğal bakım ve canlan Hint yağı badem yağı, Ayrı ayrı veya birlikte kür şeklinde kullanılan mucizevi yağlar arasındadır. Etkileri ise genel olarak saç bakımı, kaş kirpik bakımı ve canlandırması, saç çıkarma gibi doğal bakım ve canlandırma işlemlerinde kullanılır. Hint yağı badem yağı ikilisi bazen de tamamen rahatlamak amacıyla terapi masajlarında kullanılan yağlar arasındadır. Ayrıca yenileyici ve onarıcı içerikleri sayesinde çatlak oluşumu önleme ve gidermek için de kullanılmaktadırlar.

  Hint yağı badem yağı: Özellikle kimyasallara karşı aşırı duyarlı kişiler ve hamile yada bebek emziren anneler tarafından yoğun olarak tercih edilmektedir. Bu özel duruma sahip kişiler için hint yağı ve badem yağı tam bir mucize bakım ürünleri arasındadır. Hem saç hem de cilde olan faydaları açısından da en çok tercih edilen yağlar arasındadır. Yani çok fazla tercih edilmeleri ve kullanılmaları arasında kullanım alanlarının genişliği en büyük etmendir.  Gelelim hint yağı ve badem yağının kullanım alanlarına:

  Hint yağı ve badem yağı nelere iyi gelir
  • Hint yağı ve badem yağı saç bakım serumu etkisi göstererek saçları canlandırır
  • Kaş, kirpik çıkmasında ve uzamasında oldukça etkili yağlar arasındadır
  • Badem yağı cildi yeniler ve tazeler
  • Badem yağı çatlakları onarır
  • Aroma terapi masajlarında kullanılan özel yağlardandır
  • Saç maskesi olarak kullanılır
  • Hint yağı badem yağı saç boyanırken içine bir kaç damla damlatılarak saçta boyanın bırakacağı olumsuz etkileri yok eder
  Hint yağı badem yağı yukarıda verildiği gibi bir çok yenilenme ve onarıcı etkiye sahiptir. Doğanın birer mucizesi olan hint yağı ve badem yağı bir alanda oldukça olumlu sonuçlar vermektedir. Buda bu iki yağa olan ilginin artmasında en büyük sebeptir. Üstelik doğal olan içeriği sayesinde insan vücuduna her hangi bir yan etkisi olmamakla beraber kimyasal bakım ürünlerine oranla oldukça da ekonomiktir.]]>
  Badem Yağı Nasıl Kullanılır https://www.bademyagi.org/badem-yagi-nasil-kullanilir.html Sun, 09 Dec 2018 00:35:54 +0000 Badem Yağı Nasıl Kullanılır, badem yağı özellikle kişisel bakımdan, cilde ve saçlara kadar kullanılan yağlardan bir tanesidir. Badem yağı hemen her kadının elinin altında bulunan mucizevi yağlardan birisidir. Bu nedenle iste Badem Yağı Nasıl Kullanılır, badem yağı özellikle kişisel bakımdan, cilde ve saçlara kadar kullanılan yağlardan bir tanesidir. Badem yağı hemen her kadının elinin altında bulunan mucizevi yağlardan birisidir. Bu nedenle istediğiniz zaman kişisel bakımınızda, saçınıza maske olarak ya da cildinizde nemlendirici ve maskelerin içerisinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca doğal bir yağ olan badem yağı özellikle anne adayların gebelik dönemlerinde karın bölgesinde çatlakların oluşmaması için kullandığı en faydalı yağdır. Badem yağını kullanırken özellikle dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biriside almış olduğunuz badem yağının orjinal olup olmadığı önem taşımaktadır. Çünkü orjinal olan badem yağının rengi açık sarı rengindedir, ayrıca badem yağının tadına bakıldığı zaman hemen ağızda dağılan bir yapısı olması gerekmektedir. Eğer aldığınız badem yağında bu tip özellikle yoksa, muhtemelen orjinal olmayabilir. Badem yağı genel olarak saça ve cilde 2 ayrı şekilde kullanılmaktadır. 

  Badem Yağı Cilt İçin Nasıl Kullanılır, özellikle badem yağını cildinizde çok fazla kullanmamaya özen göstermelisiniz. Badem yağı ile cildinize masaj yaparken mutlaka az miktarda badem yağını geniş bölgeye yayarak kullanmalısınız. Çünkü badem yağını aşırı şekilde cildinize sürdüğünüz de kesinlikle faydasını göremezsiniz, aksine cildinize zarar verebilir. Önemli bir püf nokta badem yağının aşırı kullanılması halinde cildinizde istenmeyen tüylenmeye neden olabilmektedir. Bunun özellikle tüylenme sorununun sizi rahatsız edeceği bölgelerde dikkat edilerek kullanmaya özen gösterilmelidir. 

  Badem Yağının Saça Kullanımı Nasıldır, badem yağı genel olarak nitelikli bir saç bakım yağı olarak bilinmektedir. Özellikle badem yağı hem saç derisi hem de saç bakımı konusunda oldukça faydalıdır. Saç derisine badem yağı kullanırken yine aynı şekilde az miktarda kullanamaya dikkat etmelisiniz. Ayrıca badem yağı saç uçlarına ve saç derisi olmak üzere 2 farklı şekilde kullanılmaktadır.

  Badem Yağı Kaş Ve Kirpik İçin Nasıl Kullanılır, hem kaş hem de kirpikleriniz için badem yağını kullanabilirsiniz. Kaşlarınızın bakımı için badem yağından 1-2 damla kullanmanız yeterli olacaktır. Kirpiklerde badem yağını kullanacağınız zaman rimel sürmeden önce kullanılmalıdır. 

  Badem Yağı Gebelikte Nasıl Kullanılır, özellikle gebelik döneminde karın bölgesinde meydana gelen çatlaklar için kullanılan en popüler yağlardan bir tanesidir. Badem yağı gebelik döneminden sonra ortaya çıkan çatlakların oluşmaması için oldukça faydalıdır. Gebelik döneminde karın bölgesinin belli bölgelerinde oluşabilecek çatlakların engellemesi için masaj yaparak uygulanabilir. 

  Badem Yağının Bıyık Ve Sakala Nasıl Kullanılır, badem yağını çoğunlukla bıyık ve sakalların daha güçlü çıkması için kullanılmalıdır. Özellikle erkekler akşam yatmadan önce hem sakala hem de bıyıklarına badem yağını sürmeleri çok faydalıdır. Yine aynı şekilde badem yağı aşırı kullanılmamalı az miktarda damlatarak alana yayılması sağlanmalıdır. 
  ]]>
  Kirpiklere Badem Yağı https://www.bademyagi.org/kirpiklere-badem-yagi.html Sun, 09 Dec 2018 13:24:02 +0000 Kirpiklere Badem Yağı, bu doğal bakım​ yağı kaş ve saçlardan sonra kirpikler içinde oldukça faydalıdır. Badem yağı besleyici özelliği sayesinde kıl köklerinin güçlenmesini sağlar. Diğer kimyasal madde katılan kozm Kirpiklere Badem Yağı, bu doğal bakım​ yağı kaş ve saçlardan sonra kirpikler içinde oldukça faydalıdır. Badem yağı besleyici özelliği sayesinde kıl köklerinin güçlenmesini sağlar. Diğer kimyasal madde katılan kozmetik ürünlerinin yerini artık badem yağı almıştır. Çeşitli mineraller, E vitamini, magnezyum, D vitamini ve kalsiyum açısından oldukça zengin olan badem yağı kirpiklere, kaşlara ve saçlara düzenli olarak kullanılması gereken yağ çeşididir. Badem yağının içinden olan bu vitaminler kıl köklerinin güçlenmesini sağlar ve kirpiklerin daha gür çıkmasını sağlamaktadır. Baden yağı ayrıca rahatlatıcı özelliğe sahiptir. Bu özelliğinden dolayı badem yağı uzun senelerdir farklı yaşam alanlarında aroma terapi ve masaj yağı olarak oldukça sık kullanılan bir yağ çeşididir. 

  Kirpikler İçin Mutlaka Badem Yağı  Kullanın

  Badem yağı gerçekten de mucizevi bir yağ çeşididir. Cildi nemlendiren, yumuşatan ve canlandıran badem yağı ayrıca cildin gerek duyduğu bütün vitaminlerin alınmasını sağlamaktadır. Eğer sizde güçlü, parlak ve sağlıklı cilde ve kirpiklere sahip olmak istiyorsanız pahalı ve bilinmeyen birçok kimyasal katılan kozmetik ürünlerini bırakın içinde hiçbir katkı maddesi olmayan tamamen doğal olan badem yağını kullanın. Kirpiklere badem yağı,  bu yağın faydaları saymakla bitmez. Badem yağı kirpiklerin kök etrafında bulunan derinin yumuşamasına katkı sağlayan bir yağ çeşididir. Ayrıca kıl köklerinin daha fazla oksijen almasını sağlar. Tüm bunların yanı sıra kirpikleri besler ve güçlendirir. Badem yağının kirpiklere olan faydası bilimsel olarak kanıtlanmamış olsa dahi kullanan kişiler kirpiklerinin kısa sürede uzadığını söylemişlerdir.

  Kirpiklere Badem Yağı Kullanmak

  Kirpiklere badem yağı kullanmak oldukça kolaydır. İlk önce ellerinizi anti bakteriyel içerikli sabun kullanarak iyice yıkayın. Bunun sebebi ise gözlerin yanmaması ve mikrop kapanmasını engellemektir. Ellerinizi iyice yıkadıktan sonra parmağınızın ucuna birkaç damla kadar badem yağı damlatın sonra kirpik diplerine masaj yaparak sürün. Badem yağını kıl köklerinin iyice emmesini sağlayın. Eğer dikkat etmenize rağmen yinede yağ gözünüze kaçarsa bol su ile yıkayın. Badem yağını özellikle de gece yatarken kirpiklere uygulayın. Gece sürülen badem yağını kirpik dipleri iyice emer. Ertesi gün uyanınca kirpikleri ve gözlerinizi pamuk kullanarak y silin yağdan arındırmayı unutmayın. Hızlı sonuçlar elde etmek için badem yağını her akşam yatmadan önce mutlaka uygulayın. Bu faydalı yağın faydası saçlara uygulandığında etkisini kısa sürede gösterir. Kirpiklerde ise biraz geç etki gösterir bunun için badem yağını en az altı hafta kadar her akşam yatmadan önce mutlaka sürün. 

  Kirpikler için oldukça faydalı olan badem yağını mutlaka karanlık ve kuru ortamda muhafaza etmeniz gerekiyor. Çünkü badem yağı nem ile ışık altında kaldığı zaman yağı olumsuz yönde etkiler. Eğer badem yağına alerjiniz varsa kirpiklere uygulamadan önce cildinizin bir yerine badem yağı sürün eğer alerjiniz varsa kısa sürede etki gösterir. Eğer hiçbir olumsuz etkisi yoksa kirpiklere sürün. Badem yağını açtıktan sonra​ en az bir sene dayanır.
  ]]>